Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Tekst zlecony
14 marca 2018r. godz. 20:25, odsłon: 2821, Zlecony tekst

Pilot do telewizora w telefonie

Jakie jeszcze funkcjonalności może posiadać Twój telefon?
(fot. Pilot do telewizora w telefonie - jakie jeszcze funkcjonalności może posiadać Twój telefon?)

Smartfony opanowały naszą rzeczywistość. Widać to wszędzie, na ulicy, w domu, na spotkaniach z przyjaciółmi. Od początku swojego istnienia służą nie tylko jako urządzenie do wykonywania połączeń, robienia zdjęć czy kręcenia filmów, ale też jako przenośne komputery. Technologiczna rewolucja zmieniła sposób utrzymywania kontaktów, zarządzania finansami i pracy. Smartfon pod ręką to wygoda.

W jakim celu najczęściej używamy smartfonów?

Główna cechą smartfonów jest wielofunkcyjność. Ilość funkcji jaką może pełnić telefon jest ogromna. Oprócz podstawach, do najpopularniejszych należą:

- dostęp do mediów społecznościowych

- nawigacja GPS – dokładna informacja, gdzie w danej chwili się znajdujemy

- mobilne zarządzanie finansami i płatnościami

- bieżący dostęp do poczty e-mail i portali informacyjnych

- słuchanie muzyki i oglądanie filmów, korzystanie z gier.

Jak z telefonu zrobić pilot do telewizora?

Współcześnie produkowane telewizory obsługują łączność przez sieć WiFi i oferują aplikację przeznaczoną na smartfona, dzięki czemu telefony mogą z powodzeniem zastąpić pilot do telewizora. Wystarczy połączyć obydwa urządzenia do tej samej sieci bezprzewodowej, zainstalować aplikację i można się cieszyć, że nasz smartfon został wzbogacony o kolejną funkcjonalność. To na pewno komfort, piloty zazwyczaj często się gubią lub po prostu nie chce nam się po niego sięgać, a smartfon to dla nas cenna rzecz i zawsze mamy go na oku. Pozostaje tylko zainstalować aplikację innym domownikom, aby uniknąć kłótni przy oglądaniu telewizji.

Czy jest możliwe, aby smartfony służy jeszcze w inny sposób?

Okazuje się, że tak. Dynamiczny rozwój sprawia, że pojawiają się coraz to nowe zastosowania dla urządzeń mobilnych. Operator telefonii komórkowej w aplikacji Folx to najnowsze na polskim rynku rozwiązanie. Wirtualna sieć komórkowa, pracująca w ramach aplikacji, to pierwsza tak oryginalna strategia na rynku telekomunikacyjnym. Internet, rozmowy i SMS-y to oferuje każdy operator komórkowy. Musimy iść do salonu, podpisać umowę, wybrać abonament, ewentualnie zakupić kartę pre-paid. Operator w aplikacji łączy zalety abonamentu i telefonu na kartę. Klientem zostaje się poprzez aplikację mobilną. Wystarczy założyć konto, zamówić kartę SIM (którą na wyznaczone miejsce przywozi nam kierowca) i podpiąć kartę płatniczą.

Jak działa operator przez aplikację w telefonie?

Całość działa w aplikacji dostępnej dla telefonów z Androidem i z systemem iOS. Internet, rozmowy i SMS-y oferowane są w postaci subskrypcji. Jak zaznaczają specjaliści Folx subskrypcja daje nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y, 20 GB internetu i roaming w UE bez dodatkowych opłat. Aby, móc z niej skorzystać, trzeba posiadać zaproszenie i kod aktywacyjny. Jeśli znajomy ma już konto w sieci i wyśle nam zaproszenie, miesiąc subskrypcji otrzymamy za darmo. Kod aktywacyjny można otrzymać też po zainstalowaniu aplikacji i wysłaniu adresu e-mail. Wszystkie usługi, włączanie i wyłączanie subskrypcji w każdej chwili oraz płatności, można realizować w aplikacji w telefonie. Niewątpliwie zaletą jest bardzo indywidualne podejście do klienta, karta SIM jest dowożona do domu po złożeniu zamówienia na subskrypcję, użytkownik nie zostaje związany jakąkolwiek umową, więc jeśli będzie zawiedziony jakością oferowanych usług rezygnacja będzie prosta. Operator w aplikacji to bardzo ciekawa propozycja i warto poważnie ją rozważyć.

Telefon to urządzenie, w którym mamy dostęp do wszystkiego co dla nas ważne. Jeśli jesteśmy jego posiadaczami, to rozwijający się świat i technologie oferują nam dostęp do coraz to nowszych rozwiązań. Powinniśmy z nich korzystać.

Pilot do telewizora w telefonie

~Bordowa Fasola niezalogowany
14 marca 2018r. o 20:45
Każdy wynalazek ma również swoje złe strony. Ze smartfonami jest tak, że młodzi ludzie ich nadużywają - nie ma praktycznie żadnej godziny życia (oprócz snu) żeby nie mieli ryja wlepionego w telefon. Dotyczy to nawet małych dzieci. W szkole jest to prawdziwe przekleństwo, tam już nie ma zbiorowego skupienia się na lekcji, nawet choćby była najciekawsza, większość uczniów gapi się w telefon, podzielając swoją uwagę i tym samym spłycając emocjonalne i intelektualne przeżywanie lekcji. A o używaniu telefonu podczas kierowania samochodem, to lepiej nie wspominać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brązoworuda Ślazówka niezalogowany
14 marca 2018r. o 21:18
Czy redakcja mówi, że słyszy telefona? Mam nadzieję, że nie.
W takim razie, dlaczego aplikacja jest na smartfona?!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Szarawy Oczar niezalogowany
14 marca 2018r. o 21:30
Xiaomi A1 ma wbudowaną podczerwień i nie trzeba żadnych wynalazków. Działa na każdy sprzęt agd, tv, blue ray, etc. I czysty jak łza android.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ognistoczerwona Calibrachoa niezalogowany
14 marca 2018r. o 21:55
~Bordowa Fasola napisał(a): Każdy wynalazek ma również swoje złe strony. Ze smartfonami jest tak, że młodzi ludzie ich nadużywają - nie ma praktycznie żadnej godziny życia (oprócz snu) żeby nie mieli ryja wlepionego w telefon. Dotyczy to nawet małych dzieci. W szkole jest to prawdziwe przekleństwo, tam już nie ma zbiorowego skupienia się na lekcji, nawet choćby była najciekawsza, większość uczniów gapi się w telefon, podzielając swoją uwagę i tym samym spłycając emocjonalne i intelektualne przeżywanie lekcji. A o używaniu telefonu podczas kierowania samochodem, to lepiej nie wspominać.

Są szkoły gdzie używanie smartfona jest zabronione.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

REKLAMA Villaro zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza