Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Tekst zlecony
15 października 2018r. godz. 07:47, odsłon: 1436, Zlecony tekst

Witaminy z grupy B. Kompendium wiedzy

Potrzebne do należytego funkcjonowania systemu nerwowego.
(fot. Witaminy z grupy B. Kompendium wiedzy)

Odpowiadające za właściwą pracę mózgu. Poprawiające nastrój. Likwidujące stany napięciowe i zwalczające depresję. To tylko kilka najpowszechniejszych zalet regularnego dostarczania organizmowi cennych witamin z grupy B. Więcej na temat tych jakże ważnych składników, w dalszych częściach tekstu.

Nie tylko psychika

Dzięki systematycznemu dbaniu o odpowiednią „porcję” witamin z grupy B w codziennej diecie, mamy sposobność z jednej strony zatroszczenia się o zdrowie psychiczne, z drugiej natomiast polepszamy swą sprawność intelektualną. Koniec z kłopotami z pamięcią, z trudnościami z koncentracją, czy też powolnym przyswajaniem nowych informacji. Na tym jednakże rola omawianych witamin się nie kończy. Niekoniecznie przyswajane wraz z pokarmem, ale także możliwe do uzupełnienia w organizmie za sprawą wyselekcjonowanej suplementacji jak ta od SklepSwanson, potrafią uczynić prawdziwe cuda w zakresie istotnych procesów metabolicznych. Biorą one czynny udział w przyswajaniu węglowodanów, przyczyniając się do zamiany glukozy na energię, która z kolei trafia do mózgu.

Tiamina

Jedną z najważniejszych witamin z grupy B jest witamina B1, czyli tak zwana tiamina. Odpowiada ona za stosowne działanie systemu sercowo-naczyniowego. Generuje właściwy rozwój kości oraz nie dopuszcza do ataku półpaśca.

Ryboflawina

Inaczej zwana witaminą B2, czy też witaminą G – ryboflawina – uchodzi za podstawowy składnik wpływający na dobre funkcjonowanie układu odpornościowego. Dzięki temu ingredientowi w organizmie możemy cieszyć się piękną cera, gładką skórą, brakiem wyprysków, czy idealnym stanem włosów i paznokci. Co więcej, pozwala ona skutecznie walczyć z anemią i zapobiega nowotworom jamy ustnej, języka i warg.

Niacyna

Określana mianem witaminy PP, czyli witaminy B3. Występuje w syntezie hormonów płciowych, to jest testosteronu, progesterony i estrogenu. Ma wpływ na tworzenie się czerwonych ciałek krwi oraz pozwala znacząco zredukować poziom złego cholesterolu. Jest barierą ochronną w zaburzeniach gastrycznych. Niektórzy są zdania, że systematycznie serwowana organizmowi, leczy schizofrenię.

Cholina

Witamina B4 to inaczej cholina, która zapewnia właściwą strukturę komórek oraz umożliwia stosowną pracę układu oddechowego. Odpowiada ona także za odpowiednie funkcjonowanie mięśni oraz normuje gospodarkę lipidową.

Kwas pantotenowy

Innymi słowy – witamina B5, jaka jest punktem wyjścia w przemianach dotyczących gospodarki energetycznej ludzkiego organizmu. Prościej mówiąc, dzięki obecności tego składnika, czy to czerpanego z pożywienia, czy też z wysokiej klasy preparatów suplementowych, jak przykładowo te z wyżej wspomnianego sklepu internetowego SklepSwanson, bądź dowolnego innego wiarygodnego źródła dystrybucji, możliwe jest zapewnienie odpowiedniej syntezy kwasów tłuszczowych, cholesterolu, a także witaminy A oraz D. Poprzez obecność kwasu pantotenowego, stymulowane jest wytwarzanie żółci. Zapobiega ona siwieniu włosów, łysinie oraz artretyzmowi.

Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza