Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Na stare lata muszą chodzić po sądach
2663
#blues nieaktywny
9 lutego 2016r. o 18:25
~ napisał(a): Ziemia w tej chwili to towar deficytowy i chętnych na jej zakup jest pełno i to za dobre pieniądze wiec myślę że spokojnie sprzedając jej część pozapłacałby rachunki czy wynająć kogoś do opieki nad krewnymi co mu te gospodarstwo przekazali.
No i właśnie nie wiadomo po co mu przepisywali sami mogli sobie sprzedać i mieć kasę na zapłacenie kogos kto by ich obsługiwał,zreszta są mobilni,zawsze jeszcze moga mu to odebrać tę " drogą" ziemię,cos na ten temat wiem,wcale nie taka droga ta ziemia i w takich miejscach gdzie diabeł mówi dobranoc cud jak kto zechce kupić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 lutego 2016r. o 18:38
blues napisał(a):
~ napisał(a): Ziemia w tej chwili to towar deficytowy i chętnych na jej zakup jest pełno i to za dobre pieniądze wiec myślę że spokojnie sprzedając jej część pozapłacałby rachunki czy wynająć kogoś do opieki nad krewnymi co mu te gospodarstwo przekazali.
No i właśnie nie wiadomo po co mu przepisywali sami mogli sobie sprzedać i mieć kasę na zapłacenie kogos kto by ich obsługiwał,zreszta są mobilni,zawsze jeszcze moga mu to odebrać tę " drogą" ziemię,cos na ten temat wiem,wcale nie taka droga ta ziemia i w takich miejscach gdzie diabeł mówi dobranoc cud jak kto zechce kupić.
Prawdopodobnie nie mogli sprzedać, jeżeli chcieli dostać emeryturę. Musieli to komuś przekazać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2663
#blues nieaktywny
9 lutego 2016r. o 18:45
~ napisał(a):
blues napisał(a):
~ napisał(a): Ziemia w tej chwili to towar deficytowy i chętnych na jej zakup jest pełno i to za dobre pieniądze wiec myślę że spokojnie sprzedając jej część pozapłacałby rachunki czy wynająć kogoś do opieki nad krewnymi co mu te gospodarstwo przekazali.
No i właśnie nie wiadomo po co mu przepisywali sami mogli sobie sprzedać i mieć kasę na zapłacenie kogos kto by ich obsługiwał,zreszta są mobilni,zawsze jeszcze moga mu to odebrać tę " drogą" ziemię,cos na ten temat wiem,wcale nie taka droga ta ziemia i w takich miejscach gdzie diabeł mówi dobranoc cud jak kto zechce kupić.
Prawdopodobnie nie mogli sprzedać, jeżeli chcieli dostać emeryturę. Musieli to komuś przekazać.
Emerytura sie należy jak każdemu za przepracowane lata a ze swoją własnościa mogli zrobic co chcieli ,sprzedać też,czy ludzie w mieście muszą przekazywać swoje domy i działki komuś ,żeby dostać emeryturę? Nie ,więc tak samo i na wsi,no chyba ,ze chcieli aby należały się dopłaty unijne do gospodarstwa ale i to bez racji bo w takim wypadku ziemia ma byc uprawiana i właściciel musi byc na miejscu a nie gospodarka na jednym końcu polski a gospodarz na drugim.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 lutego 2016r. o 19:04
blues napisał(a): Prawdopodobnie nie mogli sprzedać, jeżeli chcieli dostać emeryturę. Musieli to komuś przekazać.
Emerytura sie należy jak każdemu za przepracowane lata a ze swoją własnościa mogli zrobic co chcieli ,sprzedać też,czy ludzie w mieście muszą przekazywać swoje domy i działki komuś ,żeby dostać emeryturę? Nie ,więc tak samo i na wsi...

Myślałam, że byli ubezpieczeni w KRUS i dochody czerpali z tego gosposarstwa i stąd emerytura rolnicza. W mieście, to co innego, bo nie można zapłacić składki w ZUS od posiadania działki, więc nie trzeba się tego zrzekać.
Jeżeli ci ludzie pracowali poza rolnictwem i płacili składki do ZUS, to inna sprawa, ale po co im było w takim razie dodatkowe dożywotnie utrzymanie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 lutego 2016r. o 19:09
~ napisał(a):
Myślałam, że byli ubezpieczeni w KRUS i dochody czerpali z tego gosposarstwa i stąd emerytura rolnicza. W mieście, to co innego, bo nie można zapłacić składki w ZUS od posiadania działki, więc nie trzeba się tego zrzekać.
Jeżeli ci ludzie pracowali poza rolnictwem i płacili składki do ZUS, to inna sprawa, ale po co im było w takim razie dodatkowe dożywotnie utrzymanie?
...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 lutego 2016r. o 19:10
blues napisał(a): Prawdopodobnie nie mogli sprzedać, jeżeli chcieli dostać emeryturę. Musieli to komuś przekazać.
Emerytura sie należy jak każdemu za przepracowane lata a ze swoją własnościa mogli zrobic co chcieli ,sprzedać też,czy ludzie w mieście muszą przekazywać swoje domy i działki komuś ,żeby dostać emeryturę? Nie ,więc tak samo i na wsi...

Myślałam, że byli ubezpieczeni w KRUS i dochody czerpali z tego gosposarstwa i stąd emerytura rolnicza. W mieście, to co innego, bo nie można zapłacić składki w ZUS od posiadania działki, więc nie trzeba się tego zrzekać.
Jeżeli ci ludzie pracowali poza rolnictwem i płacili składki do ZUS, to inna sprawa, ale po co im było w takim razie dodatkowe dożywotnie utrzymanie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2663
#blues nieaktywny
9 lutego 2016r. o 19:18
~ napisał(a):
blues napisał(a): Prawdopodobnie nie mogli sprzedać, jeżeli chcieli dostać emeryturę. Musieli to komuś przekazać.
Emerytura sie należy jak każdemu za przepracowane lata a ze swoją własnościa mogli zrobic co chcieli ,sprzedać też,czy ludzie w mieście muszą przekazywać swoje domy i działki komuś ,żeby dostać emeryturę? Nie ,więc tak samo i na wsi...

Myślałam, że byli ubezpieczeni w KRUS i dochody czerpali z tego gosposarstwa i stąd emerytura rolnicza. W mieście, to co innego, bo nie można zapłacić składki w ZUS od posiadania działki, więc nie trzeba się tego zrzekać.
Jeżeli ci ludzie pracowali poza rolnictwem i płacili składki do ZUS, to inna sprawa, ale po co im było w takim razie dodatkowe dożywotnie utrzymanie? No właśnie,pewnie nie chcieli być sami,a moze tak za bezdurno[chrzesniak nie chrześniak],nie chcieli dać gospodarstwa zeby nie myślał,ze mu się darmocha należy,emerytury mają, dotąd z nich żyli to i dalej pożyją.Sto lat.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 lutego 2016r. o 19:27

Myślałam, że byli ubezpieczeni w KRUS i dochody czerpali z tego gosposarstwa i stąd emerytura rolnicza. W mieście, to co innego, bo nie można zapłacić składki w ZUS od posiadania działki, więc nie trzeba się tego zrzekać.
Jeżeli ci ludzie pracowali poza rolnictwem i płacili składki do ZUS, to inna sprawa, ale po co im było w takim razie dodatkowe dożywotnie utrzymanie?

No właśnie,pewnie nie chcieli być sami,a moze tak za bezdurno[chrzesniak nie chrześniak],nie chcieli dać gospodarstwa zeby nie myślał,ze mu się darmocha należy,emerytury mają, dotąd z nich żyli to i dalej pożyją.Sto lat.sto lat!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza