Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
17 grudnia 2015r. godz. 17:34, odsłon: 5877, Bolec.Info/NavSim Bolesławiec

Dobre, bo z Bolesławca

Dzięki systemom nawigacyjnym stworzonym przez bolesławiecką firmę do portu w Świnoujściu zacumował pierwszy metanowiec.
Statek wprowadzono do portu dzięki nawigacji stworzonej przez bolesławiecką firmę
Statek wprowadzono do portu dzięki nawigacji stworzonej przez bolesławiecką firmę (fot. NavSim Polska)
Opadł już kurz krajowych emocji z pierwszego metanowca wprowadzonego do świnoujskiego Gazoportu. Katarski statek AL NUAMAN zacumował na sztywno 11 grudnia 2015 r. o 13:40 do nabrzeża w Świnoujściu i rozpoczął się proces rozruchu wszystkich instalacji. Jednak niewielu bolesławian wie, że bardzo duży udział w tym przedsięwzięciu miała mała firma z... Bolesławca.

- To było trudne przedsięwzięcie. Nigdy statek tej wielkości z niebezpiecznym ładunkiem nie wchodził do Portu Zewnętrznego w Świnoujściu. Wszystko było pierwszy raz - mówi Jacek Pietraszkiewicz, prezes Zarządu NavSim Polska z Bolesławca - To wielka jednostka (315 m długości, 50 szerokości i 12m zanurzenia). Do tej pory maksymalny statek jaki kiedykolwiek wchodził na tor Szczecin-Świnoujście był o blisko 100 m krótszy. Pikanterii dodaje fakt, że wszystkie systemy nawigacyjne przez półtora roku tworzone i współtworzone przez inżynierów NavSim musiały tego dnia zadziałać wspólnie i całkowicie bezawaryjnie. W Polsce nie było nawet takiej jednostki, na której można było przećwiczyć manewry. Całe szkolenie odbyło się na symulatorach Akademii Morskiej w Szczecinie ale rzeczywistość nie potwierdziła symulacji - dodaje Pietraszkiewicz.

Bolesławianie budowali systemy nawigacyjne dla Urzędu Morskiego w Szczecinie od roku. W tym samym czasie tworzyli własne, bardzo precyzyjne, bazujące na systemach satelitarnych, przyrządy pomiarowe do autonomicznego pomiaru ruchu statku. To właśnie za pomocą tych systemów AL NUAMAN został precyzyjnie zacumowany. W tyle zostawili firmy z Hiszpanii, Danii i Nowej Zelandii.

- To wielki honor i jeszcze większa odpowiedzialność dla całego zespołu bolesławieckich inżynierów i programistów - mówi Pietraszkiewicz - Mam nadzieję, że to początek ciekawej przygody. Już dziś rozmawiamy z firmami amerykańskimi i katarskimi o tworzeniu dla nich w Bolesławcu działu badawczo rozwojowego. Mamy świetny zespół. Dobry... bo w całości złożony z bolesławian.

Pilot wprowadzający statek do portu kpt. Jerzego Misztala bardzo wysoko ocenił system stworzony przez bolesławiecką firmę. - System oferowany przez Navsim spełnia moje oczekiwania, jako wymagającego, użytkownika - napisał w ocenie systemu.

Redakcja portalu i gazety Bolec.Info gratuluje sukcesu i życzy kolejnych.

Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie

Dobre bo z Bolesławca

~~Kirowy Kopytnik niezalogowany
7 kwietnia 2020r. o 15:47
~~Ciemnoniebieski Zawciąg napisał(a):
~Niebieskawy Hiacynt napisał(a): Bardzo jestem ciekawy który z inżynierów pisali ten program bo szef nie zna się na programowaniu


Za to szef potrafi zrobić coś innego ;] Na przykład pozyskać zespół, który podoła temu zadaniu :D Lub zdobyć taki właśnie kontrakt. Albo dotrzymać terminu dostawy ;) Nie bądź już taki zawistny. A może jesteś zazdrosny, bo szef to Twój kolega z klasy, który coś osiągnął?

Gratulacje dla całego zespołu ;)

zdaje się że niekoniecznie bo myszki plotkuja że zespół się troszeczkę można powiedzieć rozsypał...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Szarobiały Wiciokrzew niezalogowany
7 kwietnia 2020r. o 16:04
To dopiero jest promocja Bolesławca, a nie jakieś byle co.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pszeniczny Miskant niezalogowany
7 kwietnia 2020r. o 20:25
~~Kirowy Kopytnik napisał(a): zdaje się że niekoniecznie bo myszki plotkuja że zespół się troszeczkę można powiedzieć rozsypał...

Raczej masz kiepskie informacje, bo na stronach Urzędu Morskiego z 31 marca 2020 widnieje informacja, że NavSim wygrał spory przetarg na ponad 800 tys zł. W innym miejscu napisane jest, że bolesławianie realizują wspólny kontrakt z urzędami i firmami szwedzkimi, niemieckimi, duńskimi i mają wytworzyć działający prototyp urządzenia zapasowego dla GNSS (GPS). W jeszcze innym, że produkują na swoich urządzeniach i za darmo rozdają wyposażenie lekarzom i ratownikom walczącym z epidemią. O porcie Gdynia i wprowadzeniu największego do tej pory statku jaki kiedykolwiek tam wpłynął, , wirtualnych urządzeniach dla bezpieczeństwa żeglugi, autonomicznych statkach, dronach hydrograficznych, monitoringiem platform wiertniczych nie będę wspominał, bo i tak nei uwierzysz. Myślę, że to całkiem sporo jak na zespół który się "rozleciał". Hahahaha... Myślę, że zmień informatora... ;) ;) ;)
Całkiem dobrze poinformowany, Prezes Zarządu i szef zespołu. Jacek Pietraszkiewicz
Miłego trawienia żółci... i smacznego :) :) :)
PS. I naprawdę mam pojęcie o algorytmizowaniu i kodowaniu... ale na szczęście moi współpracownicy są w tym o niebo lepsi ode mnie. Hahahahahaha
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Marengo Barwinek niezalogowany
7 kwietnia 2020r. o 21:48
Brawo, Jacek, super sprawa!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

REKLAMA Villaro zaprasza