20 września 2018r. godz. 09:28, odsłon: 4305, Bolec.info

Sukcesy bolesławieckich karateków

Świetny start zawodników z TOP Bolesławiec w sezonie 2018/2019
TOP Boleslawiec Karate
TOP Boleslawiec Karate (fot. Robert Bieliński)

Podopieczni trenera Roberta Bielińskiego z Top Bolesławiec rozpoczęli nowy sezon startem
w IV Turnieju Karate z cyklu Liga Powiatowa Karate WKF w Marcinkowicach K/Oławy. Nasze miasto reprezentowało 8 zawodników w tym jedna, najmłodsza z zespołu zawodniczka: Julia Paszek, Mikołaj Olek, Adam Rosiński, Michał Bieliński, Wiktor Małkowski, Marcin Żebrowski, Artur Stachów
i Sławomir Męczyński. Walki wszystkich zawodników były bardzo emocjonujące lecz wywalczyć medale udało się tylko Wiktorowi Małkowskiemu w kategorii kumite open rocznik 2004-2005, który w walce o trzecie miejsce pokonał klubowego kolegę - Michała Bielińskiego oraz Sławomirowi Męczyńskiemu w kategorii kumite open rocznik 2003 i starsi, który w walce finałowej nieznacznie uległ zawodnikowi z Klubu Karate Kaminari Perzów, ostatecznie zajmując drugie miejsce.

Gratulujemy!

W minioną niedzielę (11.06.2017r.) bolesławieccy karatecy z Klubu Top  zakończyli sezon startem w Lidze Powiatowej w Marcinkowicach k/Oławy. Bolesławiec reprezentowało 13 zawodników: Dominika Grzyb, Mateusz Ginter, Michał Ginter, Artur Stachów, Jakub Skóra, Filip Matusiewicz, Igor Markiewicz, Jakub Matczak, Radek Burdzy, Michał Bieliński, Maciek Graczyk, Franek Kozioł, Arek Giela. Zawodnicy nasi brali udział w konkurencjach technicznych (kihon i kata) oraz walkach (fantom i kumite).

Podopieczni trenera Roberta Bielińskiego łącznie zdobyli 14 medali!

Multimedalistą naszej drużyny został Jakub Skóra, w każdej konkurencji w której startował zdobył medal - I  miejsce w kumite chłopców w kategorii -35 kg, III miejsce w konkurencji fantom i III
w konkurencji kihon.

II miejsce w kumite zdobył Michał Bieliński w kat. kumite chłopców +41 kg i II miejsce w konkurencji kata

Maciej Graczyk II miejsce w kumite w kat. -35 kg oraz III miejsce w konkurencji  kata