Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Podwyżka cen na wodę i ścieki
~ niezalogowany
18 grudnia 2015r. o 14:02
~ napisał(a): Unii nie ma też w USA, Chinach, Brazylii, Kanadzie, Australii, Szwajcarii.
Takie rady dawaj swojej starej.


czytaj ze zrozumieniem , możesz jechać do Chin lub Szwajcarii mnie to nie interesuje ja po prostu nie nawidzę marud które korzystają z wszystkiego co daje Unia a narzekają jak mały kaczorek , i tyle.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
670
ramaj
18 grudnia 2015r. o 14:57
~ napisał(a):
~ napisał(a):
~E. napisał(a): Ludzie czy z tego kranu leci woda w ktorej skład wchodzi złoto. Czy oni juz oszaleli. Co panu prezesowi potrzebne sa pieniądze na uposażenia i nagrody. Złamało zarabia .


To prawda że potrzeba pieniędzy na urzędasów i podnoszą opłaty. Na tym polega UE.
To konsekwencja "dopłat unijnych".
Bierze się biedne państwo, każe mu się płacić składki, przydziela mu się tajemniczą sumę dopłat ale przy okazji pilnuje aby nie wziął więcej niż wpłaca składki do budżetu (suma przydzielona a suma wykorzystana to!dwie różne sprawy), zatrudnia się urzędasów i daje nakaz aby dawali tylko gdy może zarobić niemiecka gospodarka (niemiecki sprzęt, niemiecki bank) no i pozwolić Polakowi wziąć kredyt bilansujący dopłatę, najlepiej w banku zachodnim i do tego dowalić procenty od długu.
Przy okazji zdusić mu gospodarkę głupimi przepisami i polecić społeczeństwu głupiego polityka rodzimego wykorzystującego ich patenty.
Do tego dochodzą media należące do zachodnich koncernów i na koniec wychodzi że musimy

płacić więcej za wodę, prąd ,gaz ,mieszkanie.


Zapraszamy pana do wyjazdu poza unie , najlepiej na wschód tam jest lepiej :>


Taki "pan" jak on to mnie za nogę ugryzł.Skąd tacy nabywają taką wiedzę ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 grudnia 2015r. o 14:58
~ napisał(a):

czytaj ze zrozumieniem , możesz jechać do Chin lub Szwajcarii mnie to nie interesuje ja po prostu nie nawidzę marud które korzystają z wszystkiego co daje Unia a narzekają jak mały kaczorek , i tyle.


Sam nie czytasz ze zrozumieniem. Napisałem że Unia nic nie daje bo wypłaca mniej niż jej wpłacamy bezpośrednio i pośrednio.
Pieniądze przyznane to nie to samo co wypłacone!! Kredyt do zbilansowania wypłaconych (bo nie mamy pieniędzy,chociaż nam "dają" :D) to kolejne straty z odsetek.

Tak więc nie korzystam z tego co daje Unia tylko korzystam z tego co Unia nam oddaje naszego, chociaż już okrojonego i z procentami.

No i właśnie dlatego że Unia nam "daje" mamy podwyżki, ponieważ trzeba spłacać procenty od tego co nam "da".

Takie bzdury że nie ma pieniędzy bo ktoś chce dać 500 zł to woda na młyn dla lichwiarzy.
Jeżeli Polak odda w podatkach polskiemu urzędnikowi pieniądze a ten da Polakowi 500 zł to jak możemy mówić o stracie?

A jak jest z UE?
Polak daje Unijnemu urzędnikowi pieniądze, ten nam rozdzieli ale już mniej i te pieniądze przeleje poprzez bank zachodni ale żeby je wziąć trzeba się zadłużyć w banku zachodnim :D
A pieniądze odda jak kupimy np. sprzęt do firmy od firmy niemieckiej lub zatrudnimy niemiecką firmę do budowy stadionu.

No i właśnie tyle nam daje Unia :D

Rozumiesz urzędasie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 grudnia 2015r. o 15:02
ramaj napisał(a):

Taki "pan" jak on to mnie za nogę ugryzł.Skąd tacy nabywają taką wiedzę ?


Nie jestem co prawda Frankiem Petru ale coś tam się wie ;)
A druga sprawa to taka, że wodociągi przejęły Orkę (z "dopłat" unijnych i kredytu w zachodnim banku) no i trzeba podnieść czynsz.
To taki mniej globalny przykład, liczę że kumacie.
Kumacie? ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 grudnia 2015r. o 15:25
~ napisał(a):
ramaj napisał(a):

Taki "pan" jak on to mnie za nogę ugryzł.Skąd tacy nabywają taką wiedzę ?


Nie jestem co prawda Frankiem Petru ale coś tam się wie ;)
A druga sprawa to taka, że wodociągi przejęły Orkę (z "dopłat" unijnych i kredytu w zachodnim banku) no i trzeba podnieść czynsz.
To taki mniej globalny przykład, liczę że kumacie.
Kumacie? ;)

Bardzo ciekawe rzeczy piszesz. Wodociągi orkę przejęły.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 grudnia 2015r. o 16:51
~ napisał(a): e biuletynie na stronie UM


Doprawdy??? Na stronie UM nie udało mi się znaleźć tej nowej taryfy.
Ciekawe dlaczego PWiK nie publikuje jej na swojej stronie internetowej? Publikuje natomiast taryfy na 2016 dla m i gm. Lwówek śl.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~MR niezalogowany
18 grudnia 2015r. o 17:41
Ja mieszkam w Nowogrodźcu i od kilku lat płacę 11.77 zł. za kubik wody ze ściekami a jeszcze w 2008 roku było 4.54 zł. za kubik. Krew mnie zalewa bo moja wypłata nie wzrosła od tamtej pory nic, nawet zarabiam mniej! Ponoć u nas też szykuje się podwyżka. Jak tu żyć!?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 grudnia 2015r. o 20:19
~MR napisał(a): Ja mieszkam w Nowogrodźcu i od kilku lat płacę 11.77 zł. za kubik wody ze ściekami a jeszcze w 2008 roku było 4.54 zł. za kubik. Krew mnie zalewa bo moja wypłata nie wzrosła od tamtej pory nic, nawet zarabiam mniej! Ponoć u nas też szykuje się podwyżka. Jak tu żyć!?

Wypie.....ć Relicha i Ruchałę ,wtedy ceny będą normalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.