ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4312, 25 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecRozmowy

Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


2006-10-30 18:00:00

<b>Karol Stasik</b> <br />kandydat na prezydenta BolesławcaJuż 12. listopada 2006r. wybierzemy prezydenta Bolesławca. Kandydatów zaprosiliśmy do uczestnictwa w BolecRozmowie. Wszystkich obowiązują następujące zasady:

  • pytania przyjmujemy w dniach 19-27.10.2006r. na TEJ stronie
  • kandydaci przygotowują swoje odpowiedzi w dniach 28.-30.10.2006r.
  • 30.10.2006r. o godz. 18:00 - publikujemy odpowiedzi na wszystkie pytania.
ZAPARASZAMY DO ZADAWANIA PYTAŃ KAROLOWI STASIKOWI!


Karol Stasik
  • ma 60 lat, posiada wykształcenie wyższe techniczne. Jest żonaty, ma troje dzieci. Był mistrzem produkcji w "Zakładach Ceramicznych Opoczno", głównym technologiem i kierownikiem Zakładu Płytek Ceramicznych w Przysusze. Gdy pracował jako główny inżynier i zastępca dyrektora ds. produkcji w "Zakładach Ceramicznych Bolesławiec" wniósł spory dorobek inżynierski w zakresie opracowywania mas i szkliw ceramicznych.
  • pracował także jako kierownik ogólny "Ceramiki Artystycznej" w Bolesławcu. Potem pomagał we wdrożenie produkcji porcelany sanitarnej w Fabryce Porcelany "Książ" w Wałbrzychu przy współpracy z Biurem Projektów i Studiów Przemysłu Szklarskiego w Sosnowcu. Razem z żoną prowadzi działalność handlowo-usługową (PH Liliput).
  • był wieloletnim prezesem Bolesławieckiego Towarzystwa Gospodarczego oraz wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Bolesławieckiego. Przez niecałe cztery lata pracował na stanowisku wiceprezydenta Bolesławca.
  • Interesuje się historią. Jego hobby to jazda na rowerze i pielęgnacja działki.

INFORMACJA: Sztab Karola Stasika nie nadesłał odpowiedzi na pytania w wyznaczonym terminie.

Pytania i odpowiedzi:
Sekkmet


Dzień Dobry, Gdyby Pan został prezydentem, jakie stanowisko byłoby Pana względem młodzieży, która chce robić coś w tym mieście. Czy młodzież może na Pana liczyć w sprawie inicjatyw społecznych, czy znajdzie Pan czas dla młodzieży i pomoc? W jaki sposób dotychczas zaangażował się Pan w inicjatywy i problemy młodzieży?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Uważam, że dla młodzieży ważna jest przyzwoita praca i możliwość zdobycia mieszkania. Nasz program uwzględnia obydwie te sfery. Najważniejszym zadaniem jest tworzenie nowych stanowisk pracy przez rozwój lokalnego biznesu i pozyskiwanie inwestorów. Ważne jest też stworzenie Centrum logistycznego w rejonie węzła autostradowego, oparcie rozwoju gospodarczego miasta na trzech filarach związanych z subregionem: miedź, ceramika , turystyka. Zamierzam budować mieszkania typu lokatorskiego i socjalnego. Chcę stworzyć możliwość zakupu tanich działek budowlanych.

Calahan


Witam , czy ma pan w planach jakies ulatwienia dla osob chcacych rozpoczac dzialalnosc gospodarcza w naszym miescie? Podstawa zmniejeszenia bezrobocia jest atrakcyjnosc rynku pracy , a co za tym idzie rozwoj malych i srednich przedsiebiorstw. Czy mysli pan zeby w jakis sposob zachecac mlodych , zdolnych ludzi do zakladania wlasnej firmy? Czy beda dla nich jakies dogodne kredyty na otwarcie wlasnej dzialalnosci gospodarczej?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


W czasie tej kadencji udało mi się stworzyć szereg udogodnień, z których mogą skorzystać również młodzi przedsiębiorcy. Istnieje system ulg inwestycyjnych dla przedsiębiorców zatrudniających obywateli miasta. Jest fundusz poręczeń pożyczkowych dla przedsiębiorców, którzy nie mają jeszcze historii działalności i nie posiadają jeszcze odpowiednich zasobów finansowych. W ostatnich dniach zostało oddane do użytku Centrum Wspierania Przedsiębiorczości gdzie przedsiębiorcy, również młodzi rozpoczynający działalność, mogą uzyskać informacje prawne, techniczne i ekonomiczne. Mogą uzyskać pomoc przy opracowaniu projektu unijnego, mogą uzyskać wskazówki na temat procedur uruchamiania działalności gospodarczej.

