ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4216, 21 maja 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama ZSET zaprasza
reklama Promedica zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

31 sierpnia 2012r. godz. 08:52, odsłon: 1619, Bolec.Info/Policja
Bezpieczna droga do szkoły
Policjanci z Bolesławca i podległych Komisariatów czuwać będą nad bezpieczeństwem najmłodszych i podejmować inne działania prewencyjne uświadamiające uczniom zagrożenia w ruchu drogowym.
Bolesławiec - Informacje: Bezpieczna droga do szkoły (fot. )


W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym 2012/2013 bolesławiecka policja przygotowuje się do akcji „ Bezpieczna droga do szkoły”. W działaniach szczególnym nadzorem objęte zostaną szkoły podstawowe i gimnazjalne.

Pierwsze dni września stanowią dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego trudny okres adaptacyjny związany z rozpoczęciem przez pierwszoklasistów nauki w szkole i powrotem do obowiązków szkolnych uczniów starszych klas. Najbardziej narażone są dzieci najmłodsze, które często samodzielnie będą pokonywać drogę do szkoły, dlatego czuwanie nad ich bezpieczeństwem to podstawowe założenia policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Policjanci z KPP Bolesławiec i podległych Komisariatów w ramach akcji będą czuwać nad bezpieczeństwem najmłodszych i podejmować inne działania prewencyjne uświadamiające uczniom zagrożenia w ruchu drogowym.
W pierwszych dniach nowego roku szkolnego umundurowani policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w rejonach szkół w czasie trwania zajęć szkolnych. Patrole policyjne będą również w obrębie miejsc zagrożonych, zwłaszcza w okresie nasilenia ruchu dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze będą prowadzić działania dyscyplinujące wobec pozostałych uczestników ruchu drogowego, a także dzieci i młodzieży ( po okresie wakacyjnym) w aspekcie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci ruchu drogowego będą prowadzić systematyczne kontrole autobusów i gimbusów przewożących dzieci do i ze szkoły. Sprawdzą stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierowców oraz czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa podczas przejazdu.

W drugim etapie akcji funkcjonariusze bolesławieckiej policji przeprowadzą pogadanki i prelekcje z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


MRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetDomoExpertAutogaz
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy