ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4306, 19 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zamek Kliczków zaprasza!

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecRozmowy

Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


2006-10-30 18:00:00

<b>Józef Burniak</b> <br />kandydat na prezydenta BolesławcaJuż 12. listopada 2006r. wybierzemy prezydenta Bolesławca. Kandydatów zaprosiliśmy do uczestnictwa w BolecRozmowie. Wszystkich obowiązują następujące zasady:

  • pytania przyjmujemy w dniach 19-27.10.2006r. na TEJ stronie
  • kandydaci przygotowują swoje odpowiedzi w dniach 28.-30.10.2006r.
  • 30.10.2006r. o godz. 18:00 - publikujemy odpowiedzi na wszystkie pytania.
ZAPARASZAMY DO ZADAWANIA PYTAŃ JÓZEFOWI BURNIAKOWI!

Józef Burniak
  • lat 56 (ur. 21.11.1950r. w Wykrotach).
  • wykształcenie: mgr prawa (Uniwersyt Wrocławski), uprawnienia członka rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa.
  • prywatnie: żona Barbara, emerytowana nauczycielka, dzieci Maciej i Agnieszka, wnuczki Kaja i Gosia. Właściciel dwóch kotów: Mundiego i Balbiny. Mieszkam w swoim domku, jeżdżę Citroenem C-5.
  • hobby: historia, wędkarstwo, muzykowanie i motoryzacja.
  • motto życiowe: Nie można iść do przodu z głową odwróconą do tyłu.
  • doświadczenie: Przewodniczący Związku Młodzieży Wiejskiej powiatu bolesławieckiego do jego likwidacji w roku 1975, długoletni komunalnik, w latach 1981-90 i 1994-98 dyrektor Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowogrdżcu. Zakładał to Przedsiębiorstwo od podstaw. Wyrzucony z pracy w r. 1990 przez 4 lata prowadził prywatną działalność, a następnie po wygraniu konkursu wrócił w 1994r. na to samo stanowisko. W latach 1998-2002 prezydent Bolesławca. W tym czasie załatwił największe środki z Unii w historii miasta (ponad 90 mln zł). W latach 2003-2006 dyrektor PWiK w Bolesławcu. Przez trzy lata zarządzania tą firmą uzyskał certyfikat ISO 9001:2001 oraz certyfikat ISO 17025 dla laboratorium. Przez ostatnie dwa lata nie podwyższał cen wody i ścieków, które są jednymi z najniższych na Dolnym Śląsku. Jest radnym Rady Miasta i Przewodniczącym Regionalnego Związku pracodawców

Pytania i odpowiedzi:
Sekkmet


Dzień Dobry, Gdyby Pan został prezydentem, jakie stanowisko byłoby Pana względem młodzieży, która chce robić coś w tym mieście. Czy młodzież może na Pana liczyć w sprawie inicjatyw społecznych, czy znajdzie Pan czas dla młodzieży i pomoc? W jaki sposób dotychczas zaangażował się Pan w inicjatywy i problemy młodzieży?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Bardzo pozytywne. Sam zaczynałem działalność publiczną jako 16 letni chłopak w Związku Młodzieży Wiejskiej. Młodzi mogą i powinni wchodzić w sferę działań społecznych i politycznych jak najszybciej. Możecie liczyć zawsze na moją pomoc. Moje zaangażowanie we współpracę z młodzieżą to cykl wykładów na temat samorządności, w których mógł wziąć udział każdy młody człowiek. Ten cykl wykładów będę kontynuował. Inny przykład. Gdy byłem prezydentem miasta przyszedł do mnie Grzesiek Nagórniewicz (Grzesiu gdzie się teraz obracasz?) z pomysłem budowy skateparku. Powiedziałem mu żeby zebrał 1000 podpisów popierających pomysł. Zrobił to i skatepark został wybudowany. Zobacz też na listy mojego Komitetu Wyborczego w tegorocznych wyborach. Najwięcej młodych startuje od nas. Chętnie Cię poznam osobiście, żeby przedyskutować te sprawy, bo przecież to Wy zastępować nas będziecie na różnych ważnych funkcjach za 5, 10 czy 15 lat.

Calahan


Witam , czy ma pan w planach jakies ulatwienia dla osob chcacych rozpoczac dzialalnosc gospodarcza w naszym miescie? Podstawa zmniejeszenia bezrobocia jest atrakcyjnosc rynku pracy , a co za tym idzie rozwoj malych i srednich przedsiebiorstw. Czy mysli pan zeby w jakis sposob zachecac mlodych , zdolnych ludzi do zakladania wlasnej firmy? Czy beda dla nich jakies dogodne kredyty na otwarcie wlasnej dzialalnosci gospodarczej?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Moje działania w poprzedniej kadencji są najlepszym dowodem na to, że zmierzałem do ułatwień w prowadzeniu działalności dla każdego kto chciał ją prowadzić. Były to rozwiązania systemowe ale i indywidualne. Rozwiązania systemowe to specjalna uchwała Rady Miasta zwalniająca z podatków od nieruchomości osoby, które stworzyły 5 miejsc pracy. Inna uchwała zezwoliła najemcom lokali na ich wykup bez przetargu. Te ułatwienia będą kontynuował gdy bolesławianie zechcą powierzyć mi obowiązki prezydenta. Chciałbym jednak wyraźnie i uczciwie powiedzieć, że samorząd nie jest od udzielania kredytów na prowadzenie działalności gospodarczej. Przepisy prawa wręcz zabraniają takich praktyk. Od tego są banki i inne instytucje. W Bolesławcu funkcjonuje w formie spółki miejskiej fundusz poręczeń kredytowych lecz przez prawie 4 lata nikomu takich poręczeń prawie nie udzielił. Trzeba by zapytać obecnego prezydenta dlaczego tak się dzieje. Ja będę chciał pomagać potencjalnym przedsiębiorcom poprzez uzbrajanie i sprzedaż gruntów na tworzenie własnych firm. Niestety ta działalność miasta również wymaga sprzedaży w formie przetargu. Tak naprawdę to prowadzenie działalności zależy też w znacznej mierze od polityki państwa np. system podatkowy. Przypomnę, że to za rządów lewicy państwo obniżyło podatek dochodowy od działalności gospodarczej (CIT) z 26 na 19%. Kończąc – stwierdzam, że poruszony tu temat jest jednym z najważniejszych w mieście. Nie sposób jednak omówić go kompleksowo tutaj. Ćhętnie jednak będę go kontynuował przy innych okazjach.

~~Pirat


Witam! Co Pan jako ewentualny przyszły Prezydent Bolesławca myśli o wizytówce naszego miasta jakim niewątpliwie jest dworzec PKP? Jakie jest pańskie zdanie na temat starań obecnych władz Bolesławca o przejęcie i/lub remont tego obiektu? Co Pan jako przyszły Prezydent miasta zamierza zrobić w tej sprawie, aby poprawić wizerunek tego obiektu? Zapraszam do obejrzenia strony o naszym dworcu PKP: www.dworzec.end.pl gdzie znajdują się m.in. komentarze mieszkańców Bolesławca.
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Nie ma innej możliwości jak kupienie tego dworca od PKP. Piotr Roman cztery lata temu wykorzystał dworzec jako element kampanii negatywnej wobec mnie. (Pamiętacie spota reklamowego Romana ze „złotymi” klamkami w Urzędzie zestawionymi z niszczejącym dworcem i hasłem „Czas na zmiany?” Mogę dziś pełną odpowiedzialnością zapytać „Panie Roman gdzie są te zmiany? Stronę widziałem – porażające.

~~obywatel


Cieszę się,że Pan będzie startował.Prezydent Piotr Roman w podległych miastu zakładach pracy dokonał wielu zmian, polegających w pierwszej kolejności na wymianie wszystkich kierowników tych zakładów oraz zwolnień pracowników nie będących z jego obcji politycznej. Czystki te doprowadziły, że wielu ludzi-fachowców znalazło się na bruku.Załogi w/w zakładów utraciły wiele przywilejów.Chciałbym dowiedzieć się,co Pan zrobi w tym zakresie ?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Dziękuję pięknie za słowa otuchy. Wracając do tematu. Masz pełną rację. Tyle nieprawości i jawnego partyjniactwa, arogancji i niszczenia ludzi, ile było przez ostatnie cztery lata nie zna historia naszego miasta. Dlatego jeżeli mi zawierzycie powrócę do normalności. Deklaruję tu publicznie, że osoby które uzyskały stanowiska dzięki koneksjom, a nie wiedzy i merytorycznemu przygotowaniu na pewno je utracą. Jedynym kryterium jakim ja się będę kierował przy obsadzaniu tych stanowisk będzie wiedza , doświadczenie oraz poszanowanie podwładnych i umiejętność współpracy z innymi ludźmi.

Jonasz


Czy należał Pan do PZPR (członek partii ewentualnie kandydat) ?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Tak. I o dziwo nie mam sobie nic do zarzucenia z tego tytułu. Przez cały ten okres pracowałem w Nowogrodźcu. Proszę zapytać jak mnie tam oceniają.

~~Joanna


Jestem samotną matką, ze względu na chorobę córki nie mogę iść do pracy ale nasze dochody z zasiłków i alimentów wynoszą ok 1000 zł. Obecnie wynajmuję mieszkanie w Bolesławcu i utrzymóje się bez większych trudności, chciałam się starać o mieszkanie komunalne lub socjalne ale niestety urzędnicy stwierdzili że finansowo przekracza to moje możliwości a przecież za wynajem płacę owiele więcej niż za mieszkanie komunalne. Co więcej jest dużo więcej takich osób jak ja które powiedzmy wprost ze względu na to, że z różnych powodów nie mogą pracować są jawnie dyskryminowane. Czy zamieża pan coś zmienić w tej kwestii, bo znam conajmniej dwie samotne matki którym grozi wywalenie na bruk bo kończy m się okres wynajmu a i sumy za wynajem zaczynają być kosmiczne a już naprwno nie na kieszeń samotnej matki !!!!!!!!!!
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Mam zasadę, że nigdy nie oszukuję i mówię prawdę choćby nie była ona miła dla Pani. Przy takich dochodach przepisy rzeczywiście nie pozwalają na przyznanie Pani lokalu komunalnego lub socjalnego . Lecz to nie jest sytuacja bez wyjścia. Mój program wyborczy zakłada, że istnieją trzy grupy ludzi, którzy nie mają gdzie mieszkać. Pierwsza to ci najbiedniejsi, którzy bez pomocy władz samorządowych nie są w stanie zrealizować swoich potrzeb mieszkaniowych. Dlatego miasto jest zobowiązane budować dla nich lokale najtańsze oraz o najprostszym standardzie.

Druga grupa, do której zaliczam również Panią to ludzie, którzy mają środki na wynajem i zapłatę czynszu za mieszkanie lecz nie są w stanie kupić go sobie samodzielnie na własność. Stąd w poprzedniej kadencji powołałem do życia Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które wybudowało dwa bloki przy ul. Wąskiej i Piastów. Przeznaczyłem tez w budżecie 2002r. kwotę 1.768 tys. Zł na budowę pierwszego z pięciu budynków TBS przy ul. Śluzowej. Doprowadziłem tam również ciepło. Niestety przez cztery lata obecny prezydent zaniechał tego budownictwa. Wybudowany został tylko jeden budynek ze środków, które pozostawiłem w budżecie. I to jest skandaliczne. Gdy ja zostanę prezydentem będę kontynuował to budownictwo po to ażeby takie osoby jak Pani mogły przyzwoicie mieszkać. Nie robię przecież żadnej łaski gdyż za wynajem będzie Pani płacić odpowiedni czynsz.

Trzecia grupa to są osoby najbogatsze chcące wybudować własne domy. Dla nich trzeba przygotować i uzbroić działki i sprzedać w drodze przetargu. Domy postawią sami.

set


Dzień dobry. Jakie będą losy ludzi `powciskanych` na stołki przez `poprzednią` (obecną) ekipę.
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Odpowiadałem na to pytanie wyżej. Lecz jeszcze rac powtórzę nie będzie miejsca w instytucjach podległych Miastu dla osób z układu.

~~Komancz


Czy uważa Pan, że zwolnienie Pana z funkcji dyr. PWiK było zwiazane z pełnieniem mandatu radnego? (proszę nie pisać o powodach politycznych tylko zawodowych) czy w wyniku kontroli wojewody? Żalił się Pan onegdaj, że zwolniono Pana z PWiK z powodów politycznych. A czy nie trafił Pan tam z politycznego rozdania? (przypominam ówczesny konkurs SLDowskiego wojewody na stanowisko dyr. PWiK, w którym wymaganym wykształceniem było średnie, czyli takie jakie wtedy Pan posiadał?) Pozdrawiam
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Tak, to zwolnienie było właśnie takie. Jako przewodniczący Klubu Radnych SLD i człowiek znający od podszewki problematykę samorządową byłem wnikliwym i krytycznym recenzentem działań Piotra Romana. Wielokrotnie wytykałem mu nieprawidłowości, błędy i zaniedbania. Za to właśnie wyleciałem z pracy. Tu mała dygresja. Opinia publiczna Bolesławca nie miała okazji się o tym dowiedzieć gdyż dworska Telewizja Lokalna nigdy nie pokazała tych krytycznych wypowiedzi. Dlatego deklaruję, że gdy zostanę prezydentem przywrócę transmisje z sesji Rady. A Państwo się tego domagajcie wielkim głosem.

Wracając do tematu. Jakim byłem dyrektorem proszę zapytać załogę PWiK (serdecznie Was pozdrawiam). Przypomnę, że w przeciągu 3,5 roku PWiK pod moim kierownictwem uzyskało certyfikat ISO 9001:2001 oraz certyfikat 17025 dla laboratorium. W obu przypadkach jako pierwsze przedsiębiorstwo wodociągowo kanalizacyjne na Dolnym Śląsku oraz 6 w Polsce. Rok 2005 zamknąłem najlepszym wynikiem ekonomicznym w historii PWiK. Jednocześnie przez ostatnie dwa lata Bolesławianie nie mieli podwyżek opłat za wodę i ścieki. Kontrola nasłana przez wojewodę była szukaniem haków na mnie. Pomimo usilnych starań haków nie znaleziono. Wobec togo wojewoda występując do rady Miasta o odwołanie posłużył się haniebnie kłamstwami i pomówieniami. Potwierdziła to także specjalna komisja Rady, która badała „zarzuty” ,pożal się Boże, wojewody. Gdyby było inaczej to już dawno tłumaczyłbym się przed prokuratorem. Życzę Pani(u) i wszystkim mieszkańcom ażeby opłaty za wodę i ścieki były pod rządami obecnego dyrektora na takim poziomie na jakim były za mnie.

Wracając do mojego wykształcenia przytoczę następujący humor. Współautor Panoramy Racławickiej był człowiekiem bardzo pobożnym. Dlatego malując postać Chrystusa malował Go na kolanach. Kiedy namalował głowę Chrystus powiedział „Styka ty mnie nie maluj na kolanach, ty mnie maluj dobrze. Trawestując ten humor niech Pan nie patrzy czy ja jestem magistrem czy doktorem tylko czy ja tą firmą zarządzałem dobrze. Nawiasem mówiac, kiedy zostawałem prezydentem a potem dyrektorem to miałem absolutorium na Wydziale Prawa Uwr. Czyli ukończyłem studia lecz nie miałem obrony pracy magisterskiej. Pracę jako ciekawostka obroniłem w roku ubiegłym. Proszę mi teraz odpowiedzieć na następujące pytanie. Jak to jest, że osoba która ukończyła pięcioletnie studia lecz nie broniła pracy musi podawać, że ma wykształcenie średnie , a osoba, która ukończyła trzyletnie studia licencjackie (z całym szacunkiem dla tych studiów) może podawać, że ma wykształcenie wyższe.

~~Komancz


Jakie to uczucie startować w wyborach z kandydatem, z którm się przegrało w wyborach bezpośrednich (Pan był prezydentem wybranym przez ówczesną radę miejską, a nie przez mieszkańców) Czy smak ewentualnej porażki w tych wyborach nie będzie dla Pana zbyt gorzki? To zapewne byłoby niezbyt miłe uczucie.
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Ma Pan pełną rację. Każdego kto powiedziałby, że porażka daje mu satysfakcję trzeba by potraktować jako specyficzną jednostkę chorobową. Jednakże biorąc udział w działalności publicznej ciągle trzeba poddawać się weryfikacji opinii publicznej a tym samym brać pod uwagę ewentualność przegranej. To jest jeden z podstawowych kanonów demokratycznej gry. Ja w poprzednich wyborach nie przegrałem z panem Romanem. Przypomnę, że po I turze zdecydowanie prowadziłem mając podajże 4650 głosów a pan Roman 3250. W II turze odbył się mecz Burniak (czytaj SLD) kontra „reszta świata”. M.in. swoje głosy przefrymarczyła z Romanem (2700) K. Boratyńska w zamian za funkcję naczelnika wydziału spraw społecznych w Urzędzie.. Zrobił to także kandydat LPR Antoni Skobliński( pozdrawiam towarzysza dyrektora „Konrada” i kolegę z PZPR) i Antoni Deberny. Również swoje zrobiła propaganda w niektórych Kościołach. Wierzę jednak, że tym razem Bolesławianie nie dadzą się omamić i sami dokonają wyboru. Każdy werdykt wyborców przyjmę z pokorą.

~~Mieczysław


Czy jeśli pan wygra (oczywiście byłby to koniec dla jakiegokolwiek dalszego rozwoju Bolesławca) w dalszym ciągu pan zatrudniał rodzinkę ,przyjaciół i oczywiście członków SLD?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Po co pytasz jak z góry znasz odpowiedzi? (jak choćby tą, że moja wygrana to koniec rozwoju Bolesławca. Również dalszy ciąg Twojego „pytania” przypomina słynne pytanie sądu do oskarżonego:” Czy oskarżony przestał bić swoją żonę?” Jak bym nie odpowiedział będzie źle. Jeśli powiem, że przestanę zatrudniać rodzinkę, przyjaciół i członków SLD to będzie świadczyło, że ich zatrudniałem. Jeśli powiem, że nie , będzie to świadczyło, wg Twojego „pytania,” że nadal będę stosował te niecne praktyki. Ja mogę odpowiedzieć nawet na złośliwe pytania pod warunkiem, że są one merytoryczne. Ty zaś reprezentujesz niestety tylko jad i nienawiść. A z nienawiścią dyskutować się nie da.

T


Czy wierzy Pan w Jezusa Chrystusa ?jezeli tak, czy mialby Pan odwage, jako prezydent, oddac miasto Boleslawiec pod Jego opieke?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Drogi X-ie odpowiem Ci tak. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych Bolesławianie masowo jeździli na handel (przemyt) do ówczesnej Jugosławii (i nie tylko). Na takąż wyprawę udała się teściowa z zięciem, osoba co najmniej tak pobożna jak przytoczony wyżej Styka. Oczywiście ilość zabranych „prezentów” przez oboje „podróżników” znacznie przekraczała dopuszczalne wtedy normy celne. Im bliżej było granicy tym głośniej teściowa wzywała Chrystusa i Wszystkich Świętych o pomoc. W końcu zdenerwowany zięć nie wytrzymał i wypalił „ Niech się Mama wreszcie zamknie i przestanie mieszać Boga z przemytem”. Ja nie śmiałbym Ci kazać się zamknąć ale bardzo Cię proszę,. Nie mieszaj Boga z wyborami. To po pierwsze. Po drugie. Ja się kieruję zasadą „ co cesarskie cesarzowi, a co boskie Bogu. Od ustanawiania patronów i świętych jest Kościół i hierarchia kościelna. Gdybym ja chciał to robić byłby to dowód mojej pychy, lekceważenia tego Kościoła i wiernych oraz bezprawnego zastępowania w decyzjach Tych , którzy są do tego upoważnieni.

ticolo


Jakie jest pana zdanie na temat ostatnich aresztowań osób z pańskiej opcji politycznej (SLD) - byłych parlamentarzystów (Jakubowska, Szteliga) podejrzanych o korupcję? Co jako Prezydent miasta zrobi pan, aby podlegli panu urzędnicy nie domagali się łapówek od petentów?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Jeżeli są winni powinni zostać potraktowani szczególnie ostro przez wymiar sprawiedliwości. Jak każdy zresztą funkcjonariusz publiczny, który wykorzystał zajmowaną funkcję lub stanowisko do osobistych korzyści. Przy okazji jednak zwracam uwagę, że Szteliga nie jest z mojej opcji politycznej gdyż już dawno wystąpił z SLD i należy do SDPL.

~~


dzien dobry prosze przekonac mnie w 30 slowach dla czego jest pan najlepszym kandydatem na prezydenta miasta
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Do tego potrzeba mi mniej słów. Oto one: - mam wiedzę i doświadczenie. Dotrzymuję słowa . Nie boję się mówić nie. Jestem ciekaw ludzi i ich problemów . Nie krzywdzę ich. Jestem skuteczny w działaniu, załatwiłem największe pieniądze dla Bolesławca w jego historii.

~~


czy uwaza pan ze osoba z panskim wyksztalceniem jest konpetentna do pelnienia funkcji dyrektora wodociagow czy nie nalezy juz w przyszlosci popelniac takich bledow(oczywiscie niewlasciwa osoba na niewlasciwym miejscu)
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Jestem magistrem prawa mam uprawnienia członka rad nadzorczych spółek skarbu państwa. Podejrzewam jednak, że dla Pana mógłbym być profesorem zwyczajnym wszechnauk ,a i tak by to było za mało dla objęcia przeze mnie funkcji sprzątaczki.

~~


prosze mi powiedziec jaki jest panski stosunek do eutanazji i legalizacji zwiazkow homoseksualnych i jaki ma pan pomysl na skuteczna walke z bezrobociem na terenie boleslawca o konkrety prosze
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Miarą naszego człowieczeństwa jest nie czynić nic przeciwko życiu drugiego człowieka oraz zrobić wszystko by to życie utrzymać. Eutanazja kojarzy mi z najbardziej złowrogimi i mrocznymi praktykami w dziejach ludzkości. Państwo, które prawnie aprobuje eutanazję traci prawo do nazywania się państwem, gdyż ja jako obywatel nie czułbym się w takim państwie bezpiecznie. Proszę wybaczyć ten patos ale nie umiem tego inaczej wyrazić.

Związki homoseksualne – tak. Gdyż czy chcemy czy nie chcemy one faktycznie istnieją. Z tym, że też muszą one spełniać określone warunki np. nasza seksualność nie może być publicznie obnoszona. Z drugiej strony osoba o odmiennej orientacji seksualnej nie może być dyskryminowana. Z kolei zaś zaloty takiej osoby są niedopuszczalne wobec osób o orientacji heteroseksualnej. Legalizacja takich związków ma też wymiar społeczny. Jeżeli dwie osoby żyją ze sobą i mają wspólny dorobek życiowy to poprzez legalizację związku nikt nie zostaje pokrzywdzony w wypadku śmierci jednego z partnerów. Nawiasem mówiąc odpowiadam na to pytanie, żeby nikt mnie nie posądził, że uciekam od tzw. trudnych tematów , chociaż nie mają one nic wspólnego z wyborami samorządowymi i zakresem kompetencji tegoż.

Trzecie pytanie jest najważniejsze. Już w odpowiedziach wcześniejszych wskazywałem co mam zamiar zrobić w tej materii. Odpowiadając najkrócej jak potrafię powiem, że moim obowiązkiem jako samorządowca jest stwarzanie takich warunków prawnych i faktycznych, które zachęcą inwestorów do tworzenia swoich firm w Bolesławcu. Byłbym jednak nieuczciwy gdybym powiedział wybierzcie mnie, a ja w ciągu miesiąca zlikwiduję bezrobocie. Likwidacja bezrobocia jest to proces długi i żmudny, gdyż jest to nie tylko budowa nowych firm ale i przekwalifikowanie ludzi do nowych zawodów. Nie jest tajemnicą, że część z nich nigdy nie dostanie pracy ze względu na niskie kwalifikacje i niemożność nauczenia się innego zawodu.

~~ESC


Dlaczego Pańskim zdaniem jeden z kandydatów na zaszczytną funkcje Prezydenta Miasta Bolesławca nie chce komunikować sie z mieszkańcami miasta na łamach forum bolec-info???
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Nie wiem czym on się kieruje. Moim zdaniem jest to brak szacunku i lekceważenie m wyborców. Zarazem charakterystyczna arogancja na zasadzie co mi tam. Jesteście tak małą grupą, że nie zadecydujecie o wyniku wyborów. Dlatego Was skreślam i nie będę się „zniżał” do rozmowy z Wami.

banan10


Czy po ewentualnym objęciu stanowiska prezydenta miasta będzie Pan inwestował w sport?? I jakby to miało wyglądać (czy powstaną nowe obiekty sportowe, jeśli tak czy ma Pan już plan jakie to miałyby być itd.). Czy można liczyć na renowacje kolejnych zabytków?? I co z naszym dworcem PKP rzadko kiedy z niego korzystam, ale wystarczy przejść kolo tego miejsca i już się odechciewa tam wchodzić. Dlaczego ludzie maja głosować akurat na Pana. Czym przekona Pan młodzież a czym osoby starsze??
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Tak i to zdecydowanie. Przypomnę , że już w poprzedniej kadencji mówiłem o konieczności budowy Hali widowiskowo –sportowej z 2000 miejsc. Będą mogli nie niej rozgrywać mecze nasi siatkarze czy tenisiści stołowi ale będą mogły odbywać się też koncerty muzyczne i inne widowiska. Na każdym osiedlu powinien powstać kompleks boisk na potrzeby młodzieży osiedla taki jaki wybudowałem na Osiedlu Kwiatowym.

Zabytki. Tak, tak i jeszcze raz tak niezależnie czy są to zabytki sakralne czy świeckie. W pierwszej kolejności, wspólnie z powiatem powinniśmy odrestaurować Stary Teatr. O dworcu PKP odpowiadałem wyżej.

Ostatnie dwa pytania są z pozoru łatwe ale tak naprawdę niezwykle trudnie.. Może mnie Pan(i) poznać bliżej na podstawie tych wypowiedzi. Nie wiem natomiast czy uda mi się przekonać Państwa do głosowania na mnie. Próbuję, lecz zdaję sobie sprawę, że nie wszystkim się podobam. Wyborców proszę tylko o jedno. Nie kierujcie się przy dokonywaniu wyboru uprzedzeniami, plotkami o mnie czy niechęcią. Jeżeli to zrobicie to już jest mój sukces.

~~mlody


Czy według Pana bolesławiecka młodzież jest wystarczająco aktywna? Czy działalność Młodzieżowej Rady Miasta w obecnej formie jest według Pana wystarczająca? W jaki sposób zamierza (jeśli Pan zamierza) wspierać i zachęcać młodych ludzi do działalności społecznej?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Nigdy nie stosuję do młodzieży ocen negatywnych. Młodzież jest dokładnie taka jaką my starsi Ją wychowujemy, jakie dajemy Jej wzorce. Na pewno jest zawsze inna od pokolenia swoich rodziców i dziadków. Człowiek w młodości jest skłonny do czarno-białego widzenia świata i do dokonywania rewolucyjnych zmian. Z wiekiem staje się ostrożniejszy i konserwatywny. Stąd rodzi się tzw. Konflikt pokoleń. Ten przydługi może wstęp daje pośrednio odpowiedź na to jaka jest Młodzieżowa Rada Miasta. Jest ona taka jakie warunki do pracy i działania stworzyła jej dorosła Rada. Na pewno może robić więcej. Lecz to co Ona robi i Wy wszyscy młodzi, którzy Ją wybieraliście jest nauką brania udziału w życiu społecznym czyli przygotowywania do udziału w polityce „dorosłej”. Bo trzeba było mieć cywilną odwagę zgłosić swoją kandydaturę, dać się poznać wyborcom, przedstawić swój program czy przeżyć emocje oczekiwania wyniku wyborczego. Otym jak chcę wspierać młodzież mówiłem wyżej.

~~bluesman


Co dalej z Bluesem nad Bobrem?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Powinien być kontynuowany ze zdecydowanym wsparciem finansowym budżetu Miasta. Nasza historia w polskim Bolesławcu ma zaledwie 61 lat. Dlatego Blues nad Bobrem tworzy tak ważną dla mnie tradycję Naszego Miasta niezależnie od dobrej zabawy. Nazwa Bunzlauer Keramik do dzisiaj w Niemczech jest jednoznacznie kojarzona. Chciałoby się, żeby tak samo było z hasłem Blues nad Bobrem czy Bolesławieckim Plenerem Ceramiczno-Rzeźbiarskim.

~~ciekawy


Jak ocenia Pan cztery lata prezydentury Piotra Romana?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Zdecydowanie negatywnie. Bolesławiec pod jego rządami cofnął się. Uzasadniam to dokładnie w wywiadzie udzielonym „Ekspresowi Bolesławieckiemu”, który się wkrótce ukarze.

~~pytanie


Pamiętam, że 4 lata temu obiecał pan 2 rzeczy - pierwsze, że rzuci pan palenie a drugie że skońćzy pan studia?? czy udało się to panu zrealizować?? Pozdrawiam
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Tak. Taką deklarację złożyłem w Telewizji Lokalnej Azart Sat żegnając się z mieszkańcami Bolesławca jako prezydent miasta. Zawsze dotrzymuję słowa. Papierosy rzuciłem 1 marca 2003r. choć paliłem dwie paczki Goldenów dziennie. Studia trwały trochę dłużej (półtora roku) lecz 8 czerwca ubiegłego roku obroniłem pracę magisterską na Wydziale Prawa . Nie Radzę jednak innym czekać tak długo jak ja.

~~alek


Panie Burniak jak 4 lata temu szedłem głosować przeciwko panu i poszedłem głosować na Romana to teraz zrobie tak samo, z tym że pójde zagłosować przeciw Romanowi i oddam głos na pana! Czekam na debate Burniak vs. Roman, która albo będzie transmitowana w lokalnej telewizji Azart-Sat albo będzie można na żywo oglądać np. w teatrze starym !!
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Dziękuję z góry za głos. Proszę zachęcić innych. Debata jest bardzo dobrym pomysłem . Ja chciałem go zrealizować w poprzednich wyborach lecz pan Roman odmówił twierdząc, że boi się manipulacji w reżimowej telewizji. Tak naprawdę bał się merytorycznej dyskusji o Bolesławcu. Wszyscy widzą jaka jest bolesławiecka telewizja teraz. Dzień bez chwalenia Romana to dzień stracony. Ja jednak nie boję się manipulacji i w każdej chwili chętnie stanę do telewizyjnej debaty . Najlepiej gdy będzie ona transmitowana (jest to warunek niezbędny) i z udziałem publiczności.

Calahan


Pozwole zadac sobie troche nietypowe pytanie - jakiej muzyki pan slucha? Ma pan moze ulubiony zespol?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Trudne pytanie. Lubię każdą muzykę, która jest moim zdaniem dobra. I tak:

muzyka poważna: Vivaldi, Haendel, Bach, Bizet, Musorgski, Strauss, Bethoven,
Muzyka współczesna polska: Czesław Niemen , Marek Grechuta, Edyta Geppert, Perfect, Maleńczuk i Pudelsi, Zespół Pod Budą, VOX, Ryszrd Rynkowski i wiele innych
Muzyka zagraniczna: The Beatles, Quinn, Pink Floyd, Mikis Theodorakis, Simon i Garfunkel, Goran Bregović (ale nie w polskiej wersji z Kayah) i muzyka jego zespołu „Bjelo dugme” czyli „Biały Guzik „ Elwis Presley, muzyka etniczna grecka, gruzińska, narodów byłej Jugosławii, chóry rosyjskie i ukraińskie, muzyka cerkiewna muzyka filmowa Kilara i Preisnera, lecz najpiękniejsze są polskie kolędy, których dzięki mojemu Ojcu znam co najmniej 50.

Calahan


Na terenie Bolesławca stosunkowo często dochodzi do pewnych incydentów drogowych. Na takich ulicach jak Komuny Paryskiej , Zgorzelecka zdarzają się nawet w dzień przypadki ostrej , pseudo sportowej jazdy samochodami i motorami. Nie wiem czy policja zajmuje się ta sprawa , ale na pewno nie było jej w momencie gdy dochodziło do takich zdarzeń. Jak przechodzień miałem okazje zobaczy bezmyślność niektórych kierowców , nie zważających na żadne przepisy .Czy ma pan jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu? Czy w Bolesławcu można liczyć na powstanie specjalnego miejsca , drogi , placu , na którym mogli by legalnie jeździć w sposób sportowy nasi mieszkańcy? Problem taki został rozwiązany w wielu miastach przez organizowanie zlotów na terenach lotnisk. Nasze miasto nie ma lotniska , ale istnieją duże place. Zachowania tego typu nie są żadna pseudo kultura , a raczej zjawiskiem społecznym , to zdanie wielu socjologów. Zdecydowanie lepiej było by aby młodzi kierowcy mogli wykazać się w legalnych rajdach , wyścigach niż mieliby ``terroryzować`` nasze ulice. Jakie jest pańskie zdanie w tej sprawie? Na marginesie jaki jest pański stosunek do sportów samochodowych?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Zgadzam się w pełni, że powinno istnieć miejsce gdzie w miarę bezpiecznie niektórzy kierowcy mogliby się pozbyć nadmiaru adrenaliny. Jednak pod pewnymi warunkami. Po pierwsze nie jest to rolą władz miejskich. Ustawa o samorządzie gminnym nie uznaje takiego zadania za zadanie własne. Pomysł powinien być podjęty choćby przez Pana(ią) jako rodzaj działalności gospodarczej, a moim obowiązkiem jako prezydenta byłoby pomóc w organizacji takiego przedsięwzięcia. Myślę, że będzie ono dochodowe. Po drugie, wg mojego doświadczenia nawet zorganizowanie takiego miejsca nie uwolni nas od wariatów drogowych, którzy pojazd traktują jak przedłużenie swojego chorego ego a ulice jako miejsce do odbywania corridy. Na ich terror powinniśmy odpowiadać z całą surowością prawa. I tu jest rola dla policji. Lecz jeżeli my w tym policjantom nie pomożemy np. poprzez informację telefoniczną to obawiam się, że nic z tego nie będzie. Próbować jednak trzeba. Dziękuję za wnikliwą obserwację codziennego życia naszego Miasta.

~~danny


Panie Józefie...dlaczego ubiega się Pan o urząd prezydenta Bolesławca? czym chce Pan zachecic mnie,27 letniego zwolennika lewicy ale nie Pana zebym na Pana zaglosowal?dla mnie jest pan aroganckim i zadufanym w sobie snobem,ktory odstrasza inwestorow..a moze juz sie Pan zmienil???
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Szanowny Panie. Nie wiem gdzie i kiedy naraziłem się Panu, że wystawia mi Pan tak negatywną ocenę. Jeżeli Pan zechce to proszę o indywidualny kontakt ze mną. Być może uda nam się dojść do porozumienia. Przyznaję jednak, że ja nie odważyłbym się tak Pana nazwać w związku z inwestowaniem w Bolesławcu, gdyż to na pewno nie Pan próbował inwestować. Stwierdzam to na podstawie następujących faktów . Skoro ma Pan dzisiaj lat 27 to 4 lata temu, kiedy kończyła się moja kadencja ,miał Pan lat 23 , a w 98 r. gdy zaczynałem być prezydentem - lat 19. W ciągu tych 4 lat nikt tak młody nie przychodził do mnie w sprawie podjęcia inwestycji, a już na pewno nikt ze środowiska lewicy, do której się Pan przyznaje. Są więc dwie możliwości . Albo nie jest Pan tym za kogo się podaje albo powtarza Pan zasłyszane opinie. Ja skłaniam się raczej ku pierwszej możliwości. Nawiasem mówić łże Pan jak z nut mówiąc, że ja odstraszałem inwestorów. Proszę mi wobec tego powiedzieć kto sprowadził do Bolesławca firmę Ahold, Firmę Appel, Firmę CM3, inwestora na Plac Ks. Popiełuszki? I paru innych pomniejszych. Kto zdobył środki na rozwój infrastruktury miejskiej. Proszę przy okazji pokazać kogo ściągnął do Bolesławca obecny prezydent. Odpowiem. Nikogo. A internautów proszę o wyciągnięcie wniosków.

~~Stella


Na forum kolejowym można przeczytać, że od grudnia od nowego rozkładu jazdy nie będzie w Bolesławcu pociagu WROCŁAWIANIN Zgorzelec - Warszawa. Ten pociąg ma kończyć trasę we Wrocławiu. Wiem, że samorządy lokalne co rok walczą o ten pociąg, bo jest nam bardzo potrzebny - jest to jedyne dalekobieżne połączenie kolejowe z naszego regionu! Czy pan jako przyszły Prezydent (i pańscy "koledzy" np. ze Zgorzelca i z Legnicy) będzie jakoś usiłował wpłynąć na PKP, by nie likwidowali nam tego połączenia? Jak zamierza Pan współpracować z władzami PKP i z Urzędem Marszałkowskim, który dotuje kolejowe przewozy regionalne?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Na temat kolei wypowiadałem się przy pytaniu o dworzec. W pełni podzielam Pana(i) zdanie o roli jaką powinny odgrywać tu samorządy. Poinformuję tylko, że za czasów kiedy byłem prezydentem powołaliśmy wespół z prezydentami Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy, Lubina, Głogowa i Świdnicy Forum Prezydentów Miast Dolnośląskich. Forum wielokrotnie skutecznie interweniowało w sprawach przekraczających granice jednego miasta. Jeżeli z woli Bolesławian zostanę prezydentem będę to kontynuował. Zaś pociąg, o którym Pani mówi jeżdzić musi.

~~Bolesławianka


Czy ktoś w końcu pomyśli o ludziach "zwykłych" tych szarych,przygnębionych biedą mieszkanców naszego coraj brudniejszego miasta ?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Nie wiem co ma Pan(i) na myśli. Bardzo proszę o rozwinięcie tematu. Choć z drugiej strony wyczuwam zmęczenie i zniechęcenie. Pomimo wszystko proszę o optymizm i wiarę, że i na Pana(i) ulicy zaświeci słońce. Proszę też o osobisty kontakt i spotkanie przy ulicy Opitza 15.

~~mieszkaniec


Jest Pan znany z tego, że lubi muzykę. Za nasze pieniądze zaprosił Pan niegdyś do Bolesławca grupę "Perfect". Co mówią Panu słowa ich utworu "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść"?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Przyjacielu. Czy te pieniądze były wydane zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców zadecydowało 17 tysięcy uczestników tego koncertu. Powiedz im, że ten koncert był niepotrzebny. Chciałeś obrazić mnie, a obraziłeś ich. O tym zaś czy mam „zejść ze sceny” zadecydują wyborcy 12 listopada. Trochę cierpliwości. Poczekaj na ich werdykt.

~~Man


Czy wydał pan kiedykolwiek polecenie uśpienia psów w PWiK? To prawda czy fałsz? Czy lubi pan zwierzęta? co pan sądzi o właścicielach psów i ich obowiązkach wobec nich? Czy właściciele powinni sprzątać z ulicy po swoich ulubieńcach?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


O tak. I połowy pracowników, a także wyłapania wszystkich much w Bolesławcu i zrobienia z nich amunicji jądrowej. A poważnie. Mam dwa koty Mundiego i Balbinę. Balbina właśnie została po raz pierwszy mamą następnych czterech wspaniałych maluchów, które 21-go ukończyły trzy tygodnie. Dwa są już zarezerwowane zaś dwa następne oddam chętnym ale dopiero za 5 tygodni. Czy lubię zwierzęta? Są to nasi bracia mniejsi dlatego musimy je traktować z wielką miłością i odpowiedzialnością. Zwierzę nie jest maskotką dla jego pana, który gdy się znudzi może wyrzucić je na śmietnik. Najbardziej denerwują mnie osoby, które nie mając elementarnej wiedzy o psychice psa czy kota próbują je traktować jak np. dziecko, a potem są zdziwione lub zdenerwowane ,że „dziecko” nie zachowuje się jak dziecko. Nie uznaję też ekstrawagancji w stylu hodowla krokodyla w wannie czy tarantuli w słoiku. Dlaczego? Dlatego, że nie są to zwierzęta udomowione i udomowić ich się nie da. Abstrahuję już od możliwości kontaktu z takim wychowankiem. Wracając do odpowiedzialności to obojętnie czy ktoś jest właścicielem psa czy kota musi ponosić konsekwencje zachowania swojego pupila. Lecz tego trzeba niektórych właścicieli długo i cierpliwie uczyć. Lecz nie metodami kija.

~~


Czy może pan obiecać, że po wyborach telewizja lokalna będzie niezależna, że nie będziemy musieli pana non stop w mniej oglądać a naczelnym nie zostanie ktoś z panem związany?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Najuroczyściej przyrzekam. Telewizja może mieć tylko kłopot ze znalezieniem na lokalnym rynku pracy prawdziwego fachowca od mediów elektronicznych. I to jest problem.

Moli


Czy zamierza Pan wspomagać Festiwal "Blues nad Bobrem" ? I w jakiej formie ?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Mówiłem o tym wcześniej. Tak, finansowo z budżetu i poprzez udostępnienie bazy materialnej.

~~fredrick


Ciesze się że pan startuję, zagłosuje na pana. W tym roku mam nadzieje będziemy mieli rozgrywkę Roman reszta świata i przegra ów Piotrek z kretesem:) !! Pozdrawiam panie Józefie
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Dziękuję za wsparcie, podaj dalej.

~~J.P.


W Pańskim Życiorysie niema nawet wzmianki o przynależności do PZPR. Czy to wstyd ? Czy amnezja?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Ani jedno,ani drugie. Ktoś wyżej pytał o to. Informuję. Byłem członkiem PZPR. Czy mam sobie w związku z tym przyczepić odpowiednią tabliczkę na plecach? Proszę podać jej rozmiary, kolor i kształt liter.

MalyKsiaze


Te pytania zadaję wszystkim kandydatom. Jak w Pana planach wygląda zagospodarowanie turystyczne i paraturystyczne miasta?? Czy ma Pan w planach zajęcie sie tym problemem?? Jak Pana zdaniem powinna wyglądać promocja turystyczna miasta??
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Przyznaję, że nie wiem do Pan (i) ma na myśli mówiąc o zagospodarowaniu paraturystycznym miasta. Promocja Bolesławca jest prowadzona aktualnie na niezłym, moim zdaniem, poziomie . Wszystkie samorządy kolejnych kadencji dopracowywały się jakichś ważnych elementów, które dziś składają się na określoną całość. Główne jej elementy to ceramika i wspaniałe tereny rekreacyjno-wypoczynkowe oraz Bory Dolnośląskie oraz zamek Kliczków. Nie mam tu jednak miejsca by szerzej rozwinąć ten temat

Sekkmet


Co z problemem sprzątania po swoich pupilach?Smietniki sa zapchane zwyklymi smieciami i najwyraźniej żadko opróżniane, czy nalozy sie kary na osoby nie sprzątające po swoich pupilach i jaka jest szansa na wieksza ilosc smietnikow w bardziej potrzebnych miejscach takich jak podwórka? Czy jest szansa na więcej darmowych paczek do sprzątania? I czy zacznie się informować ludzi kiedy nie muszą płacić podatków za psa?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Pyt.1 Jestem za sprzątaniem. Natomiast z karaniem trzeba być ostrożnym . Moim zdaniem jest to proces długotrwały gdzie Bolesławian trzeba sprzątania nauczyć, choćby poprzez zwiększenie ilości darmowych worków na odchody. W drastycznych prxypadkach należa karać szczególnie w przypadku recydywy. Nie wiem co Pan(i) ma na myśli mówiąc o zwiększeniu ilości śmietników . Wyjaśniam, że jeżeli chodzi o kubły na odpady komunalne to decydują o tym nie władze miasta tylko ądministracje budynków mieszkalnych tj. Spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty , TBS itd. Zgadzam się w przypadku koszy ulicznych. Tych nigdy nie jest za dużo. Kiedy nie płacimy podatku za psa informuje o tym Uchwała Rady Miasta. Gdybym został prezydentem postaram się o przesłanie jej każdemu do domu.

~~mojo


Które inwestycje bedzie Pan kontynuował po obecnym Prezydencie,które pan zaniecha?Uzasadnienie,proszę.
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Być może nie chodzi Panu (ni) o inwestycje ], które są już realizowane tylko o tzw. Wieloletni Program Inwestycyjny. W tym dokumencie są zawarte zamierzenia na przyszłość. Inwestycje już realizowane nie mogą być przerwane gdyż podpisane zostały na nie umowy z wykonawcami, bardzo często zostały też zaciągnięte kredyty na ich realizację. Ja raczej chcę się skupić na tym czego p. Roman nie realizował. Pierwsze to budownictwo mieszkaniowe TBS, zbrojenie działek budowlanych tak dla przemysłu jak i pod budowę domów. Budowa infrastruktury drogowej oraz budowa hali sportowo-widowiskowej. Chciałoby się wpisać więcej , lecz ja jestem człowiekiem odpowiedzialnym i znam możliwości budżetu Bolesławca, który niestety nie jest z gumy. Co do uzasadnienie moich zamierzeń to myślę,że są one oczywiste.

~~kadrowiec


Bardzo częstym zarzutem stawianym Panu jest polityka kadrowa (kolesiostwo, nepotyzm....). Proszę o podanie: 1) zmian, których dokonał Pan (zarząd) w czasie swojej 4-letniej kadencji na stanowiskach kierowniczych (naczelnicy, zastępcy naczelników, kierownicy jednostek i zakładów budżetowych, szefowie spółek gminnych), 2)sposobu powołania / mianowania (np. konkurs) i ewentualnych przesłanek decydujących o wyborze, 3) czy decyzje personalne podejmował Pan, czy tez Zarząd miasta, którym pan kierował I jeszcze prośba.. W związku z niemożliwością bezpośredniego zadania podobnych pytań Panu Romanowi (tu bije się w piesi, bo niestety dziś wiem, że zmarnowałem głos w ostatnich wyborach, ale podobno Polak mądry po szkodzie....) zastanawiam się czy jest możliwe aby Pan w moim imieniu postawił je (1-2) Panu Prezydentowi np. podczas sesji. I z innej „beczki - W jaki sposób, poza poniedziałkowymi godzinami, zamierza Pan komunikować się z mieszkańcami?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Dziękuję za to pytanie. Moi przeciwnicy polityczni próbują bowiem gołosłownie wmówić opinii publicznej, że zatrudniam rodzinę , kolegów. Itd. Informuję wobec tego . W okresie pracy jako prezydent nie zatrudniłem żadnego członka mojej bliższej czy dalszej rodziny. W PWiK zatrudniłem moją córkę , po przejściu na emeryturę jej poprzedniczki. Córka pracuje w laboratorium. Z wykształcenia jest magistrem inżynierem chemikiem. Ten wątek badała sławetna komisja wojewody i nawet ona mi niczego nie zarzuciła. Na wniosek Rady Nadzorczej Zarząd Miasta odwołał prezesa MZK. Ogłosił konkurs, który wygrał aktualny prezes. Zarząd Miasta w drodze konkursu wyłonił dyrektora BOK-u, MOSiR-u, Muzeum Ceramiki , Biblioteki Publicznej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wolne miejsca powstały: w BOK-u, Muzeum Ceramiki, Bibliotece i MOPS w wyniku odejścia dotyczczasowych dyrektorów na emeryturę. W MOSiR wakat powstał po wyjeżdzie z Bolesławca poprzedniego dyrektora. Nie odwołałem żadnego Naczelnika Wydziału . Powołałem dwu nowych w wyniku utworzenia Wydziałów Zamówień Publicznych i Inwestycji Miejskich i Wydziału Kultury spośród już pracujących w Urzędzie ludzi. Aha. Za zgodą Rady Miasta powołałem nowego skarbnika ,. Poprzedniczka na własną prośbę i prośbę ówczesnego starosty odeszła do powiatu. Odszedł tam z tych samych powodów z-ca naczelnika wydz. Organizacyjnego. Każdorazowe zatrudnienie było oparte na kwalifikacjach i wykształceniu kandydata. Ci co pamiętają wiedzą, że zawsze mówiłem iż nie będę latał z brzytwą po Urzędzie i instytucjach podległych gminie i ucinał głowy. Osobnym tematem jest wyłanianie dyrektorów szkół podstawowych , gimnazjów i przedszkoli. Tu obowiązują oddzielne przepisy. Jedyna osoba, która była zatrudniona bez konkursu to prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Daj mi Boże w przyszłości zatrudniać więcej takich osób bez konkursu. Niech więc ci co zarzucają mi nepotyzm i kolesiostwo podadzą choć jeden przykład, że skrzywdziłem kogokolwiek wyrzucając go z pracy, a zatrudniając na jego miejsce kolesia czy rodzinę.

~~lwica


Przegrał Pan poprzednie wybory, doprowadził Pan do rozkładu bolesławiecką lewicę i z tupetem pcha się Pan dalej na stołek. Czy w tym SLD nie ma już nikogo oprócz Burniaka? Czy nie uważa Pan, że najwyższy czas ustąpić miejsca innym?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Wiem, że także w SLD nie mam samych przyjaciół. Kandydatem jednak zostałem nie na podstawie wróżenia z fusów lecz w tajnym głsowaniu na prawyborach z udziałem przytłaczjącej większości członków SLD. Gdyby nie wola tej większości nie byłbym dzisiaj kandydatem. Jeżeli Pan(i) nie szanuje mnie to proszę szanować wolę członków SLD.

~~promyczek


Proszę podać z kim jako wiceprezydentem(ami) chciałby pracować Pan pracować jeśli wygra wybory?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Najpierw muszę wygrać wybory, żeby kogokolwiek obdzielać funkcjami. Na razie mówić o tym jest przedwcześnie.

~~*-*


jesli pan zostanie prezydentem to czy rozpatrzylby pan prosby o powstanie nowych obiektow sportowych takich jakich nie ma jeszcze w promieniu 30kilometrow od boleslawca mianowicie mi chodzi o wybudowanie toru motocrossowego naprawde jest wielu ludzi fascynujacych sie tym sport
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Miasto na pewno takiego toru nie wybuduje. Poprę jednak taką inicjatywę jeżeli ktoś chciałby tor budować.

~~Obserwator lewej st


Proszę Pana, dlaczego osoby kierujące bolesłąwieckim SLD to ciągłe jeszcze lokalni odpowiednicy Millera, Oleksego czy Jaskierni ? Dlaczego nie mamy w BOlesławcu odpowiednika Olejniczaka i ludzi z jego ekipy ? Czy nie uważa Pan, że SLD w Bolesławcu powinno się zmieniać tak jak w Polsce ?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Nie wiem czym Pan(i) się kieruje mówiąc o „odpowiednikach”. Na czym by te cechy wspólne z Millerem miały polegać. Czy to jest kryterium wzrostu, siwizny na głowie czy łysiny Oleksego. To Po pierwsze., a podrugie. Z Pana(ni) wypowiedzi wynika, że nie jest Pan(i) członkiem SLD a nawet zwolennikiem lewicy. Proszę więc usilnie o pozostawienie członkom Sojuszu prawa wyboru swoich liderów. Chyba, że chce Pan(i) do nas przystąpić i stanąć w szranki wyborcze. Nawiasem mówiąc . Dlaczego wszyscy chćą nam wybierać przewodniczacych a np. nie zainteresują się PO czy choćby Samoobroną lub LPR.

~~marche


Jak Pan ocenia 4-letnie rządy prezydenta A.Chodyry?Mistyk onże, bywa a to w radzie powiatu,miejskiej,był prezydentem,a teraz synka wpycha do rady miasta,a sam startuje do samorządu wojewódzkiego?Wszakże jest dyrektorem PWIK i ma wizję do spełnienia ,czemużże bliżej mu do Wrocławia,niż do przedsiebiorstwa,którym zarządza, bez konkursu ( sic !)
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Proszę mnie zwolnić z tego obowiązku, gdyż obojętne co bym powiedział i tak wrogowie zinterpretowali by, że wyżywam się na p.Chodyrze z zemsty iż zjął moje miejsce w PWIK.

~~oburzona bolesławia


Przeczytałam "pana" bluźnierstwa z ulotki. Wstydzę się, że kiedyś głosowałam na pana. Wstydzę się za lewicę. Język rynsztoka politycznego. To jest obrzydlistwo. Głos na pana to glos za chamstwem, butą i arogancją. Niech pan napisze jak beda się rozwijały zaklady komunalne tylko konkretnie co pan zrobi, jakie srodki,kiedy?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Droga Pani po filipice z pierwszej części Pani wypowiedzi odpowiadanie na drugą część jest chyba bezcelowe. Wracając do pierwszej części. Czy którekolwiek z informacji tam zawartych są nieprawdziwe? Okazuje się, że jak pan wojewoda wbrew oczywistym faktom informuje opinie publiczną , że wyrzucił mnie z pracy za rażące naruszenie prawa to jest wszystko w porządku. Kiedy my informujemy, że prezes ZEC mówi na sesji Rady Miasta o likwidacji kotłowni przy ul. Kościuszki to jest chamstwo, buta i arogancja. Pogratulować obiektywizmu.

~~Jan


Pana motto w opisie: "Nie można iść do przodu z głową odwróconą do tyłu" przypomina mi powiedzenie "po trupach do celu" czy dobrze je rozumiem? dlaczego idąc naprzód nie myśli Pan o patrzeniu wstecz? czasami warto zwrócić uwagę na to jakie są konsekwencje decyzji podejmowanych w życiu.

~~Arkadiusz


Panie Burniak, kandydacie na Prezydenta Miasta, mam nastepujace pytanie? Czy bedąc Prezydentem Miasta, zakładajac że konieczne byłoby wymalowanie i wyremontowanie lokalu partii, ktorej jest Pan czlonkiem, to z jakich funduszy byłoby to zapłacone, podatników, składek człnków partii czy z dochodów partii. Dzieki za odpowiedz.
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Lokal, który SLD wynajmuje od miasta został wyremontowany siłami i środkami członków 6 lat temu. Gdyby dzisiaj zaszła taka konieczność również sami byśmy go wyremontowali nie zależnie od tego czy będę prezydentem czy nie.

Sekkmet


Co myśli Pan o Bolesławieckim Ośrodku Kultury i Młodzieżowym Ośrodku Kultury?

~~angel


Jakie jest pana zdanie o młodzieżówce SLD - Federacji Młodych Socjaldemokratów i o jej liderze? Z tego co obserwuje to są dosyc aktywni w naszym mieście. Pozdrawiam
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Są to wspaniali aktywni młodzi ludzie. Niewielu jest takich, którym chciałoby się chcieć.

~~Rozsadny


Czy jako przyszly prezydent Boleslawca nie bedzie sie Pan bal i doprowadzi do likwidacji Strazy Miejskiej, ktora w Boleslawcu jest zupelnie niepotrzebna?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Czego jak czego ale odwagi mi nigdy nie brakowało. Nawet wtedy gdy trzeba było mówić o rzeczach niepopularnych. Przy powoływaniu Straży Miejskiej ja i mój klub byliśmy przeciw i będziemy konsekwentni aż do bólu. Podtrzymuj moją negatywną ocenę co do istnienia Straży. Pieniądze przeznaczone na jej utrzymanie maożna przeznaczyć na inne cele.

~~Telewidz


Czy jako prezydent miasta doprowadzi Pan do sprzedazy miejskich udzialow w telewizji lokalnej, tak aby stala sie ona wreszcie obiektywnym medium, ktore nie bedzie wiecej wykorzystywane w celu promocji aktualnie panujacego i jednynie slusznego ukladu w ratuszu?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Pomysł jest dobry. Jeżeli Rada Miasta wyrazi na to zgodę przyrzekam, że taki wniosek postawię. Powtarzam jednak raz jeszcze. Ostateczna decyzja należy do Rady Miasta.

~~Ciekawski


Gdzie chcialby Pan mieszkac (poza Boleslawcem oczywiscie)?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Gdybym był zmuszony opuścić moje miasto to chciałbym mieszkać nad jeziorem lub w jego bezposrednim sąsiedztwie. Na pewno nigdy nie zamieszkałbym poza granicami Polski.

~~zaciekawiony


Nigdzie nie mogę znaleźć Pana programu, poza frazesami na stronie internetowej. Proszę zaprezentować 5 najważniejszych i pierwszoplanowych działań jakie Pan podejmie jako Prezydent? Ale bardzo proszę o konkretną odpowiedź. Jeżeli Pan mówi , że ściągnę inwestorów to proszę napisać jak Pan to chce zrobić, gdzie konkretnie ich ściągnie itd. Hasła proszę sobie darować.
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


O wszystkim co mówi kandydat i to obojętnie z jakiej opcji można powiedzieć, że są to frazesy czy inne gruszki na wierzbie. Proszę uważnie przeczytać wcześniejsze moje odpowiedzi na pytania internautów a znajdzie Pan(i) odpowiedzi. Pod warunkiem, że chce je Pan(i) znaleźć

Jonasz


Panie Józefie czy grywa Pan jeszcze w kapelach ?? A może poszerzył Pan swój repertuar do nowych instrumentów ??
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Niestety już nie, choć czasem bardzo mi tego brakuje. Kto nie odczuł ciepła uśmiechu ludzi reagujących na muzyke i śpiewany tekst nie wie ile stracił. Chciałbym jednak o czym innym. Pytając mnie o kapelę sądzi Pan, że mnie Pan poniży w oczach opinii publicznej. Myślę jednak, że wybrał Pan złą metodę.

Jonasz


Panie Józefie skąd taka ilości kandydatów o nazwisku Burniak na listah wyborczych ? Czy jest to Pana rodzina ??
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Też chciałbym to wiedzieć. Rodzinę rzeczywiście mam bardzo liczną. W samym powiecie bolesławieckim doliczyłem się ponad 500 krewnych, a nie wszystkich znam, szczególnie tych najmłodszych.

~~Falista


W dniu 26.10.2006 r. w Bolesławcu pojawiła się ulotka-odezwa do pracowników firm komunalnych, sygnowana przez Koalicyjny Komitet Wyborczy. Pomijając żenujący poziom polszczyzny „dla Miejskiego Zakłady Komunikacji wydano bezsensownie pół miliona złotych…..”, „… pan Ogrodnik….”, „…”rzucenie” Chodyry na odcinek Wodociągi.”, to przytoczone fakty świadczą tylko przeciw Panu. 1.Za Pana kadencji MZGM bezprawnie zarządzał budynkami, a jego obecny kształt i wielkość wynika z realizacji obowiązującego prawa. 2.Straty MZGK wynikają z błędnie opracowanej przez Pana strategii segregacji odpadów oraz błędnej lokalizacji i odstąpieniu od budowy przesypowni odpadów. 3.Pan też pobierał diety będąc Dyrektorem PWiK. 4.Bezsensownie sprzedał Pan Plac Popiełuszki, zakup nowej bazy to tylko tego bezsensu konsekwencje. 5.Kontrolowane zadłużenie firmy świadczy tylko o bardzo dobrym zarządzaniu. 6.Jak wynikało z dyskusji na jednej z sesji Rady Miasta wniosek do prokuratury złożyło po przeprowadzonym śledztwie ABW. Jeśli Pan jest autorem tej odezwy to może „komunalny kręgosłup” zdrowy, ale głowa…… Co Pan na to ?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Prawda boli? Jeżeli uważasz, że w tej ulotcę jej nie ma to możesz oddać nasz Komitet do Sądu. Tam udowodnimy, że każde słowo jest prawdą. Niezależnie od tego muszę się zatrzymać nad punktem 5, gdy to czytam to włos mi się jeży na głowie. Wg Ciebie ktoś kto doprowadził do kontrolowanego zadłużenia firmy dobrze nią zarządza? No Nobel za Twój „geniusz” ekonomiczny. Co to za kategoria ekonomiczna „kontrolowane zadłużenie”? Na dokładkę pomieszałeś zadłużenie ze stratą

kawa


Co myśli Pan o cyrkach z udziałem zwierząt? Jakie jest Pana podejście do tortury i wychowywania dzieci i młodzieży bez potrzeby rozrywki kosztem innym, czy nie możemy brać przykładu od naszych sąsiadów Legnicy, która wprowadziła zakaz wprowadzania cyrków ze zwierzętami na teren miasta? Co dla Pana znaczy humanitarność i moralność?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Jestem zdecydowanie przeciw. Tresura zwierząt i trzymanie ich w niewoli to gwałt na ich naturze. Dzisiaj mamy tyle możliwości oglądania zwierząt w ich środowisku naturalnym poprzez nagrane filmy i nawet specjalne kanały tematyczne w tv, że nie ma poptzreby oglądania ich w cyrkach. Przy okazji. Nienawidzę też filmów przyrodniczych, w których występują różni pajace pokazujący jacy to oni odważni bo złapią np. węża za ogon bądź jeżdżą na krokodylu. Tym ludziom komercja odebrała rozum. Co najgorszę, dla podkreślenia swojej „wyjątkowości i odwagi” pokazują świat zwierząt w krzywym zwierciadlę tzn. jakie to te zwierzęta są krwiożercze i straszne, a jacy oni są wspaniali i jak się dla nas poświęcają. Odpowiedź na drugą część pytania wymagałaby napisania przynajmniej kilkustronicowej rozprawki. Dlatego powiem w największym skrócie. Humanitaryzm to poszanowanie drugiej jednostki ludzkiej z całą jej nawet największą odmiennością.

zyczliwy


Panie Józefie, 1. Czy jako potencjalny prezydent wyciągnie Pan rękę do współpracy z PISowskim wojewodą (o ile ta opcja nadal się utrzyma - może dojdzie do ponownych wyborów), by kontynuować komunalizację PWIK (co jest raczej nieuniknione). 2. Jaki ma Pan pomysł na "uzdrowienie" atmosfery w przyszłej Radzie Miasta. Kogo widziałby Pan jak przewodniczącego RM? 3. Co zrobi Pan, by polepszyć bezpieczeństwo w mieście? Pozdrawiam i życzę powodzenia
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Chcąc pełnić publiczne funkcje nie mogę mieszać z nimi osobistych doświadczeń i przeżyć. To moim zdaniem dyskwalifikuje tego kto by tak postępował jako samorządowca. Do komunalizacji PWiK współpraca z wojewodą nie jest mi potrzebna , gdyż nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych z czerwca tego roku oddała decyzję w tej sprawie w ręce ministra skarbu. Lecz jest wiele innych dziedzin w których współpraca prezydenta i wojewody jest nieodzowna ( choćby opieka społeczna czy zakres spraw, którym zajmuje się wydział spraw obywatelskich). Jako ciekawostkę dodam, iż pomimo odwołania przez wojewodę nie miałem okazji stanąć przed jego obliczem. Nie znam go więc osobiście. Tak jak i on nie zna mnie. Nie zamieniliśmy ze sobą nawet jednego słowa choćby przez telefon. Przecież tak naprawdę decyzja o wyrzuceniu mnie zapadła w Bolesławcu a wojewoda tylko ją firmował. Prywatnie może on być uroczym człowiekiem....może mamy wspólne zainteresowania? Nie wiem. Co do uzdrowienia sytuacji w Radzie. Powiem tak. Rada nie jest od wzajemnych pieszczot. Jest w niej koalicja rządząca i opozycja , która patrzy rządzącym na ręce. Musi się to jednak odbywać w atmosferze wzajemnego szacunku. I tu niezwykle ważną rolę spełnia przewodniczący Rady. Musi się on wznieść ponad koalicję rządzącą, która go wybrała. Nie dać się zdominować prezydentowi, gdyż usytuowanie ustrojowe Rady stawia jej wymóg kontrolowania władzy wykonawczej jaką jest prezydent. Jak widać jest to zadanie trudne i odpowiedzialne. Osoby przewodniczącego nie wskażę bo po pierwsze nie wiem kogo nasi mieszkańcy obdarzą zaufaniem jako radnego, a po drugie gdybym był prezydentem to wskazywanie kto powinien być szefem Rady byłoby mieszaniem się w sprawy organu, który ma prezydenta kontrolować. Dlatego pozwolę sobie pozostać tylko przy cechach ogólnych przewodniczącego.

~~Ziutek


Panie Juzefie , uprawia pan jakis sport? A moze gra pan w jakies gry?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Tak, jeżdżę na rowerze, pływam i gimnastykuję się. Acz muszę z żalem przyznać , że uprawianie to za duże słowo. Kiedyś grałem dosyć dużo w brydża, łącznie z uczestnictwem w turniejach. Teraz gram rzadko w brydża i w kości.

~~pawlik


Czy za pana kadencji bedzie lepiej niz jest teraz?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Tak. Zdecydowanie. Zrobię wszystko aby tak było.

PitBull


Czy wspomoże pan ZSB w rozwinięciu się do tego stopnia aby mogło powstać tam liceum??bo wszyscy wiemy ze tam jest tylko technikum i profil wielozawodowy :) pozdrawiam:)
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Przykro mi lecz muszę odpowiedzieć uczciwie. Gdybym potwierdził, że tak wykazałbym się brakiem wiedzy oraz oszukiwałbym. ZSB jako szkoła średnia podlega starostwu. Wobec tego prezydent miasta nie ma kompetencji władczych by coś tu zmieniać i narzucać. Jest jednak wyjście z tego . Deklaruję, w przypadku wybrania mnie na prezydenta, że wspomogę nawet finansowo takie działania starostwa. Pamiętam bowiem jak społeczność Waszej Szkoły wspaniale jej broniła przed próbą likwidacji. Udowodniliście wtedy, że szkoła jest potrzebna i ma przyszłość.

~~


Co Pan sadzi o Miejskim Zakladzie Rehabilitacji Spółka zoo. Pani prezes bez konkursu, mąż Pani prezes zatrudniony, mąż jednej z pracownic w Radzie nadzorczej , mamusia kandyduje do rady miasta. Czy to nepotyzm, czy układ?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Nic dodać nic ująć. To jest patologia.

~~west


Niech pan powie po co tak naprawdę kandyduje na prezydenta. Dla pieniędzy czy po to, żeby coś zrobić dla miasta. Napisał pan - Kandyduję, ponieważ namawiało mnie do tego wielu bolesławian? Co do reszty to tylko zwykła kiełbasa wyborcza - zamiast obiecywać, niech pan lepiej napisze w jaki sposób zamierza pan tego dokonać i jakim (czyim) kosztem.
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Nawet gdybym napisał jak chcę tego dokonać to i tak z Pana(i) strony spotkałbym się z zarzutem, że to kiełbasa wyborcza. Progray i obietnice wyborcze mają to do siebie, że ich weryfikacja może nastąpić tylko i wyłącznie po wyborze. Od doświadczenia wyborcy zależy też czy potrafi odróżnić fantazje od realiów. Ja mówię wprost nie zrobię nawet o 1 grosz wiecej niż jest środków budżecie miasta. Kto twierdzi inaczej albo oszukuje albo nie wie o oym mówi lub co najgorsze jedno i drugie. Proszę nie oczekiwać także, że obiecam iż będę pracował za przysłowiowe „Bóg zapłać”. Kto tak twierdzi – kłamie. Ja oczekuję uczciwej, zgodnej z prawem zapłaty za wykonaną pracę. To tyle.

~~


Czy wie pan co oznacza nepotyzm? Czy nic to panu nie mówi?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Czy wie Pan(i) co oznacza głupota? Czy nic Panu(i) to nie mówi?

~~sewilla


Jestem z innego miasta. Ale czuje sie zwiazana z Boleslawcem poprzez konotacje rodzinne. Nie uslyszalam o Panu ani jednego dobrego slowa. Wedlug osob z ktorymi sie przyjaznie jest pan gburem i prostakiem dbajacym tylko o swoje interesy. Skad takie przekonanie na Panski temat u spolecznosci lokalnej?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Droga Pani radzę zmienić przyjaciół. A poważnie jest Pani spoza Bolesławca tak ja ja jestem indyjskim maharadżą. Robi Pani też niedopusczalną manipulację polegającą na tym, że opinię kilku (kilkunastu, kilkudzisieciu? ) osób próbuje przedstawić jako opinię społeczności lokalnej liczącej ponad 40 tysięcy osób. Skąd wobec tego w wyborach w roku 2002 uzyskałem ponad 5600 głosów. Czyżbym przystawiał tym ludziom pistolet do głowy żeby na mnie głosowali? Nieładnie się Pani bawi.

~~kosa


Wiem jak trudno jest podjąć decyzję, że czas się wycofać, zrobić miejsce innym, pogodzić z porażką i zrozumieć , że dołuję całą lewicę. Co musi się wydarzyć aby Pan to zrozumiał? Czy może Pan złożyć deklarację, że jak przegra te wybory to zrozumie, że szkodzi Pan swoim wizerunkiem lewicy w B-cu? Nawet Miller to zrozumiał !
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


No proszę taki „tłuk” jak Miller nawet zrozumiał, ą Burniak nie chce. Pańska „troska” o lewicę przypomina mitroskę lisa ażeby kury w kurniku ładnie rosły, bo inaczej lisek będzie głodny.

Moli


Czy jako prezydent miasta, będzie pan wspierać Bolesławiecki Klub Sportowy ? Czy doczekamy się za Pana kadencji pomocy finansowej, aby mogła zagościć u nas np. II liga piłkarska ? Czy będzie Pan pomagał szukać sponsorów dla klubu ? POZDRO !!!
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Wielokrotnie udawadniałem, że BKS zasługuje na pomoc i tę pomoc dawałem. Zostałem za to wyróżniony odznaką „Przyjaciel BKS” i to wtedy kiedy nie byłem prezydentem miasta. Tak będę postępował nadal. Czy w Bolesławcu będzie II liga?est to też moje marzenie lecz jak sam Pan(i) wie nie zależy to tylko od pieniędzy.

~~Kanalia


Proszę napisać jakie szkoły pan ukończył (począwszy od szkoły średniej), jakie posiada pan wyuczone zawody. Jakie kwalifikacje wg pana powinien mieć kandydat na stanowisko prezydenta miasta? Czy tylko poparcie partii politycznej?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Czyżby próbowała mnie Pan(i) lustrować od kołyski? Jestem magistrem prawa po Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Mam uprawnienia członka Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Prawo nie wymaga żadnych kwalifikacji dla kandydata na wójta, burmistrza, prezydenta, posła, radnego. Nie wymaga gdyż byłoby to ograniczaniem praw obywatelskich, a tym samym naruszeniem podstawowych reguł państwa demokratycznego. Tylko od mądrości, doświadczenia i wyczucia wyborców zależy kto zostanie wybrany. Wszelkie „próby” poprawiania werdyktów wyborców to nic innego jak sprzeniewierzanie się im. Poparcie partii politycznej jest ważne ale nie nieodzowne żeby kandydować w wyborach. Ja się mojej partii nie wstydzę a start w wyborach uzależniałem od jej poparcia.

~~Kanalia


To pytanie już padło ale proszę o konkretną odpowiedź. Co Pan zrobi w sprawie obskurnego dworca PKP?
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Już odpowiadałem ale powtórzę. Kupię go od PKP.

PitBull


Dla kogo będzie pan kradł : dla siebie czy jeszce dla pańskiej rodziny??
Józef Burniak
kandydat na prezydenta Bolesławca


Dla siebie, ale o rodzinie też będę pamiętał

BolecInfo


Dziekujemy za udzial w Bolec Rozmowie i zyczymy powodzenia podczas wyborów.


Dodawanie nowych pyta zostao zablokowane.Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Sylwia Grzeszczak i fajerwerki na koniec BŚC

Trwa koncert Sylwii Grzeszczak. Plac przed sceną wypełniony po brzegi. Za moment pokaz fajerwerków - NA ŻYWO