Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Tylko na Bolcu
23 września 2013r. godz. 21:23, odsłon: 6471, Kazimierz Marczewski

Kochają ping ponga

Ile trzeba wytrwałości, chęci i zdyscyplinowania, aby grać w tenisa stołowego regularnie przez kilkadziesiąt lat?
Emeryci pokochali grę w ping ponga 21.09.2013
Emeryci pokochali grę w ping ponga 21.09.2013 (fot. Kazimierz Marczewski)

Nauczyciele bolesławieckich szkół kilkadziesiąt lat temu postanowili, że będą grać w ping ponga. Kilkunastoosobowa grupa emerytowanych nauczycieli rozpoczęła regularnie treningi tenisa stołowego. Kilka razy w tygodniu przez dwanaście miesięcy w roku spotykają przy stołach pingpongowych, aby odbijać białą, celuloidową piłeczkę.

– Źle się czuję jak wypadnie mi tydzień bez ping ponga – mówi Józef Cempura emerytowany nauczyciel. – Te spotkania, ta gra i ruch to moje zdrowie. Po treningu wprawdzie czuję się nieco zmęczony, ale wiem, że następnym razem znowu tu przyjdę i będę grać. Zawsze czekam na kolejne spotkania przy stole w rakietką tenisową w ręku. To trwa już kilkadziesiąt lat i ciągle chce mi się grać jeszcze lepiej. – dodaje.

Do nauczycieli dołączali kolejno, emerytowani inżynierowie, dyrektorzy, emerytowani oficerowie Wojska Polskiego i inni. Przez kilka lat trenował ksiądz, który notabene, był najlepiej grającym w ping ponga księdzem w Polsce. Najstarszy grający w tej grupie nauczyciel to Sławomir Respondek, który rozpoczął już 84 rok życia. Na mistrzostwach Polski nauczycieli zdobył czwarte miejsce w swojej kategorii w Polsce.

Sukcesy sportowe nie są tu jednak najważniejsze. Sama gra w tenisa stołowego to: znakomita kondycja, lepszy refleks, spryt i wzrok.
Zawodnik uprawiający ten sport musi być bardzo sprawny fizycznie, mieć bardzo szybką rękę i silne nogi oraz przebijać piłeczkę na stronę przeciwnika regularnie i dokładnie. Trzeba umieć przechytrzyć swojego konkurenta.
Trzeba przyznać, że wyszkolenie sportowe weteranów stoi na bardzo wysokim poziomie, nie jeden znacznie młodszy zawodnik nie wygrałby z nimi nawet seta. Obecnie regularnie we wtorki i czwartki spotyka się blisko 20 tenisistów, w tym dwie kobiety. W II Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu mają do dyspozycji sześć stołów pingpongowych.

Weterani spisują się bardzo dobrze, grają szybko i zdecydowanie. Ich backhandy, forehandy są dynamiczne i precyzyjne, a rotacja piłeczki trudna do odgadnięcia. Wielu z nich gra również top spinem.

Dobrze grający tenisista posiada następujące cechy:
doskonała koordynacja ruchu.

Kochają ping ponga

3244
#polak nieaktywny
24 września 2013r. o 12:27
Grają kilkadziesiąt lat i są weteranami stany wojennego.

A tak na poważnie to znakomita inicjatywa i fantastyczna sprawa. W wywiadzie mówi Pan Respondek, że jeszcze chodzi dźwigać ciężary i jeździ na rowerze, a zaczął już 84 rok.

Brawo należą się wszystkim, także pułkownikowi Wojska Polskiego, prawnikom i informatykom.

Jeszcze raz serdeczne gratulacje!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
217
#Anonim217 nieaktywny
25 września 2013r. o 0:06
~Robol napisał(a):
~wysportowany napisał(a): Jest to wspaniała sprawa , ludzie nie siedzą z pilotem w ręku przed tv i nie wsłuchują się w swój organizm - "tu mnie strzyka , tam boli". Gratulacje !!! Sport gwarantuje dłuższe i lepsze zycie.

"Do nauczycieli dołączali kolejno, emerytowani inżynierowie, dyrektorzy, emerytowani oficerowie Wojska Polskiego i inni. Przez kilka lat trenował ksiądz, który notabene, był najlepiej grającym w ping ponga księdzem w Polsce"

Celowo zamieściłem cytat z artykułu , proszę zwrócić uwagę ,że drużynę stanowi INTELIGENCJA. A co robotnicy ? Nie potraficie zorganizować się by wspólnie i zdrowo spędzać czas?
Inteligent przez całe zycie nic nie robił to teraz chce cięzko pracować dla sportu bo to trzyma go przy życiu a robotnik zacharował się na śmierć pracując po 12godzin i ot takie skutki
boli cię boś głupi?? czy żal że te musisz zapier... z łopatą?? trzeba było się uczyć a nie w szkołę kamieniami rzucać
:]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).