Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Czy wyszlibyście na manifestację przeciwko lamaniu przez prezydenta prawa?

~ niezalogowany
22 grudnia 2015r. o 0:02
skorn napisał(a): Podniesienie wieku emerytalnego tak, ale dla tych, którzy zaczynają pracę.


Ty dalej swoje, nie ośmieszaj się. Nie wiesz co to "prawa nabyte" ale jesteś "ekspert".

Jeden snafca pisze "Jedno z fundamentalnych praw, czyli to które mówi, że prawo nie działa wstecz."

Drugi snafca go popiera "otóż to"

Ta ja się tych snafców pytam komu z emerytów kazali dopracować? Jeżeli prawo "fundamentalne" zostało złamane to musieli nabyte uprawnienia utracić i dopracować brakujące lata.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 grudnia 2015r. o 4:18
Uwaga na młodzieżówki partyjne
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~jędrzej niezalogowany
22 grudnia 2015r. o 10:22
~ napisał(a):
skorn napisał(a): Podniesienie wieku emerytalnego tak, ale dla tych, którzy zaczynają pracę.


Ty dalej swoje, nie ośmieszaj się. Nie wiesz co to "prawa nabyte" ale jesteś "ekspert".

Jeden snafca pisze "Jedno z fundamentalnych praw, czyli to które mówi, że prawo nie działa wstecz."

Drugi snafca go popiera "otóż to"

Ta ja się tych snafców pytam komu z emerytów kazali dopracować? Jeżeli prawo "fundamentalne" zostało złamane to musieli nabyte uprawnienia utracić i dopracować brakujące lata.


Ale żeś dowalił tymi "snafcami", chociaż nie wiem, czy to efekt zamierzony, czy może masz
dys- coś tam, która nie pozwala ci pisać po polsku.
Spróbuję to wytłumaczyć.
Zaczynając pracę „zawarłem” z państwem, ZUS-em, rządem (niepotrzebne skreślić) umowę, że w danym zawodzie będę pracował do x lat. Bo wiedziałem, że te x dam radę przepracować. Nie było żadnej mowy o x+2, a może za chwilę któryś tam rząd stwierdzi, że to ma być x+5, x+15 lat, a może najlepiej x+śmierć. Gdybym to wiedział na początku kariery zawodowej może bym wybrał inny zawód, pracę na czarno albo nie pracował w ogóle. Przecież ja ze swojej pracy państwu co miesiąc płace wcale nie małe pieniądze, ale płacę je bo na początku państwo zobowiązało się, że w od danego momentu będzie mi je oddawać. A teraz naraz rządzący robią wałek i mówią nam „to się nam nie kalkuluje i będziecie pracować dłużej, dłużej i jeszcze dłużej bo my mamy na to taką ochotę i wprowadzamy to odpowiednią ustawą”.

Podobnie było z TK. Sejm wybiera sędziów jak obecnym skończyła się kadencja. A nie wybiera kolejnych kilka miesięcy do przodu i tłumaczy to tym, że my robimy to z uwagi na sejm następnej kadencji, żeby ulżyć im w pracy. Idiotyzm. Idąc tym tokiem rozumiewania i tak pojętą demokracją
to ten sejm może wybrać kandydatów na sędziów TK na dajmy na 40 lat do przodu. Tak? I to będzie ok.?

Naprawdę tego nie rozumiesz, czy tylko nie chcesz wiedzieć, boisz się przyznać, że wiesz o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi.

A może inteligencji masz tylko tyle co na hasłach wypisanych na tabliczkach, a wolnej woli tyle, że możesz sobie wybrać z jakim transparentem będziesz szedł – dużym albo małym.

