Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Wesołe Halloween :-) czy smutne Święto Zmarłych :-( - co wolicie?

~koral niezalogowany
30 października 2015r. o 21:03
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 października 2015r. o 21:05
Bawić się, bawić. Nie słuchać starych popierdywań.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
30 października 2015r. o 21:11
ciekawy napisał(a):
falco napisał(a): heh
przeczytacie taką ''odpowiedź ''jaką ja przeczytałem odnośnie pytania o autorów Biblii ;)
niekiedy ta przesadna ''katolickość'' ociera się o groteskę ;)


Nie jestem fanatykiem religinym,nie jestem praktykującym katolikiem i nie wiem czy nawet jestem wierzącą. W coś trzeba wierzyc więc wierzę. ale jakies obyczaje z domu wynoszę. więc akurat ten obrzęd mi nie pasuje w tym czasie. Przeżyłam śmierc bliskiej osoby i choc minęło iles tam lat ,to jakas zaduma zwsze jest. a juz natretne pukanie do dzrzwi jakos raczej wydaje mi sie mało kulturalne. Kiedyś też chodziliśmy po kolędzie ale było takie ekstra przedstawienie a nie wymuszanie pieniedzy. A to to kojarzy mi sie raczej z wyłudzaniem kasy. Bo tak bynajmniej w Niemczech jest


masz pełne prawo wierzyć w cokolwiek chcesz i nie mam zamiaru Ci tego odbierać w jakikolwiek sposób :)
ja również ''wyniosłem z domu'' pewne obyczaje tyle tylko że zmieniłem cokolwiek formułę w jaki sposób obchodzę pewne ''święta'' ;)

to że kogoś wspominasz to tylko znak że o nim pamiętasz pomimo że nie ma go obok Ciebie i we wspomnieniach nie ma nic złego
ale i nie odbierajmy innym chęci zabawy -bo to nic innego jak zabawa o czym ''zapomina '' Cani :D pisząc o jakichś tam wyimaginowanych podtekstach satanistycznych tej tradycji
a czy ''wyłudzają kasę''?...nasi ''tradycyjni '' kolędnicy nie robią nic innego
;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 października 2015r. o 21:16
SPROSTOWANIE tytułu wątku.
1 listopada to, w kościele katolickim, nie "smutne święto zmarłych" tylko radosne święto Wszystkich Świętych! "Święto zmarłych"to nieprawdziwa nomenklatura rodem z PRL-u. Natomiast 2 listopada w kościele katolickim jest to Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych tzw "Dzień zaduszny".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6336
#ciekawy nieaktywny
30 października 2015r. o 21:20
Falco zgadzam sie z Tobą, materializm ponad wszystko. Szerzy nam się materializm ;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
30 października 2015r. o 21:28
fakt :)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~MALAJKA niezalogowany
30 października 2015r. o 21:38
WŁASNIE JESTEM TYM STARYM" POPIERDYWANIEM". KTO SADZI ZE WIEKOWI TO SAMI ZGNUŚNIENI ,POSEPNI KATOLICY TO SIE MYLI. JA EMERYTKA JESTEM ZA WESOŁYM ŚWIETEM ZMARŁYCH. BAWMY SIE CIESZMY SIE BO NASI ZMARLI BLISCY CHCIELI BY TEGO BYSMY BYLI SZCZEŚLIWI. WIEC UCZTA NA GROBIE ZMARŁEGO TO FANTASTYCZNA SPRAWA CHOC NAM ICH BRAKUJE. NICZEMU TO NIE UWŁACZA. NIECH ONI TEZ SIE CIESZA Z NAMI ZE MY O NICH PAMIETAMY ALE PRZYSZLISMY Z RADOŚCIĄ
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~MALAJKA niezalogowany
30 października 2015r. o 21:41
WŁASNIE JESTEM TYM STARYM" POPIERDYWANIEM". KTO SADZI ZE WIEKOWI TO SAMI ZGNUŚNIENI ,POSEPNI KATOLICY TO SIE MYLI. JA EMERYTKA JESTEM ZA WESOŁYM ŚWIETEM ZMARŁYCH. BAWMY SIE CIESZMY SIE BO NASI ZMARLI BLISCY CHCIELI BY TEGO BYSMY BYLI SZCZEŚLIWI. WIEC UCZTA NA GROBIE ZMARŁEGO TO FANTASTYCZNA SPRAWA CHOC NAM ICH BRAKUJE. NICZEMU TO NIE UWŁACZA. NIECH ONI TEZ SIE CIESZA Z NAMI ZE MY O NICH PAMIETAMY ALE PRZYSZLISMY Z RADOŚCIĄ
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.