~~Pirat


Witam! Co Pan jako ewentualny przyszły Prezydent Bolesławca myśli o wizytówce naszego miasta jakim niewątpliwie jest dworzec PKP? Jakie jest pańskie zdanie na temat starań obecnych władz Bolesławca o przejęcie i/lub remont tego obiektu? Co Pan jako przyszły Prezydent miasta zamierza zrobić w tej sprawie, aby poprawić wizerunek tego obiektu? Zapraszam do obejrzenia strony o naszym dworcu PKP: www.dworzec.end.pl gdzie znajdują się m.in. komentarze mieszkańców Bolesławca.
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Uważam że jest to rzeczywista wizytówka naszego miasta i dlatego należy niezwłocznie spowodować, aby wygląd dworca i jego funkcje uległy natychmiastowej poprawie. Należy niezwłocznie podjąć rozmowy z PKP na temat spraw własnościowych i jeżeli PKP nie będzie w stanie podjąć stosownych działań, miasto powinno przejąć na siebie ciężar doprowadzenia dworca do należytego stanu . Negatywna promocja więcej kosztuje niż ewentualne koszty remontu.

T


Witam, czy jest Pan Chrzescijaninem?Czy ma Pan odwage byc liderem na chwale Boga Swietego i oddac miasto pod Jego opieke?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Jestem katolikiem praktykującym i w swoim codziennym działaniu staram się stosować do nauki społecznej kościoła.

~~


dzien dobry panu prosze przekonac mnie w 30 slowach dla czego jest pan najlepszym z kandydatow na prezydenta i 2 pyt jakie byly by panskie najblizsze inicjatywy zmierzajace do zmniejszenia bezrobocia tylko prosze o konkrety bez lania wody
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Mam doświadczenie w kierowaniu instytucjami i przedsiębiorstwami. Mam pomysły i żelazną konsekwencje w ich realizacji. To dzięki mojej pracy dość dobrze oceniana jest bieżąca kadencja. Zostały stworzone warunki do pozyskiwania inwestorów, należy tylko mówić językiem przedsiębiorców, żeby ich pozyskać, ale nie da się tego zrobić bez należytej promocji Bolesławca i strefy ekonomicznej. Trzeba budować zalew i elektrownie, Centrum Logistyczne w rejonie węzła autostradowego. Trzeba stwarzać warunki dla rozwoju turystyki. Mamy na to pomysły itd.

~~ESC


Dlaczego Pańskim zdaniem jeden z kandydatów na zaszczytną funkcje Prezydenta Miasta Bolesławca nie chce komunikować sie z mieszkańcami miasta na łamach forum bolec-info???
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Każda metoda kontaktowania się ze społeczeństwem jest pożądana, ale niektórzy mogą być zbyt dumni, aby podjąć dialog. Jeżeli szanuje się ludzi, należy się z nimi komunikować.

~~Wyborca


Przeczytałem program wyborczy blesławieckiej Platformy Obywatelskiej. Rozumiem, że jako kandydat PO na prezydenta miasta jest Pan gwarantem jego wykonania. Wiele tez w nim zawartych sięga powstawania BTG, czyli tez starych, ale słusznych. Zadam więc proste pytanie. Przez 4 lata był Pan wiceprezydentem. Dlaczego nie realizował Pan tych tez? I prosze nie odpowiadać, że Pan realizował, bo np. lokale użytkowe nie są w większości sprywatyzowane. Proszę szczerze odpowiedzieć dlaczego?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


W ciągu kadencji nie nadzorowałem sfery rozwoju gospodarczego aczkolwiek byłem autorem wielu rozwiązań progospodarczych takich jak: ulgi inwestycyjne, fundusz poręczeń kredytowych, Akademia Górniczo Hutnicza, Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Byłem także autorem uchwały o ratalnej sprzedaży lokali użytkowych. Celem tej uchwały było stworzenie warunków zakupu lokalu dla mniej zamożnych przedsiębiorców. W większości przypadków przedsiębiorcy lokale wykupili, ale jest to jeden z wielu tematów, które były realizowane w czasie kadencji.

