ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4312, 25 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecRozmowy

Jan Cołokidzi
kandydat na posła na Sejm


2005-09-07 16:00:00

<b>Jan Cołokidzi</b><br>kandydat na posła na Sejm

Jan Cołokidzi - urodził się w Kazachstanie, w Bolesławcu mieszka od 1963 roku. Ma żonę i dwóch synów. Ukończył politologię na Uniwesytecie Wrocławskim.

Obecnie pełni funkcję przewodniczącego rady powiatu bolesławieckiego. Do parlamentu startuje z list Partii Demokratycznej - demokraci.pl.

Pytania i odpowiedzi:
BolecInfo


Dlaczego PD w Bolesławcu wystawiła 2 kandydatów?
Jan Cołokidzi
kandydat na posła na Sejm


Kandydatów wyznacza w naszym okręgu rada regionalna Partii Demokratycznej. Zatwierdza i ustala kolejność na liście. Pan Tomasz Buganik i ja wyraziliśmy chęć wystartowania w wyborach do Sejmu. Jeżeli pan Tomasz ma ochotę spróbować, to nie zamykamy nikomu tej możliwości, uzyskane doświadczenie być może zaprocentuje w następnych wyborach.

BolecInfo


Co pan sądzi o propozycji Pana kontrkandydata Cezarego Przybylskiego na temat wybudowania w Bolesławcu kopalni miedzi?
Jan Cołokidzi
kandydat na posła na Sejm


Nie chcę komentować propozycji, programu mojego szanownego kolegi. Uważam, że tak poważna inwestycja, która będzie miała poważny wpływ na środowisko np. szkody górnicze, powinna być poprzedzona wszechstronną dyskusją w naszym środowisku.

BolecInfo


Jak będzie wyglądała kampania miedzy przewodniczącym rady powiatu i wicestarostą?
Jan Cołokidzi
kandydat na posła na Sejm


Mogę ze swojej strony zadeklarować brak agresji podczas kampanii. Chciałbym przede wszystkim przedstawić swoją osobę jako kandydata na posła, to co osiągnąłem w życiu i jakim jestem człowiekiem. Chciałbym przedstawić Nasz program, program dla Naszego kraju i własne pomysły.

BolecInfo


Z terenu powiatu bolesławieckiego o mandat posła ubiega się aż 12 kandydatów. Czy uważa Pan, że przy tak dużej liczbie zgłoszonych jest szansa, że nareszcie ktoś z naszego terenu wejdzie w skład Sejmu?
Jan Cołokidzi
kandydat na posła na Sejm


To, że jest tylu kandydatów wynika z polityki poszczególnych ugrupowań. A szansę żeby był kandydat z naszego powiatu stworzy aktywność naszych mieszkańców, którzy powinni pójść do wyborów. Uważam, że jestem poważnym kandydatem i mam duże szanse.

BolecInfo


Chciałbym poznać Pana zdanie na temat podwyżki akcyzy na paliwo?
Jan Cołokidzi
kandydat na posła na Sejm


Jestem zwolennikiem obniżenia podatku akcyzowego, który znajduje się w cenie paliwa. Uważam, że jest to jedyny sposób na obniżkę cen paliwa, w dobie szalejących cen ropy naftowej na świecie. Ceny paliwa w dużym stopniu kształtują funkcjonowanie prawie wszystkich firm, a także obciąża to budżety rodzinne. Obniżka akcyzy powinna zatrzymać wzrost cen paliw, a nawet doprowadzić do ich obniżenia.

BolecInfo


Jest Pan znany z organizacji i udziału w wielu akcjach charytatywnych, pomaga Pan często konkretnym osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Czy gdyby uzyskał Pan mandat posła nadal będzie Pan czynnie uczestniczył w pomocy ludziom potrzebującym?
Jan Cołokidzi
kandydat na posła na Sejm


To jest jedna z przyczyn mojego kandydowania w wyborach do Sejmu. Jestem przekonany, że będąc posłem będę mógł jeszcze więcej pomóc, a także przyczynić się do rozwoju naszego miasta i regionu.

BolecInfo


Czy myśli pan, że PD przekroczy próg wyborczy?
Jan Cołokidzi
kandydat na posła na Sejm


Myślę, że PD przekroczy próg wyborczy i osiągnie co najmniej 8 % poparcia. Mamy bardzo dobry program zrównoważonego rozwoju kraju i regionów. W programie tym kładziemy nacisk na rozwiązanie problemu bezrobocia, które jest problemem nr 1 w dzisiejszej Polsce poprzez wspieranie przedsiębiorczości. Partia Demokratyczna ma bardzo dobrych i sprawdzonych ludzi, którzy są w stanie taki program realizować.

BolecInfo


Na zakończenie, czy chciałby pan przekazać coś Bolecnautom?
Jan Cołokidzi
kandydat na posła na Sejm


Chciałem podziękować wszystkim mieszkańcom naszego miasta i powiatu, którzy okazali mi sympatię i poparcie w trakcie kampanii wyborczej do Sejmu. Spotkałem się z wieloma wyrazami przyjaźni i poparcia za które dziękuję. Pozdrawiam Czytelników Bolec.info i życzę im wszelkiej pomyślności.

BolecInfo


Dziękujemy za rozmowę.
Jan Cołokidzi
kandydat na posła na Sejm


Dziękuję.


Dodawanie nowych pyta zostao zablokowane.Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.