Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Dzień Nauczyciela-czy dzień cwaniaków??,,,,

~Melchior niezalogowany
14 października 2015r. o 10:28
Zarobki nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego
Stopień awansu Wynagrodzenie Liczba etatów
Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej, GUS
nauczyciel stażysta 2 717,59 zł (100 proc. kwoty bazowej) 16 020
nauczyciel kontraktowy 3 016,52 zł (111 proc. kwoty bazowej) 74 617
nauczyciel mianowany 3 913,33 zł (144 proc. kwoty bazowej) 127 531
nauczyciel dyplomowany 5 000,37 zł (184 proc. kwoty bazowej) 245 991
-i tutaj rodzi się pytanie czy za 18 godzin pracy tygodniowo to jest mało??zaraz pojawi się bicie piany bo jest sprawdzanie prac domowych,zebrania klasowe ,wywiadówki daje wiecej niż nominalne 18 godzin pracy.Praca nauczyciela przed latami wymagała wysiłku z ich strony ,a teraz jak uczeń nie daje sobie rady to niech sobie korepetycje wykupi,,,,
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucz-nick niezalogowany
17 października 2015r. o 9:53
moja żona jest nauczycielką i nie zarabia żadnej kwoty którą podałeś tylko niższą i pracuje 35 godzin tygodniowo ,masz koleżko błędne dane. :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11100
#Blackjack nieaktywny
17 października 2015r. o 10:01
Kolego... Gdzie takie zarobki są? Piszę poważnie ...


Dopisane 17.10.2015r. o godz. 10:01:

To pewnie jak z tą średnią krajową :D

Nie wolno, Rin, absolutnie nie wolno przegryzać ludziom gardeł. (...) To nielegalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~sekretarka klucz-nicka niezalogowany
17 października 2015r. o 10:24
~klucz-nick napisał(a): moja żona jest nauczycielką i nie zarabia żadnej kwoty którą podałeś tylko niższą i pracuje 35 godzin tygodniowo ,masz koleżko błędne dane. :P
po 1 dyplomowanych nie zatrudniają ,mianowanych tylko na zlecenie można zatrudnić ,a pensje to mogą być ale brutto,to by się zgadzało ,bo oświata to państwówka i płacą pełne brutto.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 października 2015r. o 10:31
~Melchior napisał(a):







Melchior , poszukaj Baltazara i Kacpra , potem idźcie na piwo , a nie bzdety publikujesz :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 października 2015r. o 10:50
~Melchior napisał(a): Zarobki nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego
Stopień awansu Wynagrodzenie Liczba etatów
Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej, GUS
nauczyciel stażysta 2 717,59 zł (100 proc. kwoty bazowej) 16 020
nauczyciel kontraktowy 3 016,52 zł (111 proc. kwoty bazowej) 74 617
nauczyciel mianowany 3 913,33 zł (144 proc. kwoty bazowej) 127 531
nauczyciel dyplomowany 5 000,37 zł (184 proc. kwoty bazowej) 245 991
-i tutaj rodzi się pytanie czy za 18 godzin pracy tygodniowo to jest mało??zaraz pojawi się bicie piany bo jest sprawdzanie prac domowych,zebrania klasowe ,wywiadówki daje wiecej niż nominalne 18 godzin pracy.Praca nauczyciela przed latami wymagała wysiłku z ich strony ,a teraz jak uczeń nie daje sobie rady to niech sobie korepetycje wykupi,,,,

Co bierzesz? Chcę to samo ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ech... niezalogowany
17 października 2015r. o 12:29
Moja żona pracuje w dwóch szkołach , to ile musi zarabiać ? Chyba wynajmę detektywa , może on by wywęszył , gdzie , lub komu oddaje połowę wypłaty .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~tylda niezalogowany
17 października 2015r. o 13:33
Minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego określane są w rozporządzeniu wydawanym przez ministra oświaty, po konsultacjach z Komisją Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego. I tak w roku szkolnym 2014/2015 obowiązuje poniższa tabela płac nauczycieli (często stawki te określa się jako minimalne wynagrodzenie nauczycieli):

nauczyciel stażysta zarobki: 2 265 zł (gdy posiada tytuł magistra z przygotowaniem pedagogicznym), 1 993 zł (gdy posiada tytuł magistra, ale bez przygotowania pedagogicznego), 1 759 zł (gdy posiada tytuł licencjata), 1 513 zł (gdy posiada inne wykształcenie);
nauczyciel kontraktowy zarobki: 2 331 zł (gdy posiada tytuł magistra z przygotowaniem pedagogicznym), 2 042 zł (gdy posiada tytuł magistra, ale bez przygotowania pedagogicznego), 1 802 zł (gdy posiada tytuł licencjata), 1 548 zł (gdy posiada inne wykształcenie);
nauczyciel mianowany zarobki: 2 647 zł (gdy posiada tytuł magistra z przygotowaniem pedagogicznym), 2 306 zł (gdy posiada tytuł magistra, ale bez przygotowania pedagogicznego), 2 024 zł (gdy posiada tytuł licencjata), 1 724 zł (gdy posiada inne wykształcenie);
nauczyciel dyplomowany zarobki: 3 109 zł (gdy posiada tytuł magistra z przygotowaniem pedagogicznym), 2 707 zł (gdy posiada tytuł magistra, ale bez przygotowania pedagogicznego), 2 366 zł (gdy posiada tytuł licencjata), 2 006 zł (gdy posiada inne wykształcenie).

aż poszłam w umowę sprawdzić... mianowana jestem... z p.p. jak byk mam w angażu 2647...
Sobota... od rana sprawdziłam 50 prac klasowych, czekają mnie jeszcze testy z lektur - 2 klasy, zadania domowe - tylko 15 sztuk, bo część na okienku sprawdziłam... Pralka się pierze, zaraz idę prasować, jeszcze jakiś obiad dla dzieci i pomóc im w ich zadaniach... Spoko... przy moich 18 godzinach dam radę... Zawsze obiad można na kolację zjeść... Teraz kawę piję i maile sprawdzam... Chyba relaks mały mam?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.