Jacek


Sklep, którego właścicielem jest między innymi Pana małżonka sprzedawał alkohol nieletnim. Publicznie Pan powiedział, że to niedopuszczalne i należy właścicieli ukarać, jeśli zarzuty potwierdzą się. Policja zarzuty potwierdziła. W sklepie Liliput, dalej można kupować alkohol. Prosze nam opowiedzieć jak skończyła się ta sprawa? Czy prawdą jest, małżonce zabrano zezwolenie i kilka minut później otrzymał ją Pański syn, również będący współwłaścicielem? A może nic nie zrobiono w tej sprawie? Jak chciałbyPan prowadzić politykę przeciwdziałaniu alkoholizmowi wśród nieletnich gdy będzie Pan prezydentem?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


W sklepie mojej żony alkohol sprzedawała pracownica i z tego co mi wiadomo została zwolniona z pracy. Aktualnie toczy się procedura pozbawienia spółki koncesji na sprzedaż alkoholu, ale nie znam szczegółów. Proszę o te sprawy pytać moją żonę.

Jacek


Jest Pan wielkim zwolennikiem rozwoju przedsiębiorczości wśród Bolesławian. W tym względzie popieram Pana z zamkniętymi oczyma. Czy prawdą jest, że donosił Pan na jednego z przedsiębiorców na policję, prokuratury lub do Starosty Bolesławieckiego, wykorzystując prywatne informacje? Czy był Pan kiedykolwiek donosicielem?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Nigdy nie byłem donosicielem i też nigdy nie donosiłem na mojego kolegę. A mój kolega powinien sprawdzić informacje, które znalazły się w jego posiadaniu, być może skonfrontować. Jeśli był moim kolegą, a za takiego się podaję powinien wiedzieć, że Stasik nie kłamie i nie donosi, albo koleżeństwo było bardzo powierzchowne.

banan10


Czy po ewentualnym objęciu stanowiska prezydenta miasta będzie Pan inwestował w sport?? I jakby to miało wyglądać (czy powstaną nowe obiekty sportowe, jeśli tak czy ma Pan już plan jakie to miałyby być itd.). Czy można liczyć na renowacje kolejnych zabytków?? I co z naszym dworcem PKP rzadko kiedy z niego korzystam, ale wystarczy przejść kolo tego miejsca i już się odechciewa tam wchodzić. Dlaczego ludzie maja głosować akurat na Pana. Czym przekona Pan młodzież a czym osoby starsze??
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Uważam, że w Bolesławcu powinna powstać hala sportowa z przyzwoita widownią. Jeśli chodzi o wspomaganie sportu, to jestem za. Natomiast jestem przeciwny wspomaganiu uznaniowym. Mamy pomysł na ustalenie czytelnych zasada jednolitych dla wszystkich klubów, wspomagania sportu dla dorosłych. Renowacja zabytków jest istotnym elementem rozwoju turystyki w naszym mieście i powiecie, a turystykę uważam za jedną z podstawowych gałęzi przedsiębiorczości dającej miejsca pracy. Uważam, że należy odnawiać i eksponować zabytkowe kwartały naszego miasta wykorzystując do tego środki z Unii Europejskiej. W tym celu należy dokonać reorganizacji Urzędu Miasta celem efektywniejszego pozyskiwania środków z Unii Europejskiej.

~~mlody


Czy według Pana bolesławiecka młodzież jest wystarczająco aktywna? Czy działalność Młodzieżowej Rady Miasta w obecnej formie jest według Pana wystarczająca? W jaki sposób zamierza (jeśli Pan zamierza) wspierać i zachęcać młodych ludzi do działalności społecznej?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Młodzieżowa Rada Miasta w obecnym kształcie to namiastka samorządności. Nie można uczyć się samorządności nie podejmując istotnych decyzji. Właściwym rozwiązaniem jest stworzenie możliwości młodym ludziom kandydowania do Rady Miasta i Powiatu. My taką możliwość stworzyliśmy na listach Platformy Obywatelskiej. Każdy człowiek albo ma potrzebę działalności społecznej, albo jej nie ma. Jeżeli takie potrzeby drzemią w ludziach to bez względu na wiek należy je wspomagać i tworzyć warunki dla powstawania różnych organizacji i stowarzyszeń, bo tak naprawdę w nich tkwi siła demokracji. Samorząd terytorialny jest tylko częścią systemu demokratycznego.

~~bluesman


Co dalej z Bluesem nad Bobrem?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Przez cztery lata walczyłem o budowę amfiteatru i udało się. Amfiteatr jest w końcowej fazie realizacji. Uważam, że BnB był tak wielkim przedsięwzięciem promującym nasze miasto, że nawet mi nie przychodzi przez myśli, że nie można powrócić do tradycji bluesowych lat dziewięćdziesiątych.

~~ciekawy


Jak ocenia Pan cztery lata prezydentury Piotra Romana?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Uff! Mocno się napracowałem.

~~darek


Jestem ciekawy jak pan ocenia 4 latnią kadnecję Piotra Romana jako Prezydenta Miasta, jeżeli źle to źle świadczy o panu (gdyż był pan Wiceprezydentem) jeżeli dobrze - to po co pan startuje?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Chcę zrobić więcej i lepiej.

~~olek


Uważam, że powienien się pan dogadywać z wszytkimi kandydatami - którzy startują - oprócz Romana, po to aby wykurzyć go z Ratusza raz na zawsze.
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Nie wykluczam

Calahan


Pozwole zadac sobie troche nietypowe pytanie - jakiej muzyki pan slucha? Ma pan moze ulubiony zespol?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Jestem konserwatystą i do dziś szumią mi w uszach rockowe przeboje Presleya, Paula Anki i Nila Sedaki. A tak w ogóle śpiewam w chórze i mam niezły głos. Tak mówią.

Calahan


Na terenie Bolesławca stosunkowo często dochodzi do pewnych incydentów drogowych. Na takich ulicach jak Komuny Paryskiej , Zgorzelecka zdarzają się nawet w dzień przypadki ostrej , pseudo sportowej jazdy samochodami i motorami. Nie wiem czy policja zajmuje się ta sprawa , ale na pewno nie było jej w momencie gdy dochodziło do takich zdarzeń. Jak przechodzień miałem okazje zobaczy bezmyślność niektórych kierowców , nie zważających na żadne przepisy .Czy ma pan jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu? Czy w Bolesławcu można liczyć na powstanie specjalnego miejsca , drogi , placu , na którym mogli by legalnie jeździć w sposób sportowy nasi mieszkańcy? Problem taki został rozwiązany w wielu miastach przez organizowanie zlotów na terenach lotnisk. Nasze miasto nie ma lotniska , ale istnieją duże place. Zachowania tego typu nie są żadna pseudo kultura , a raczej zjawiskiem społecznym , to zdanie wielu socjologów. Zdecydowanie lepiej było by aby młodzi kierowcy mogli wykazać się w legalnych rajdach , wyścigach niż mieliby ``terroryzować`` nasze ulice. Jakie jest pańskie zdanie w tej sprawie? Na marginesie jaki jest pański stosunek do sportów samochodowych?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Myślę, że ten problem da się rozwiązać.

~~danny


Panie Karolu...dlaczego biega sie Pan o urzad prezydenta Boleslawca? Wydaje mi sie Pan podobny do Burniaka,takze moze dogadajcie sie i niech wystartuje jeden,zeby Roman opuscil juz ratusz,bo zachowuje sie jak tchorz ktory boi sie ludzkich pytan ( calkiem jak kaczynscy )..no w koncu to tez PiS ( Pytaj i Spierd.... ) ;)))
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


W wielości siła. Rozstrzygnie druga runda.

~~Stella


Na forum kolejowym można przeczytać, że od grudnia od nowego rozkładu jazdy nie będzie w Bolesławcu pociagu WROCŁAWIANIN Zgorzelec - Warszawa. Ten pociąg ma kończyć trasę we Wrocławiu. Wiem, że samorządy lokalne co rok walczą o ten pociąg, bo jest nam bardzo potrzebny - jest to jedyne dalekobieżne połączenie kolejowe z naszego regionu! Czy pan jako przyszły Prezydent (i pańscy "koledzy" np. ze Zgorzelca i z Legnicy) będzie jakoś usiłował wpłynąć na PKP, by nie likwidowali nam tego połączenia? Jak zamierza Pan współpracować z władzami PKP i z Urzędem Marszałkowskim, który dotuje kolejowe przewozy regionalne?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Myślę, że problem jest poważniejszy. Należy walczyć o regionalną pozycję Bolesławca, ale najprostsza droga do tego celu to przyspieszenie rozwoju gospodarczego naszego miasta, spowodowanie, aby ludzie osiedlali się w Bolesławcu. Receptę na to mamy zawartą w naszym programie. Oczywiście można wzorem ministra Przemysława Edgara Gosiewskiego zastosować wariant z Włoszczowej, ale jest to działanie na krótka metę.

~~Bolesławianka


Jak podoba się panu nasze coraz brudniejsze miasto ?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Polemizowałbym z tą oceną, ale na pewno jest jeszcze wiele do zrobienia, tym bardziej, że potęgują wrażenie trwające inwestycje drogowe.

~~mieszkaniec


Startował Pan we wszystkich wyborach, jakie były do tej pory i osiągał wyniki co najmniej słabe. Pełniąc różne funkcje - wiceprzewodniczącego RP czy wiceprezydenta, też był Pan mniej niż przeciętny. Teraz chce się Pan zmierzyć z mocnymi kandydatami różnych środowisk miasta. Czy bolesławieckie PO nie miała lepszego kandydata od Pana? Co zdecydowało, że to właśnie Pan kandyduje na stanowisko najważniejszej osoby samorządu miejskiego? Jakie są Pana prawdziwe atuty?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Jestem najlepszy, ale jestem skromny i nie lubię się tym chwalić. Moją wadą i zaletą równocześnie jest moja pracowitość. I tylko pracowici traktują to jako zaletę, pozostali jako wadę.

~~


Czy może pan obiecać, że po wyborach telewizja lokalna będzie niezależna, że nie będziemy musieli pana non stop w mniej oglądać a naczelnym nie zostanie ktoś z panem związany? (tak jak teraz)
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Rzadko korzystałem z usług telewizji lokalnej, promował się mój szef, ja byłem od roboty. Aby była możliwość pełnego dostępu do telewizji lokalnej, należałoby zlikwidować monopol operatora kablowego. Wszystko można zrobić, jest tylko pytanie za ile i kto za to zapłaci?

Moli


Czy zamierza Pan wspomagać Festiwal "Blues nad Bobrem" ? I w jakiej formie ?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Tak. Forma będzie wynikiem negocjacji z organizatorami.

MalyKsiaze


Te pytania zadaję wszystkim kandydatom. Jak w Pana planach wygląda zagospodarowanie turystyczne i paraturystyczne miasta?? Czy ma Pan w planach zajęcie sie tym problemem?? Jak Pana zdaniem powinna wyglądać promocja turystyczna miasta??
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Uważam turystykę za jedną z podstawowych gałęzi gospodarczych Bolesławca. Teren powiatu bolesławieckiego oraz samo miasto obfituje w wiele atrakcji turystycznych. Należy je odpowiednio wyeksponować i wypromować. Równocześnie należy odnawiać to, co jest zaniedbane, stworzyć dodatkowe atrakcje w formie ścieżek tematycznych, rowerowych np. ścieżka miedziowa, ścieżka kopaczy złota, szlakiem żeremi bobrowych itd. Powinny powstać dodatkowe obiekty o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym, takie jak zalew. Fakt wybudowania amfiteatru nad Bobrem jest również dobrym krokiem w tym kierunku. Te wszystkie działania powinny być realizowane w ścisłej współpracy ze środowiskiem gospodarczym związanym z turystyką. Sama koncepcja wspólnej zmasowanej promocji rozwoju turystyki powinna powstać na bazie współpracy pomiędzy samorządem gospodarczym i terytorialnym i również wspólnie powinna być realizowana.

Sekkmet


Co z problemem sprzątania po swoich pupilach?Smietniki sa zapchane zwyklymi smieciami i najwyraźniej żadko opróżniane, czy nalozy sie kary na osoby nie sprzątające po swoich pupilach i jaka jest szansa na wieksza ilosc smietnikow w bardziej potrzebnych miejscach takich jak podwórka? Czy jest szansa na więcej darmowych paczek do sprzątania? I czy zacznie się informować ludzi kiedy nie muszą płacić podatków za psa?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Jeżeli istnieje prawo, należy je przestrzegać. Nie wszyscy to rozumieją, często dostrzegają tylko to, co jest korzystne w danej chwili. Myślę, że trzeba dać czas na zrozumie tego problemu i nabycie określonych przyzwyczajeń. W tym czasie powinna być przeprowadzona akcja informacyjna, darmowe rozdawanie akcesoriów do sprzątania. Co do koszy, to na pewno powinno ich być więcej w mieści i tak będzie. Należy zwrócić jednak uwagę, że wiele koszy jest przedmiotem dewastacji ze strony wandali. Powinniśmy zwrócić większą uwagę na to i przeciwdziałać wandalizmowi. Jest to wspólne zadanie samorządu i obywateli.

~~route 66


Czy zbuduje Pan centrum handlowo-sportowe prezentowane w TVBolec przez Pana kolegę z 4-letniej pracy w Ratuszu ,prezydenta Andrzeja Chodyrę?Jaki jest Pana stosunek do tego kontrowersyjnego i kosztownego dla miasta pomysłu lansowanego przez obecnego tymczasowego(chyba) kierownika PWIK?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Jestem za budową hali sportowej w Bolesławcu. Jestem za budową Europejskiego Centrum Szklarsko-Ceramicznego. Myślę, że na tym etapie miasto nie stać na budowę kolejnego basenu.

~~promyczek


Proszę podać z kim jako wiceprezydentem(ami) chciałby pracować Pan pracować jeśli wygra wybory?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Z kompetentnym.

~~nutty7


I pytanie: Jakie ma Pan plany, po osiągnięciu statusu prezydenta, wobec młodzieży? Oraz II pytanie: Jaka jest Pana reakcja na zwolnienie Pana ze stanowiska przez pana Piotra Romana?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Ad 1. Będę traktował młodzież jako poważnego partnera i będę wspomagał działania grup młodzieżowych.
Ad 2. Było to działanie polityczne. Nie było przesłanek merytorycznych uzasadniających taki krok.

~~*-*


jesli pan zostanie prezydentem to czy rozpatrzylby pan prosby o powstanie nowych obiektow sportowych takich jakich nie ma jeszcze w promieniu 30kilometrow od boleslawca mianowicie mi chodzi o wybudowanie toru motocrossowego naprawde jest wielu ludzi fascynujacych sie tym sport
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Ciekawy pomysł. W dobie rozwoju motoryzacji może to być sposób na odreagowanie i zmniejszy się ilość wypadków drogowych. Należy temat rozpatrzyć od strony finansowej i odnieść do możliwości budżetowych, może znajdą się sponsorzy zainteresowani takim przedsięwzięciem.

~~Znajomy


A ja nie pytam o nazwiska wiceprezydentów, tylko o kryteria według których zostaną dobrani. Czy będzie to tylko realizacja układu wynikająca z wyników I tury wyborów prezydenckich ? Czy - inaczej pytając - znów będzie to handel stołkami, czy może PO stać na więcej ? Szczerze i bez ściemy. Znamy się.
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Fachowość, doświadczenie itd. To będą główne kryteria.

~~pażdziernik


Czy chciałby Pan (szczerze) po wygranej,współpracować nadal z Andrzejem Chodyrą?Jakie są Pana wspomnienia z tej eterycznej znajomosci?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Nie mam uprzedzeń do ludzi. Często nie znając osób, źle je oceniamy.

~~kalser


Jest Pan bez wątpienia inteligentnym i pracowitym człowiekiem, ale też niesamowitym "raptusem". Nie zbyt chętnie słucha Pan ludzi, którzy mają inne zdanie i niestety z trudem przychodzi Panu przyznaie im racji kiedy naprawde ja mają. To kiepskie cechy jak na Prazydenta miasta. Czy sadzi Pan że możliwa jest w Pana przypadku jeszcze ich zmiana?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Tak oceniają mnie ludzie, którzy mnie nie znają. Jestem człowiekiem kompromisu. Fakt, że przez 10 lat działałem jako Prezes BTG i rozwinąłem tę organizację, gdzie członkostwo było dobrowolne, świadczy o błędnych tezach zawartych w pytaniu. Jeżeli mam rację, bezwzględnie bronię swoich tez, jeśli ktoś mnie przekona, to przyznaję mu rację.

~~Jan


Panie Karolu, dlaczego nie został Pan przy boku Romana robiąc to co Pan lubi i umie? V kadencja Prezydenta rozpoczęła by się zapewne z Pana udziałem jako zastępcy...a tak...??? dlaczego jest Pan alternatywą dla Romana? w czym sie Pan z nim nie zgadza kandydując na Prezydenta, albo co zrobi Pan lepiej?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Było by to bezpieczniejsze, jednak postanowiłem inaczej. Jestem działaczem gospodarczym, z wielkim doświadczeniem w kierowaniu firmami i instytucjami. Gospodarkę uważam za podstawową sferę działania. Od jej rozwoju zależy poziom życia mieszkańców naszego miasta. Tak myślałem zawsze i to się nie zmieniło. W czasie tej kadencji można było znaczenie więcej zrobić w dziedzinie gospodarki i dlatego postanowiłem podjąć ryzyko działania na własną odpowiedzialność.

Sekkmet


Co myśli Pan o Bolesławieckim Ośrodku Kultury i Młodzieżowym Ośrodku Kultury?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Są to ważne instytucje w krzewieniu kultury w mieście i powiecie w promowaniu naszego regionu. Obydwie te instytucje powinny bardziej ze sobą współpracować. Należy rozważyć także inne formy organizacji kultury, wprowadzając w obręb działania tych instytucji stowarzyszenia i firmy prywatne tak, aby stworzyć rynek usług kulturalnych, na którym przez konkurencję byłyby doskonalone formy przekazu i organizacji.

~~Zenobiusz


Nie będe pytał dlaczego jest Pan raptusem, bo niestety Pan jest i niestety nie zawsze ma Pan rację, której nie chce Pan przyznac innym. Przez cztery lata był Pan zastepca i niestety nie oceniany był Pan zbyt pochlebnie przez pracownikow Urzedu Miasta i Zakładów podległych Miastu. Jak Pan mysli czym jest to spowodowane. Niech Pan nie mowi że jest Pan zbyt wymagajacy i to jest ten powód. Prosze mi takze odpowiedziec czy jako przyszły Prezydent dopilnuje Pan aby wczesniej wykonane nowe nawierzchnie chodników, ktore zostaly przez wykonawce wykonujacego kanalizacje w miescie zdewastowane, wymienione. Nie bede tu wskazywał miejsc ale jest ich duzo. Wystarczy sie przejechac po juz zakonczonych odcinkach.
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Należy spełnić obywatelski obowiązek i zgłosić uchybienia do Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta. Roboty po budowie kanalizacji miejskiej nie zostały jeszcze odebrane. Nie taki diabeł straszny, jak go malują. Myślę, że większość ludzi, z którymi współpracowałem, szanuje mnie, a nawet lubi, mimo moich wad. Czyżby pytający ich nie miał?

~~ZYGA


Właściwie to pytanie chciałem zadac Panu Romanowi ale z uwagi na zablokownie dostepu pytam Pana jako jego byłego Zastepce. Czy straz miejska spełniła i czy spełnia swoje zadanie, bo ja mysle że nie. Jak widzę parkowanie na zakazach na chodnikach, trawnikach tym bardziej ze 50 czy 100 m dalej mozna zaparkowac na miejscach do tego przeznaczonych to mysle ze nam straż jest nie potrzebna. Jezeli spoleczenstwo przez perswazje nie uczy sie pewnych zachowań to niestety pozostaja mandaty. (ul Łukasiewicza, zaplecze Rynku-Teatralna, Starzyńskiego dużo jeszcze by wyliczac). A to pijanstwo w krzkach i na murku koło sklepu Liliput. Pan to chyba tez widzi. Straz czepia sie młodych za pewne wykroczenia ale do bandy starszch pijaczków juz brak im śmiałości i odwagi. Uwazam ze nasza Straz jest tylko wątpliwa ozdoba tego miasta. I co pan o tym sądzi?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Rzeczywiście do doskonałości jeszcze dużo brakuje. Należy jednak zrozumieć, że społeczeństwo jest w trakcie edukacji prawnej w zakresie prawa miejscowego. Działania straży w związku z tym mają charakter bardziej edukacyjny, informujący niż egzekucyjny. Prawdziwa egzekucja prawa nastąpi wtedy, gdy z jednej strony będzie zakończona edukacja społeczna, a z drugiej strony miasto zapewni odpowiednią ilość urządzeń takich jak parkingi, kosze na śmieci itd.

~~Rozsadny


Czy jako przyszly prezydent Boleslawca nie bedzie sie Pan bal i doprowadzi do likwidacji Strazy Miejskiej, ktora w Boleslawcu jest zupelnie niepotrzebna?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Nie podzielam opinii.

~~Telewidz


Czy jako prezydent miasta doprowadzi Pan do sprzedazy miejskich udzialow w telewizji lokalnej, tak aby stala sie ona wreszcie obiektywnym medium, ktore nie bedzie wiecej wykorzystywane w celu promocji aktualnie panujacego i jednynie slusznego ukladu w ratuszu?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Przemyślę, ale ważniejsze jest chyba stworzenie konkurencji i byłbym za tym.

~~Ciekawski


Gdzie chcialby Pan mieszkac (poza Boleslawcem oczywiscie)?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


W Kruszynie. Najchętniej mieszkałbym w Bolesławcu, ale nie stać mnie na drogą działkę budowlaną. Dlatego przenoszę się do Kruszyna. Myślę jednak, że w ciągu najbliższych lat Kruszyn znajdzie się w granicach wielkiego Bolesławca.

kawa


Co myśli Pan o cyrkach z udziałem zwierząt? Jakie jest Pana podejście do tortury i wychowywania dzieci i młodzieży bez potrzeby rozrywki kosztem innym, czy nie możemy brać przykładu od naszych sąsiadów Legnicy, która wprowadziła zakaz wprowadzania cyrków ze zwierzętami na teren miasta? Co dla Pana znaczy humanitarność i moralność?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Kontakt ze zwierzętami łagodzi obyczaje, zbliża do natury czyli do prawdziwego życia. Także odstresowuje. Jestem za kontaktami człowieka ze światem roślinnym i zwierzęcym, formy tego kontaktu należy zbliżyć do warunków naturalnych. Sam jestem ze wsi i kocham przyrodę.

~~Ziutek


Panie Karolku , uprawia pan jakis sport? A moze gra pan w jakies gry?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Uprawiam działkę warzywniczą i jestem zapalonym działkowcem. Jeżdżę na rowerze, zbieram grzyby, pływam.

~~pawlik


Czy bedzie remontowane miasto?Bo ulica Gdańska nie byla juz chyba remontowana ze 30 Lat! ulica jest bardzo zaniedbana i dla tego ludzie uwazaja ze jest niebezpieczna a wcale tak nie jest a tak wogole to zauwazylem ze ulice sa remontowane tylko w rynku a na obrzezach miasta jest paskudnie czy to wszystko nie jet tylko na pokaz?i co pan zamierza po wyborach z tym zrobic jezeli ewentualnie zostanie pan prezydentem miasta?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Jest to ulica powiatowa. Sprawię, że w mieście będzie jeden administrator ulic miejskich i powiatowych. Będzie to taniej i lepiej dla ulic i dla mieszkańców.

~~


Co Pan sądzi o Miejskim Zakładzie Rehabilitacji, Pani dyrektor bez konkursu, mąż Pani dyrektor zatrudniony, mąż jednej z pracownic w radzie nadzorczej, mamusia startuje na radną miasta. Nepotyzm, czy układ?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Nie jestem zwolennikiem nepotyzmu, ale przyznam, że nie znam tych szczegółów. Jeśli tak jest w istocie, to nie wygląda to zbyt ciekawie.

~~


Co Pan sądzi o Miejskim Zakładzie Rehabilitacji, Pani dyrektor bez konkursu, mąż Pani dyrektor zatrudniony, mąż jednej z pracownic w radzie nadzorczej, mamusia startuje na radną miasta. Nepotyzm, czy układ?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Nie jestem zwolennikiem nepotyzmu, ale przyznam, że nie znam tych szczegółów. Jeśli tak jest w istocie, to nie wygląda to zbyt ciekawie.

~~(?)


Jak wieść gminna niesie dogadał się Pan z Burniakiem Czy to prawda, że miastem może rządzić duet Stasik-Burniak lub odwrotnie? Co na to PO i SLD?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu, bo jak niedźwiedź się obudzi, to może być nie przyjemnie. Rozmowy będą po pierwszej turze.

Moli


Czy jako prezydent miasta, będzie pan wspierać Bolesławiecki Klub Sportowy ? Czy doczekamy się za Pana kadencji pomocy finansowej, aby mogła zagościć u nas np. II liga piłkarska ? Czy będzie Pan pomagał szukać sponsorów dla klubu ? POZDRO !!!
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Jestem za czytelnym dotowaniem sportu ludzi dorosłych. Jest możliwe opracowanie jednolitego dla wszystkich klubów sposobu wspomagania. Będę wspomagał klub, też bym chciał mieć II Ligę.

~~Kanalia


Proszę napisać jakie szkoły pan ukończył (począwszy od szkoły średniej), jakie posiada pan wyuczone zawody. Jakie kwalifikacje wg pana powinien mieć kandydat na stanowisko prezydetna miasta? Czy tylko poparcie partii politycznej...?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Technikum Chemiczne w Kędzierzynie, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Studia podyplomowe Uniwersytet Wrocławski. Wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu firmami i instytucjami.

~~Kanalia


To pytanie już padło ale proszę o konkretną odpowiedź. Co Pan zrobi w sprawie obskurnego dworca PKP?
Karol Stasik
kandydat na prezydenta Bolesławca


Tak jak mówiłem, albo uporządkuje go PKP, albo przejmie go i zrobi miasto.


Dodawanie nowych pyta zostao zablokowane.Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.