ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4216, 21 maja 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

30 sierpnia 2012r. godz. 22:30, odsłon: 3350, Bolec.Info
A4 płatna za 7 lat
Najwcześniej w 2019 r. wprowadzone zostaną opłaty dla kierowców samochodów osobowych za przejazd autostradą A4 na odcinku Wrocław- Krzywa.
Bolesławiec - Informacje: A4 płatna za 7 lat Autostrada (fot. Bolec.Info)
Planowana na początek 2015 r. modernizacja autostrady A4 na odcinku Wrocław- Krzywa rozpocznie się najwcześniej w 2016 r. i potrwa nie rok, jak zakładano do niedawna, ale trzy lata. Dla kierowców samochodów osobowych oznacza to dłuższej trwające utrudnienia w ruchu, ale także dłuższe bezpłatne korzystanie z autostrady - donosi serwis gazeta.pl

W ramach modernizacji poszerzone mają być dwa obecne pasy ruchu, a także dobudowany trzeci oraz czwarty awaryjny. Ponadto zburzone zostaną stare wiadukty (w sumie 41). W ich miejsce staną nowe plus kilka dodatkowych w nowych lokalizacjach.

Zmiany dotyczyć będą także węzłów. Zniknąć ma osiem obecnych zjazdów: na Pietrzykowice, Jarosław, Udanin, Wądroże Wielkie, Mikołajowice, Legnickie Pole, Lubiatów i Jadwisin. Według Krajowej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad węzły te są za blisko siebie przez co nie nie spełniają parametrów technicznych określonych przepisami. Na autostradzie pojawią się jednak także nowe zjazdy m.in. na Strzeganowice. Dodatkowo autostrada na całej długości odcinka Wrocław - Krzywa zostanie ogrodzona, aby zapobiec wtargnięciom na jezdnię zwierząt.

Wszystko wskazuje na to, że kierowców aut osobowych czeka jeszcze prawie siedem lat bezpłatnego korzystania z autostrady A4. Życzymy miłej jazdy.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


DomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw Klevet
reklama Hotel Garden zaprasza
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy