Nasz patronat
22 listopada 2020r. godz. 13:48, odsłon: 1989, Kazimierz Marczewski

Leśnik przegrał z liderem

Leśnik Osiecznica podejmował w meczu mistrzostwo IV ligi piłki nożnej Karkonosze Jelenia Góra.
Mecz o mistrzostwo IV ligi piłki nożnej Leśnik Osiecznica Karkonosze Jelenia Góra (fot. Kazimierz Marczewski)

W niedzielę 22 listopada odbył się w Osiecznicy, bez udziału publiczności mecz o mistrzostwo IV ligi piłki nożnej między Leśnikiem Osiecznica a Karkonoszami Jelenia Góra. Leśnik uległ Karkonoszom 0;2(0:0). Goście byli zespołem lepszym i zasłużenie pokonali Leśnika Osiecznica. I połowa spotkania była bardzo interesująca i lekką przewagą gości. Gospodarze jednak stworzyli dwie sytuacje podbramkowe z których mogli zdobyć bramki.

W obu bramkarz gości stanął na przeszkodzie strzelającego napastnika i sparował oddane strzały. Goście także stwarzali sytuacje do zdobycia bramki, ale bramkarz gospodarzy zawsze interweniował skutecznie. I połowa zakończyła się bezbramkowym. Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości. W 55 minucie spotkania obrońca sfaulował napastnika gości w polu karnym i sędzia wskazał na jedenastkę. I zrobiło się 0:1. Gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć skutecznie i nie stwarzali sytuacji podbramkowych. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce a ich ataki były groźniejsze.

W 75 minucie w zamieszaniu podbramkowym zdobyli gola i stało się jasne, że ten mecz wygrają. Wprawdzie gospodarze atakowali z większym animuszem, ale nie oddawali strzałów na bramkę. Pierwszy celny strzał oddali dopiero w 85 minucie. Akcja mogła zakończyć się bramką ale piłka trafiła w słupek i goście wyszli z tej akcji bez straty bramki.

Goście wygrali zasłużenie i rundę jesienną zakończyli na pozycji lidera. Leśnik Osiecznica zajmuje obecnie IX miejsce w tabeli. To jak na beniaminka dobra pozycja.

~Malachitowa Kosodrzewina napisał(a): Grali słaboc]
Jeżeli Leśnik nie powtórzy punktów z jesieni na wiosnę to będzie miał problem z utrzymaniem a ścisk jest straszny .wystarczy przegrać 2 mecze i można być w strefie spadkowej .Przypomnijmy ,że może spadać 7 drużyn .Życzę im powodzenia, bo to jedyna drużyna w powiecie która występuje w 4 lidze .