A i jeszcze na koniec. W ubiegłych wyborach nie głosowałem na PIS, chyba nigdy na nich nie głosowałem o ile mnie pamięć nie myli. Za pierwszej czterolatki PO postawiłem za nimi krzyżyk w głosowaniu ale na szczęście szybko zrozumiałem kim oni są i co sobą reprezentują. Przeważnie w wyborach oddaje głos nieważny bo tak naprawdę nie ma już innej alternatywy dla normalnych polaków. Jestem już znudzony i znużony, a jednocześnie mega wku...ony tym co w znacznej większości sobą reprezentują osoby które wybraliśmy na naszych przedstawicieli. W tym roku przyznałem duży kredyt zaufania ludziom od pana Kukiza. Chociaż wydarzenia z wczoraj, przedwczoraj pokazały, że za różowo nie będzie - odejście jednego z posłów. Uważam, ze tak jak przed wojna powinien w końcu zostać wprowadzony mechanizm dający możliwość usunięcia takiego posła z parlamentu. Jak już to takie hasło nieście na swoich transparentach, to byłoby demokratyczne postępowanie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xl niezalogowany
22 grudnia 2015r. o 12:03
Niecałe trzy minuty wystarczyły młodemu posłowi Prawa i Sprawiedliwości Rafałowi Weberowi, żeby ujawnić całą prawdę o Nowoczesnej. Partii pompowanej przez mainstream i pozującej przed kamerami na ekipę merytorycznych fachowców. Tymczasem sejmowa praca posłów od Petru leży odłogiem.
Pan przewodniczący Petru (…) z tej mównicy powiedział nieprawdę, a tak mówiąc wprost – skłamał, zwracając się do ministrów rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz do posłów Prawa i Sprawiedliwości i oskarżając nas o to, że nie pracujemy i nie wywiązujemy się ze swoich obowiązków, ponieważ nie jesteśmy w stanie przygotowywać ustaw. Cytuję dokładne słowa pana posła Petru: „Szanowni państwo, to nie Trybunał blokuje ustawy, to wy je blokujecie, bo ich nie zgłaszacie”
– przypomniał na początku swojego krótkiego oświadczenia poseł Weber.
Oświadczam moim wyborcom, wyborcom Prawa i Sprawiedliwości oraz wszystkim Polakom, że pan poseł Petru w tych słowach skłamał. Skłamał i zrobił to celowo, by zdyskredytować nowy rząd, nowy Sejm w oczach obywateli
– kontynuował polityk PiS.
Prawda, szanowni państwo, jest zupełnie inna. Od 12 listopada 2015 roku, czyli od dnia zaprzysiężenia Sejmu ósmej kadencji, minęło dokładnie czterdzieści dni. W tym czasie rząd Prawa i Sprawiedliwości skierował do laski marszałkowskiej siedem projektów ustaw, natomiast Klub Poselski Prawo i Sprawiedliwość aż 28 projektów ustaw. Także prezydent Andrzej Duda jest na tej niwie bardzo aktywny. (…) Natomiast Klub Poselski Nowoczesna przez ten okres nie szczyci się ani jedną inicjatywą ustawodawczą. Nowoczesna Ryszarda Petru do tej pory nie złożyła w Sejmie ani jednego projektu ustawy i jest jedynym takim klubem, o tak niekorzystnej statystyce. (…) Nie będę wnikać, czy to z powodu lenistwa, czy to z powodu nieumiejętności



tu można obejrzeć wypowiedź

http://vod.gazetapolska.pl/12047-mlody-posel-pis-masakruje-nowoczesna





więc sami sobie odpowiedzcie kim jest Petru i ta jego cała pseudo walka o demokrację i wychodzenie na ulicę
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
22 grudnia 2015r. o 17:21
~ napisał(a): Ta ja się tych snafców pytam komu z emerytów kazali dopracować? Jeżeli prawo "fundamentalne" zostało złamane to musieli nabyte uprawnienia utracić i dopracować brakujące lata.

Patrz post ~jędrzeja, snafco.

On tu nowy i jeszcze nie wie, że na takich jak ty, co to tylko o prezesie i jego kocie mają coś do powiedzenia, nie warto tracić czasu.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~er niezalogowany
22 grudnia 2015r. o 19:36
~ napisał(a):
~A napisał(a): A JAK PO LAMALO PRAWO W SPRAWIE EMERYTUR TO TO CZEMU NIE WYSZEDŁ NA ULICE BYDLAKU PIERDOLONY

Kolego pomimo ,że mnie nie obraziłeś to Twoje podejście przeraża . Po drugie złamałeś prawo obrażając człowieka co jest karalne Art. 216. § 2
Nigdy nie pojmę jak można obrażać opluwać człowieka żeby popierać jakąś grupę polityczną która z reguły interesuje się tylko swoim interesem partyjnym .
Życzę wszystkim w Nowym Roku dystansu do polityki .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~czytelnik obiektywny niezalogowany
22 grudnia 2015r. o 21:12
~ napisał(a):
~czytelnik obiektywny napisał(a): To jest Twój pogląd i ja go szanuje
ale przynajmniej Cię nie obrażam
Jeżeli słowo bibllia Cię niepokoi
odsyłam do ojca Tadeusza na
na lekcje do Torunia
molestuj się z tematem sam albo z kotem


A co to za bzdura językowa "molestuj się z tematem sam albo z kotem" - to można molestować siebie samego? To tylko u KODów jest możliwe - KOD molestuje sam siebie. A może jeszcze broczy pot, jest straszliwie piękny, itp. bzdury. Oj, ty głupi, ty.

Z kotem jarka myśl -bo widze pustka ze zrozumieniem
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 grudnia 2015r. o 22:35
hej KOnfiDenci, będziecie protestowali? a może chociaż poskarżycie się na nierówne traktowanie Angeli M.?

Tesco przyznaje oficjalnie, że u nas sprzedaje gorsze produkty, niż na Zachodzie. Obrzydliwe.
"Tesco exec: "We are, in many cases, taking class 1 products into the UK and class 2 into central and eastern Europe"

http://www.bbc.com/news/business-25330996
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza