7 lipca 2019r. godz. 18:43, odsłon: 6260, Bolec.info

Gracjan Kozak mistrzem Polski

Lekkoatleci z Bolesławca z powodzeniem startowali w Mistrzostwach Polski U20.
Gracjan Kozak mistrzem Polski (fot. Paweł Wiśniewski)

W dniach od 3 do5 lipca w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski U20 w lekkiej atletyce. Startowało 500 sportowców, 7 zawodników Bolesłavii rywalizowało o najwyższe miejsca w kraju i awanse na imprezy międzynarodowe.

Gracjan Kozak został mistrzem Polski w rzucie dyskiem ustanawiając rekord życiowy oraz bijąc swój własny rekord Dolnego Śląska 57.92 m.

Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ najlepszy uzyskany wynik w drugiej próbie mógł zostać w każdej chwili pobity przez dwóch liderów tabel. Gracjan Kozak startował również w konkursie pchnięcia kulą zajmując IV miejsce z wynikiem 17.64 m.

Znakomicie spisali się również inni zawodnicy; Martyna Goss w biegu na 400 m przez płotki zajęła V miejsce z nową życiówką 63.23 s, Marcelina Drozdek w chodzie sportowym na 10 km zajęła VII miejsce z czasem 58:38.74 min.

Martyna Olszowy w rzucie oszczepem była XII z wynikiem 33.71 m Martyna Bedełek w skoku wzwyż zaliczyła poprzeczkę na wysokości 1.58 m i zajęła XII miejsce Dawid Bałut w skoku wzwyż skoczył na wysokość 1.84 m co dało XIV miejsce Aleksandra Wołoszyn w biegu na 2000 m z przeszkodami była XV z czasem 8:13.10 min

Wygrana Gracjana Kozaka, podopiecznego trenera Tomasza Markowskiego oznacza pełnoprawny start na Mistrzostwach Europy U20 w szwedzkim Boras.

W klasyfikacji punktowej wśród 150 klubów MKS Bolesłavia zajęła 21 miejsce zdobywając 50 pkt.