23 października 2015r. godz. 22:51, odsłon: 10654, Kazimierz MarczewskiGala wręczenia stypendiów i nagród Starosty Bolesławieckiego
Prestiżowe nagrody za osiągnięcia w nauce i sporcie rozdane na pięknie zorganizowanej uroczystości.
Efeby rozdane (fot. Kazimierz Marczewski)
W piątek 23 października 2015 roku w Teatrze Starym w Bolesławcu najdolniejszym uczniom szkół ponagimnazjalnych z Powiatu Bolesławieckiego wręczono stypendia i nagrody tzw. efeby, przyznane przez Starostę Bolesławieckiego Dariusza Kwaśniewskego. Znamienne było to, że nie tylko uczniowie,ale także ich rodzice, dyrektorzy szkół i trenerzy otrzymywali listy gratulacyjne od Starosty Bolesławieckiego.
W gali oprócz lokalnych władz uczestniczył senator RP Jan Michalski
Uczniowie, którzy otrzymali stypendium starosty bolesławieckiego za wybitne wyniki w nauce:
Zespoł Szkół Mechanicznych
im. Ludwika Waryńskiego w Bolesławcu:
1. Kacper Kołodziej
2. Kornela Pańków
3. Paweł Klecha
4. Jakub Przybylski
5. Dominik Bezkorowajny
6. Marcin Kocajda
7. Bernadeta Chamiga
Zespoł Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bolesławcu
1. Paulina Jarosz
2. Monika Marusiak
3. Sławomir Gortych
4. Laura Przydróżna
5. Magdalena Janczak
6. Anna Noga
7. Marta Ziółkowska
Zespół Szkół Elektronicznych
im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu:
1. Michał Jakubowicz
2. Dawid Lizak
3. Justyna Krzysztofińska
4. Monika Matuszewska
5. Wioleta Turek
6. Szymon Kelm
7. Dagmara Szuk
8. Dawid Sielużycki
Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu:
1. Justyna Włodarska
2. Anita Gargolińska
3. Grzegorz Marut
4. Marek Chudzik
5. Dawid Mazurek
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu:
1. Klaudia Dzedzej
2. Anna Stępień
3. Adam Paszkiewicz
4. Magdalenęa Golsztajn
5. Estera Sadaj
II Liceum Ogólnokształcące
im. Janusza Korczaka w Bolesławcu:
1. Damian Cichewicz
2. Natalia Kołodziej
3. Kamil Biegała
4. Paweł Michalski
5. Karol Wilk
Zespół Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu:
1. Magdalena Słabicka
2. Nicol Wydmuch
3. Julięa Lisiecka
4. Anita Woźna
5. Martyna Orłowska
6. Kinga Mieszczanowicz
7. Aneta Pisarska
8. Sabina Szmyd
9. Jakub Naspiński
Efeby otrzymali:
1. Jakub Ordyński absolwent Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół
im. Unii Europejskiej w Świętoszowie.
2. Paulina Owerko absolwentka Gimnazjum Samorządowego nr 4
w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu.
3. Ewa Górecka - absolwentka Zespołu Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu.
4. Daniel Popek absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu.
Absolwenci Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu.
1. Aleksandra Bartczak
2. Magdalena Dul
3. Kamilę Ziółkowska
4.Violetta Czajkowska
5. Mateusz Zwolak
Absolwenci Zespołu Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu:
1. Klaudia Zackiewicz
2. Bartłomiej Mierzwa
3. Piotr Cebrowski
4. Klaudia Żołna
Absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu:
1. Bartłomiej Kula
2. Maksymilian Karbowski
3. Martyna Ostańska
4. Marta Stefanowska
Ponadto uczeń II Liceum Ogólnokształcacego im. Janusza Korczaka w Bolesławcu Damian Cichewicz oprócz stypendium, otrzymał nagrodę Starosty za osiągnięcia
w zdobywaniu wiedzy i umiejętności z podstaw przedsiębiorczości. Damian ukończył z wyróżnieniem program Akademia Edukacji Menedżerskiej – kafeteria edukacyjna dla Licealistów, zorganizowany przez Wyższą Szkołę Handlową w Warszawie i uzyskał tytuł Profesjonalnego Menedżera.
Nagrody za osiągnięcia sportowe otrzymali uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych
w Bolesławcu.
1. Zbigniew Pokropywny
2. Tomasz Bochenek
3. Aleksander Sarzyński
4. Jaceka Gąsieniec
5. Damian Machaczek.
Nagrody otrzymali również: uczeń Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego Nr 2 we Wrocławiu Wojciech Karaba Paweł Jóźwiak uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu.