Nasz patronat
15 września 2013r. godz. 17:29, odsłon: 3940, bolec.info/KS Talent

Fantastyczny weekend KS Talent

Młodzi piłkarze KS Talent mają za sobą pracowity i udany weekend. W sobotę Młodzicy pokonali Olszynę 10:00, zaś w niedzielę Żaki pokonując wszystkich rywali, wygrały turniej.
(fot. KS Talent)
Bardzo dobrze prezentowały się nasze drużyny w swoich rozgrywkach. W sobotę w meczu 5 kolejki nasi Młodzicy pokonali Olszę Olszynę aż 10-0!

Wspaniale zagrały również nasze Żaczki. Drużyna prowadzona przez trenera Krystiana Miżdala w niedzielnym turnieju pokonała wszystkich przeciwników i zajęła pierwsze miejsce!

W turnieju naszej najmłodszej drużyny było najwięcej emocji dlatego od nich zaczniemy relację. W pierwszym turnieju Żaków (chłopców z rocznika 2005 i młodsi) zorganizowanym przez BKS Bobrzanie Bolesławiec nie liczyliśmy na wyniki. Jako że mamy chyba najmłodszą kadrę z pośród wszystkich zespołów występ nasz był traktowany jako zabawa i zdobywanie kolejnych piłkarskich doświadczeń. Na turnieju pojawiło się 5 ekip: BKS Bobrzanie Bolesławiec, COMT Bolesławiec, Orliki Węgliniec , KS Łąka i my "niebiescy" KS Talent.

Pierwszy mecz zagraliśmy z Węglińcem. Spotkanie nie należało do łatwych i z trudem zwyciężamy 4-3. Ogromne brawa należały się dla chłopców za odrobienie wyniku, gdyż do przerwy przegrywaliśmy 2-3.

W drugim meczu zagraliśmy z debiutującą drużyną z Łąki. Wygraliśmy 8-0.

Kolejne spotkanie to potyczka z COMT Bolesławiec. Mecz wygrywamy 3-1 i mimo naszej przewagi, to zawodnicy COMT mogli mieć niedosyt po niewykorzystaniu kilku ze swoich sytuacji.

W ostatnim spotkaniu turnieju spotkaliśmy się z BKS-em. Obie ekipy przed meczem skompletowały tyle samo zwycięstw, więc ostatnia potyczka miała wyłonić najlepszą tego dnia drużynę. Zgromadzeni mogli oglądać bardzo zacięte spotkanie. Obie ekipy stwarzają sobie dogodne sytuacje pod bramkami, jednak nikt nie potrafi wpić piłki do siatki. Pod koniec pierwszej połowy, gdzie optycznie osiągnęliśmy przewagę pod bramką przeciwnika udaje nam się zdobyć prowadzenie! Bramkę strzela Dawid Mierzwa. Do końca pierwszej połowy wynik powinien być większy jednak jesteśmy nieskuteczni pod bramką BKS-u. Druga połowa to grad emocji. Znów gramy z lekką przewagą jednak nic korzystnego z tego nie wynika. Chwilę później tracimy bramkę po bardzo ładnym strzale zawodnika BKS-u. Mimo to nie poddajemy się i nadal staramy się napierać w stronę bramki przeciwnika. Efektem tego była szczęśliwie strzelona bramka na dwie minuty przed końce spotkania. Wynik nie uległ już zmianie i wygrywamy w pierwszym turnieju w tym sezonie. Zwycięstwo bardzo cieszy jednak jest przed chłopcami jeszcze bardzo dużo pracy. Popełniliśmy dużo błędów i organizacyjnie mamy wiele do poprawy. Dziękujemy przybyłym rodzicom z grupy Orlików i Młodzików za doping młodszej drużynie;)

W turnieju zagrali:

Tymek Gajewski, Kacper Pędlowski, Karol Miżdal, Łukasz Kalamarz, Cezary Rzeźwicki, Bartosz Jodłowski, Staś Strzelecki, Wiktor Dzrazga, Dawid Mierzwa oraz kapitan Kuba Szabłowski.

W sobotę kolejny mecz w lidze terenowej zagrali nasi Młodzicy. Tym razem mimo niepełnego składu po efektownym zwycięstwie pokonujemy drużynę z Olszyny 10-0. Do przerwy nasi chłopcy prowadzili 7-0. Widać, że drużyna z meczu na mecz gra coraz lepiej. W pięciu meczach 4 razy wygrywaliśmy i raz - na inaugurację rozgrywek doznaliśmy porażki. Drużyna prowadzona przez trenera Sebastiana Łokaja konsekwentnie realizuje założenia jakie sobie przed sezonem w KS Talent zakładano.

Klub Sportowy Talent zaprasza wszystkich chętnych chłopców na zajęcia piłkarskie.

Zapraszamy również na nasz profil na FB .

Portal Bolec.Info jest partnerem medialnym klubu KS Talent.