Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Tekst zlecony
27 czerwca 2020r. godz. 08:51, odsłon: 2368, Zlecony tekst

Czy potrzebujesz Wyższego Wykształcenia?

Posiadanie wyższego wykształcenia w Polsce przez lata kojarzyło się wyłącznie z inteligencją, ludźmi wyższej klasy, nier
Czy potrzebujesz Wyższego Wykształcenia?
Czy potrzebujesz Wyższego Wykształcenia? (fot. )

Pisemny dowód na to, że dana osoba ukończyła uczelnię wyższą i posiada status doktora lub magistra dla wielu osób był życiowym priorytetem. Osoby, które decydowały się nie kontynuować edukacji po szkole średniej nierzadko były postrzegane jako leniwe, niedouczone i bez perspektyw na przyszłość. Wiele z tych przekonań zmieniło się w XXI wieku. Okazuje się bowiem, że udanie się na studia nie świadczy już o tym, że dana osoba jest inteligentna. Ponadto, ukończenie uczelni wyższej wcale nie gwarantuje dobrze płatnej pracy.  Jak więc jest w rzeczywistości?

Czy warto w dzisiejszych czasach studiować?

Ostatnie lata otworzyły oczy wielu osobom. Okazuje się, że o sukcesie w życiu nie świadczy pochodzenie, tytuł magistra lub doktora, czy ukończenie kilku różnych kierunków studiów. W dzisiejszych czasach, aby odnieść sukces trzeba być inteligentnym, pracowitym i sprytnym. Ukończenie najlepszej szkoły nie zagwarantuje Ci dobrej pracy, jeśli nie dasz z siebie 110%. Z roku na rok coraz bardziej liczy się doświadczenie, kreatywność i chęć do nauki aniżeli dyplom uczelni wyższej. Nie oznacza to jednak, że nie warto się uczyć. Samorozwój to jeden z kluczowych elementów na drodze do sukcesu. Oczywiście nie musisz od razu zapisywać się na studia. Jeśli interesuje Cię jakaś dziedzina lub chciałbyś poszerzyć swoje umiejętności warto skorzystać z kursów, szkoleń, warsztatów lub korepetycji online. Jednym z lepszych rozwiązań na naukę online jest skorzystanie z serwisu BUKI. Buki.org.pl to strona łącząca korepetytorów z uczniami i umożliwiająca przeprowadzanie korepetycji online.

Dla kogo studia?

Mimo że ukończenie uczelni wyższej nie gwarantuje sukcesu i znalezienia dobrej pracy, to wciąż istnieją zawody, które wręcz wymagają ukończenia konkretnego kierunku studiów. Chcesz zostać lekarzem lub prawnikiem? Musisz udać się na studia. Kiedy jeszcze warto zapisać się na studia? Masz pasję, którą chcesz rozwijać? Może z zamiłowania jesteś architektem, programistą lub kucharzem? Udania się na studia może pomóc Ci rozwinąć te umiejętności i uczyć się od ekspertów. Możesz też skorzystać z kursów, szkoleń i wszelkiego rodzaju warsztatów. Najważniejsze, aby stale się rozwijać!

Czy dyplom ukończenia uczelni wyższej pomoże mi zdobyć wymarzoną pracę?

Niekoniecznie. Wiele zależy od zawodu w jakim szukasz zatrudnienia. Jeśli jesteś ekspertem budownictwa, dziennikarzem lub programistą, który nie ukończył studiów, Twój przyszły pracodawca zapewne większą uwagę zwróci na Twoje doświadczenie i wiedzę aniżeli na dyplom ukończenia studiów. Kiedy więc studia się przydadzą? Istnieje wiele zawodów, w których zwraca się uwagę na wykształcenie wyższe. Co prawda z roku na rok coraz więcej pracodawców od tego odchodzi, ale wciąż, może to być duży atut. W sytuacji, kiedy pracodawca ma do wyboru dwóch kandydatów o podobnym doświadczeniu i jeden z nich posiada dyplom magisterski, a drugi nie, najprawdopodobniej pracę dostanie osoba z wykształceniem wyższym.  Co to oznacza? Nie ma złotej reguły, która pasowałaby do każdego z nas. Na pewno nie każdemu studia są potrzebne, ale każdy powinien zdecydować o tym samodzielnie, nie porównując się do nikogo innego. Zastanów się, czy w Twoim konkretnym przypadku pójście na studia to odpowiedni krok i podejmij decyzję. Jeśli nie wybierzesz się na studia to zdobywaj doświadczenie poprzez kursy, szkolenia, pracę w różnych miejscach i przede wszystkim stale się rozwijaj!

Czy potrzebujesz Wyższego Wykształcenia?

~~Stalowy Niecierpek niezalogowany
27 czerwca 2020r. o 18:23
~~Mysi Miłorząb napisał(a):
~Biały Słoneczniczek napisał(a): Już w tytule dwa błędy ortograficzne...


:). I bez komentarza.

Większość tych obecnych magistrów i inżynierów to ma skończoną Wyższa Szkołę Tańca Góralskiego.
Zakuć zdać zapomnieć. To jest nasze szkolnictwo. Wiedzy -żadnej.
A zdolniejszych uczniów trzeba wyrównać w dół do średniej.
W bolcu to nawet średnia szkoła muzyczna nie jest potrzebna jak stwierdził jeden urzędas- bo u nas jest za dużo bezrobotnych grajków.
Starych dziadów coraz więcej i nie ma im kto d... podcierać. Na bolcu ogłoszeń do podcierania pełno. Na razie w niemczech a niedługo u nas.
Przemysłu w Polsce nie ma to po co taki engineer. Nic nie projektujemy, jesteśmy niewolnikiem chińskich i zachodnich technologii. A jak już sie zjawi jakaś myśl techniczna to śmiechu warte. Jakieś pseudo zderzaki, samochody na wodę, działa orgonowe, wolna energia. I to tworzą ludzie którzy ukończyli te tzw"politechniki".
Fabryka - 20 ludzi w tym 5 ochroniarzy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Rubinowy Mieczyk niezalogowany
27 czerwca 2020r. o 19:58
PAN parę lat temu robiła badania poziomu wiedzy dzisiejszych absolwentów wyższych uczelni .Stwierdzono że są na poziomie szkoły zawodowej za PRL .I to widać na codzień niestety.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).