Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ponad 8 tysięcy podpisów przeciw likwidacji ZSB
~~1 niezalogowany
17 grudnia 2015r. o 17:52
I właśnie do budowlanki starostwo nie dopłaca. To jest ekonomia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 grudnia 2015r. o 18:37
~ napisał(a):
~ napisał(a):
~mdm napisał(a): A gdzie w tym sporze są nauczyciele? Szkoda mi tych dzieciaków. Trudno oprzeć się wrażeniu, że ktoś się nimi próbuje chyba posłużyć? Jeżeli te dzieciaki mają jakieś zajęcia z ekonomii, to może zrobić im taką lekcję o finansach? Bo te całe protesty, to taka trochę lipa podparta naprawdę słabymi argumentami, same emocje mi nie wystarczą.


Nie wpadłeś na to, że nauczyciele byli w pracy ?
A lekcje ekonomii odrób sam pytając starostwo, do której z powiatowych szkół nie dokłada się ani złotówki, przeciwnie, jeszcze zostaje w kasie starostwa. Chcesz dyskutować - odrób zadanie domowe.


Skoro nauczyciele byli w pracy, to dlaczego uczniowie nie byli w szkole? Przecież tutaj nie ma żadnych racjonalnych argumentów. Przecież tych zawodów można uczyć w każdej innej szkole. Dlatego z dokładaniem trzeba skończyć, a z tego co wiem to tzw. budowlanka jest najmniejsza. Ponoć w budowlance są klasy kilkunastoosobowe, to jak to ma się bilansować?


Jeżeli z poziomu -ponoć- przejdziesz na poziom- wiem, wtedy dyskutuj. I nie generalizuj. A jak nie chcesz dokładać do edukacji jako takiej w ogóle, to proponuję ją sprywatyzować w całości. Wtedy każdy dołoży ile będzie chciał. Ja jestem za.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~były uczeń lat80ych niezalogowany
17 grudnia 2015r. o 19:18
~mdm napisał(a): A gdzie w tym sporze są nauczyciele? Szkoda mi tych dzieciaków. Trudno oprzeć się wrażeniu, że ktoś się nimi próbuje chyba posłużyć? Jeżeli te dzieciaki mają jakieś zajęcia z ekonomii, to może zrobić im taką lekcję o finansach? Bo te całe protesty, to taka trochę lipa podparta naprawdę słabymi argumentami, same emocje mi nie wystarczą.

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.Po raz kolejny młodzież ZSB podejmuje
próbe obrony swojej placówki.W piątkowe popołudnie również młodzież
taka jak w bolesławcu spotanicznie uczestniczyła w marszu obrony
demokracji w jeszcze nie zmienionej przez Pis stolicy,nie liczono przez
obecną władze na tak liczny udział.Nowy ruch KOD próbuje obudzić
z amoku wybaną przez naród władzę do przestrzegania praw demokracji.
Tłem przy tym marszu była opozycja.Uczestnictwo w tak masowym
sprzeciwie gwarantuje tak ważna konstytucja,Mdm dopatruje się
manipulacje uczniami przez nauczycieli.Część uczestników pikiet
są osobami pełnoletnimi i mają prawo do rostrzygania co mają robić
w swoim wieku.W latach 80 ludzie podobnie się organizowali w słusznej
sprawie.Młodzież z ZSB nie śpi jak prezes Kaczyński do południa
tylko w granicach prawa broni swojej szkołyDla nich nie jest ważne
kto należy do jakiej partii i jakiego jest sortu.Oni wallczą o swój drugi dom,w którym
chcą zgłębiać swoją wiedze i się rozwijać a ekonomi to ich nauczy życie.
Zawód budowlany to grupa ludzi która nigdy nie była wspierana przez rządy
jak ,górnicy,policjanci,nauczyciele i nie mają praw roszczeniowych .
Ta branża zmienia swiat i otoczenie.Mdm chyba nie mieszka w szałasie
Dzisiejsze głosowanie moim zdaniem jest lekceważeniem ich racji,a niektórzy.,
kiedyś bronili tej szkoły.Szkoła jako zabytek też jest perłką architektury
o której hisorii mógłby wiele opowiadać były dyrektor.
Trudno mi uwierzyć w dobre intencje starostwa rozwiązaniu problemu-
ich problemu.Może dowiemy się w jaki sposób starostwo próbowało zmienić
warunki dla Szkoły Specjalnej na przestrzeni lat,może dowiemy się od
dyrekcji Szkoły Specjalnej jak przez lata zabiegali o nowe zaplecze.
Bo ta szkoła ma swoją historie trwania do dziś.Może Mdm jak taki
mocny jesteś z ekonomi to policzysz ile szkoły w Bolesławcu dostały dotacji,modernizacji,boisk,placów.Tej szkole żadna władza nie pomagała
przez 25 lat ,jeżeli to za mało argumentów to zdobądż informacje finansowe
u tych co tak lekko za nasze pieniądze podnosili ręce

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Jacek niezalogowany
17 grudnia 2015r. o 20:16
~Neutralna napisał(a):
~Jacek napisał(a): Wspaniałą lekcję demokracji otrzymali dziś uczniowie z budowlanki.
Lekcje, która zapamiętają na resztę życia i to bez kłopotliwego wkuwania.
Mam nadzieję ze wyciągną z niej wnioski i zechcą odrobić następną.

Jeśli udało się zebrać 8.000 podpisów w obronie budowlanki to równie sprawnie potoczy się utworzenie Komitetu referendalnego ( minimum 15 uczniów pełnoletnich) i zebranie paru tysięcy podpisów - dokładnie 7.136
To mogłoby być ciekawe doświadczenie na skalę ogólopolską gdyby uczniowie -poprzez odwołanie rady powiaty-rozgonili Zarząd pracujący z gracją " Gangu Olsena" :-)
Referendum może być swego rodzaju ultimatum.
Mozna rozpoczać zbieranie podpisow i dać czas na zawiązanie nowej poważnej koalicji w powiecie.W efekcie czego radni otrzymaja swoje 30 tys diet do konca kadencji.
Jeśli nowej koalicji nie bedzie to złożyc zebrane podpisy do PKW i organizowac referendum. Wowczas dodatkowe źródełko dochodów może paru osobom wyschnąć.
Bedzie to prosta droga do przejecia powiatu przez Romana.
Nawet nie wiecie jak łatwo mozna zebrac te 7 i pół tysiaca podpisów- zwłaszcza gdy zbiera sie je pod kosciołami
Co i kiedy ,trzeba zrobić by skutecznie przeprowadzić lokalne referendum można przeczytać tutaj :
https://pl.wikipedia.org/wiki/Referendum_lokalne

Przestań jeden z drugim się podniecać, żeby przeprowadzić referendum trzeba zebrać określoną liczbę podpisów.Następnie żeby referendum było wiążące musi zagłosować 30% mieszkańców uprawnionych do głosowania ,jakby tak policzyć to około 60 tys jest uprawnionych,czyli ze 20 tysięcy musiało by pójść do urny.To że było kilka tysięcy podpisów w tym większość od nieletnich to tak na zdrowy rozum, jak pójdzie z dwa tysiące to max.Przestańcie straszyć i się podniecać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Jacek niezalogowany
17 grudnia 2015r. o 20:20
Referendum może być swego rodzaju ultimatum.
Mozna rozpoczać zbieranie podpisow i dać czas na zawiązanie nowej poważnej koalicji w powiecie.W efekcie czego radni otrzymaja swoje 30 tys diet do konca kadencji.
Jeśli nowej koalicji nie bedzie to złożyc zebrane podpisy do PKW i organizowac referendum. Wowczas dodatkowe źródełko dochodów może paru osobom wyschnąć.
Będzie to prosta droga do przejęcia powiatu przez Romana.
Nawet nie wiecie jak łatwo mozna zebrać te 7 i pół tysiąca podpisów- zwłaszcza gdy zbiera się je pod kościołami...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 grudnia 2015r. o 20:21
http://azartsat.pl/programy/wydarzenia/wydarzenia-17-grudnia-2015

czy tylko u mnie nie ma głosu? Bo tam to konkretnie juz jest co i jak:) Pod warunkiem, ze słychac
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Js niezalogowany
17 grudnia 2015r. o 20:46
A oco chodzi z tym referendum. Ma być?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 grudnia 2015r. o 20:53
~Jacek napisał(a): Referendum może być swego rodzaju ultimatum.
Mozna rozpoczać zbieranie podpisow i dać czas na zawiązanie nowej poważnej koalicji w powiecie.W efekcie czego radni otrzymaja swoje 30 tys diet do konca kadencji.
Jeśli nowej koalicji nie bedzie to złożyc zebrane podpisy do PKW i organizowac referendum. Wowczas dodatkowe źródełko dochodów może paru osobom wyschnąć.
Będzie to prosta droga do przejęcia powiatu przez Romana.
Nawet nie wiecie jak łatwo mozna zebrać te 7 i pół tysiąca podpisów- zwłaszcza gdy zbiera się je pod kościołami...

Tumanie z Budowlanki pod kościołem to będziesz zbierał jak będziesz żebrakiem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.