Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
500 plus na każdą puszkę WOŚP
~a dextra parte niezalogowany
12 stycznia 2016r. o 13:08
~a dextra parte napisał(a):
mir.ko napisał(a): Dla ciebie może to na samochód używany. Dla innych kupe nowego sprzetu. Zestaw sobie z imnymi finalami na wiki


nie mierz mnie swoją miarą.


aaa widzę, ze nie do mnie to było. pozostała cześć mojego wpisu bez zmian :) pozdrawiam

ps. jak można dodawać obrazki?

Zmoderowano 12.01.2016 godz.13:51 - powód: odp. : muszisz założyć darmowe konto :) (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
12 stycznia 2016r. o 13:14
Jednym ze skanów jest fragment raportu KRS „Złotego Melona” – firmy należącej do WOŚP. Wśród danych znajduje się rubryka „Usługi obce”, która opiewa na 10504996,55 zł – ponad 10,5 mln zł!.



„Przesuwanie kosztów na WOŚP i powiększanie zysków „Złotego Melona” pozwala Jerzemu O. zlecać usługi na dziesiątki milionów złotych, prywatnym firmom należącym do samego Jerzego O. lub najbliższej rodziny pana "Jurka". Kiedyś naczelnym podwykonawcą była "Mrówka Cała" należąca do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, która z firmy "Złoty Melon" i Fundacji WOŚP otrzymała przelewy co najmniej na 1 300 000 złotych”

Do tych danych też załączane są skany kolejnych dokumentów.

Jak podaje Matka Kurka w tym momencie „numerem jeden” jest firma Tabasco Jacka Stachery, partnera życiowego Aleksandry Owsiak, córki Jerzego Owsiaka.
Pan Jacek jest jednocześnie pracownikiem „Złotego Melona”, fundacji WOŚP i szefem zatrudnionej w Tabasco Aleksandry Owsiak. W rodzinie nic nie zginie
– czytamy na kontrowersje.net.

CZYTAJ WIĘCEJ: Owsiak zobaczył okładkę „Gazety Polskiej” - chyba zabolało, bo znowu biadolił o atakach

Bloger przedstawia zestawienia, z których wynika, że do „każdy podatnik łoży na biznesy Jerzego O.”. WOŚP finansowane było z kas samorządowych, np. wydatki poniesione przez gminę Miasta Gdańska na organizację i promocję XXII Finału WOŚP to łącznie 119 tys. zł. Do tego pismo z urzędu miasta potwierdzające te kwoty.




„Ciekawe” zestawienie dotyczy kwoty zebranej przez sztab i rozliczenia jej w banku. Z załączonych dokumentów wynika, że rozliczenia z banków nie pokrywają się z potwierdzeniem wystawianym przez WOŚP.
Rozliczenia ze sztabami to jeden wielki skandal. Pieniądze liczą sztaby, przekazują do banków, ale na końcu to WOŚP wystawia potwierdzenie, które ma się nijak do sprawozdania. Prócz różnic w kwotach, co jest niedopuszczalne, „Jurek” w ogóle nie rozlicza walut obcych i kosztowności (obrączki itp.)





http://niezalezna.pl/74858-matka-kurka-ujawnia-kompendium-wielkiej-sciemy-zobacz-dokumenty





Kupa złodziei wycierająca sobie gębę chorymi dziećmi, a ludzie dają bo to odruch człowieczeństwa jest .Wszędzie krętactwo i złodziejstwo
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
12 stycznia 2016r. o 13:54
przy tej skali budżetu to i tak chyba rewelacyjny wynik 'uczciwosci'. niech sądy szukają. prawda niech wyjdzie na jaw
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Agata niezalogowany
26 stycznia 2016r. o 12:51
A ja uważam że 500+ na dziecko to nie jest żadne rozdawnictwo, tylko odpowiednia kwota wygospodarowana przez rząd dla ludzi którzy mają dzieci, a jak wiadomo dzieci to przyszłość państwa, inne kraje to robią i nikt nie nazywa tego "rozdawnictwem", a pan panie Kazimierzu i panu podobni co odchowaliście już własne dzieci i wasze dzieci też dobrze się urządziły to nie zrozumiecie rodziny w której ojciec zarabia 1800 zł a matka jeszcze mniej i te 500zł dla nich to bardzo dużo. Jeszcze nadmienię że, jestem starszą osobą i od kiedy pamiętam to nigdy nie było na nic pieniędzy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
26 stycznia 2016r. o 13:10
~Agata napisał(a): A ja uważam że 500+ na dziecko to nie jest żadne rozdawnictwo, tylko odpowiednia kwota wygospodarowana przez rząd dla ludzi którzy mają dzieci, a jak wiadomo dzieci to przyszłość państwa, inne kraje to robią i nikt nie nazywa tego "rozdawnictwem", a pan panie Kazimierzu i panu podobni co odchowaliście już własne dzieci i wasze dzieci też dobrze się urządziły to nie zrozumiecie rodziny w której ojciec zarabia 1800 zł a matka jeszcze mniej i te 500zł dla nich to bardzo dużo. Jeszcze nadmienię że, jestem starszą osobą i od kiedy pamiętam to nigdy nie było na nic pieniędzy.


Pieniędzy nigdy nie było właśnie przez rozdawnictwo.
Oni / rząd / nie miał nie ma i nigdy nie będzie miał / swoich pieniędzy.Teraz aby mieć na rozdawanie wymyślają nowe podatki.
Gdyby szczerze chcieli pomóc Polskim rodzinom , wszystkim to podnieśli by kwotę wolną oraz znieśli by akcyzę na prąd.[img=1453810249_1kcdppd.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Agata niezalogowany
26 stycznia 2016r. o 13:36
Do "PanaM", oczywiście że rozdawali ale komu, na pewno nie biednym ludziom, tylko miedzy sobą, dla nich wszystko było, a teraz jak coś ma się dostać tym bardziej potrzebującym to jest wielkie larum, widzę że "Pan" też należy do tej elity co nigdy nie zrozumie biednych ludzi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
26 stycznia 2016r. o 13:42
~Agata napisał(a): Do "PanaM", oczywiście że rozdawali ale komu, na pewno nie biednym ludziom, tylko miedzy sobą, dla nich wszystko było, a teraz jak coś ma się dostać tym bardziej potrzebującym to jest wielkie larum, widzę że "Pan" też należy do tej elity co nigdy nie zrozumie biednych ludzi.


A Pani rozumie o czym napisałem powyżej ?
Pomyślała Pani dlaczego ludzie tak mało zarabiają ?

Nie ma na świecie takich pieniędzy aby zabezpieczyć potrzeby chętnych na nie bez pracy.

Ludzie biedni cieszą się gdy władza nakłada podatki na pracodawców .Czy Pani też się z tego cieszy ?

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2820
#k1p nieaktywny
26 stycznia 2016r. o 13:47
Mnie dziwi jedno z ostatnich zdań felietonu:
"Dzisiaj – w dniu 24. Finału - wolę dać 500 złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, bo wiem, że te pieniądze nie zostaną zmarnowane."
Dlaczego z góry zakłada się, że pieniądze oddane rodzinom zostaną zmarnowane? Czy wszystkie rodziny w Polsce (bo wszystkim na drugie dziecko będzie się należeć) są złe, patologiczne, marnują pieniądze? Z drugiej strony wolę, żeby moje dziecko zmarnowało tą kasę w formie kieszonkowego, niż jakieś tłuste świnie z Wiejskiej. Bo nie oszukujmy się, jeśli nie dostaną nasze dzieci, to WOŚP tym bardziej.
Kolejna sprawa, dla mnie to jedyna forma odzyskania choć w części, nie boję się użyć tego słowa - skradzionych mi przez wiele lat pieniędzy w postaci składek zdrowotnych, ubezpieczeniowych itp. itd. Po lekarzach na NFZ chodzić nie będę, bo na to trzeba mieć zdrowie, więc jeśli dają, trzeba brać. Nie obchodzi mnie skąd wezmą tą kasę, US i ZUS też nie obchodzi, czy masz i skąd weźmiesz na wszelkie składki i należności.
A na koniec:
Dlaczego rodzice zaczęli nosić swoje dzieci na rękach?
-Bo 500 zł piechotą nie chodzi :-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.