Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Tekst zlecony
8 stycznia 2020r. godz. 17:25, odsłon: 1564, Zlecony tekst

Płatności mobilne coraz popularniejsze. Co kupujemy najczęściej?

Skąd bierze się popularność płatności urządzeniami mobilnymi?
Płatności mobilne coraz popularniejsze. Co kupujemy najczęściej?
Płatności mobilne coraz popularniejsze. Co kupujemy najczęściej? (fot. )

Wyniki badań rynkowych dobitnie pokazują, że płatności mobilne dokonywane za pomocą aplikacji takich jak Google Pay gwałtownie stają się coraz popularniejsze. Jak dokładnie wyglądają statystyki dotyczące tej kwestii i za jakie produkty oraz usługi płacimy w ten sposób najczęściej?

Mając do wyboru płatność za pomocą urządzenia mobilnego bądź gotówką, Polacy coraz częściej decydują się na to pierwsze rozwiązanie. Umożliwiają to aplikacje takie jak Google Pay czy Apple Pay, które pozwalają na przeprowadzanie błyskawicznych transakcji z poziomu smartfona czy zegarka. Przyjrzymy się bliżej statystykom dotyczących rozwoju rynku płatności mobilnych w Polsce oraz sprawdźmy, jakiego rodzaju zakupy są dokonywane za ich pomocą.

Gwałtowny wzrost

Statystyki jasno pokazują, że osób używających aplikacji mobilnych do płacenia za produkty i usługi przybywa w bardzo szybkim tempie. Jak donoszą specjaliści z serwisu cashless.pl, w ciągu zaledwie kwartału liczba mobilnych płatności wzrosła aż o 31 procent. To oznacza, że w poprzednim kwartale suma wszystkich tego typu transakcji wykonanych przez klientów 9 banków umożliwiających płacenie w ten sposób wynosiła 38 milionów, jednak po trzech miesiącach przekroczyła 50 milionów. Co więcej, warto mieć na uwadze, że nie są to kompletne dane, gdyż część banków (między innymi PKO BP) nie udostępnia informacji o liczbie transakcji mobilnych dokonywać przez ich klientów. Można zatem założyć, że w ostatnim kwartale liczba ta była znacznie większa niż wspomniane 50 milionów.

Bezgotówkowo za kulturę – i nie tylko

Skąd bierze się popularność płatności urządzeniami mobilnymi? Według raportu Izby Gospodarki Elektronicznej tym, co najbardziej przyciąga Polaków do transakcji cyfrowych, jest szybkość, z jaką dokonywane są płatności, oraz wygoda tego rozwiązania — aplikacje dostępne są dla wiele różnych urządzeń takich jak tablety, smartfony, a nawet zegarki, zatem każdy może wybrać swój preferowany gadżet. Raport ten dostarcza też ciekawych informacji dotyczących tego, do jakich celów używane są płatności mobilne. Najczęściej korzysta się z nich, by zapłacić za usługi związane z kulturą np.: bilety do kin i teatrów, wejściówki na koncerty, książki, filmy itd. Dopiero na dalszych miejscach pojawiają się produkty takie jak sprzęt AGD, jedzenie czy lekarstwa. Listę zamykają ubezpieczenia, nieruchomości oraz różnego rodzaju polisy.

Terminal dla każdego biznesu

Jak wynika z powyższych danych, płatności mobilne są używane do płacenia praktycznie w każdej branży, a w dodatku ich liczba rośnie z miesiąca na miesiąc. W jaki zatem sposób przedsiębiorcy chcący zyskać na tym trendzie mogą łatwo włączyć swoje sklepy lub punkty usługowe do grona placówek obsługujących aplikacje takie jak Google Pay i Apple Pay? Do zrealizowania tego celu niezbędny jest terminal płatniczy — dobrym sposobem na jego zdobycie jest nawiązanie współpracy z firmą PeP, oferującą proste w obsłudze terminale. Urządzenia te umożliwiają nie tylko obsługę płatności zbliżeniowych, ale również przedsiębiorcy mogą zaimplementować w nich dodatkowe usługi, które w krótkim czasie zwiększą obrót sklepu. Co więcej, PeP ramach programu Polska Bezgotówkowa umożliwia zdobycie nawet 3 terminali za 0zł przez okres 12 miesięcy co jest dodatkowym atutem i oszczędnością dla firmy wchodzącej w świat płatności bezgotówkowych. Jest to zatem znakomita okazja dla przedsiębiorców chcących powiększyć grono swoich klientów bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Przedsiębiorcom opłaca się dbać o możliwość dotarcia do wszystkich klientów poprzez umożliwienie im płacenia w każdy wybrany przez nich sposób.

Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).