Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

opłata audiowizualna-jak z ludzi zrobić 'wała'

211
skorn
16 marca 2016r. o 23:45
Za komuny nie było abonamentu? Ile miałes wtedy kanałów tv?

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8687
#jr nieaktywny
17 marca 2016r. o 0:01
Za komuny były dwa w pełni cenzurowane partyjne kanały. Ale za to TV była partyjna znaczy państwowa znaczy komunistyczna i jedynie słuszna, więc nie mogło być innych kanałów (niesłusznych) kapitalistycznych.
I było lepiej, ludzie się spotykali, rozmawiali ze sobą, dzieciaki biegały po podwórku produkując vit D i endorfiny - świat był szczęśliwszy, choć biedniejszy.
Teraz jest lepiej znaczy gorzej - non stop przed monitorem lub ekranem TV, tłuką do łba dzieciakom (i dorosłym niestety też) indoktrynujące bzdety już nie w 2 kanałach, ale w setkach kanałów. Każą myć zęby pastą z ogłupiającym fluorem, łykać tak ze 2 kg różnych pastylek na wszystko, zażerać się jedzeniem z proszku albo mięsem faszerowanym antybiotykami i hormonami i nacierać kremem z filtrem UV, żeby ci słonko przypadkiem trochę vit D nie podarowało dla zdrowia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
17 marca 2016r. o 0:16
Dziś nikt nic nie każe. Ludzie dokonują wyborów, nierzadko złych, ale to ich sprawa, a nie państwa czy partii.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8687
#jr nieaktywny
17 marca 2016r. o 1:13
skorn napisał(a): Dziś nikt nic nie każe. Ludzie dokonują wyborów, nierzadko złych, ale to ich sprawa, a nie państwa czy partii.

Tylko pozornie. Własnie masz przykład, że każą ci płacić abonament. Każą ci płacić podatek (którego kiedyś nie było, a nastał wraz z zaciąganiem przez rząd długów), każą ci posyłać dzieci do szkoły (żeby niszczyć ich geniusz na rzecz podporządkowania stadu), każą ci płacić ZUS, chociaż od dłuższego czasu przyzwyczajają cię do myśli, że emerytury raczej nie dostaniesz, każą ci myśleć, że w Polsce jest demokracja a tymczasem większość wcale nie ma wpływu na losy kraju; każą ci myśleć, że trybunał konstytucyjny to ostoja praworządności a tymczasem powstał on po to by zalegalizować stan wojenny i tak trwa do dziś ten komunistyczny twór, każą ci myśleć, że mamy rząd, a to tymczasem jest prywatna firma, każą ci myśleć, że masz wybór, ale tak na prawdę podsuwają kilka równie szkodliwych i destrukcyjnych opcji do tego wyboru.
Więc pozornie masz wybór - możesz wybrać na którym kanale chcesz oglądać reklamy leków ( za wybór nieoglądania reklam musisz ekstra zapłacić), możesz wybrać czy chcesz, żeby twój mózg był prany przez satanistyczną muzykę, czy może film o superbohaterach broniących systemu przed złoczyńcami, możesz wybrać pastę do zębów z fluorem o dowolnej nazwie i cenie, ale zawsze z fluorem, możesz wybrać komu przekażesz 1% podatku, ale nie możesz tego podatku nie zapłacić...więc możesz decydować o czym tylko chcesz ;) pod warunkiem, że skorzystasz z jedynie słusznych opcji
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
17 marca 2016r. o 5:49
howgh... ;)

zresztą bardzo dobrze ...

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
17 marca 2016r. o 6:27
jr napisał(a):
Tylko pozornie. Własnie masz przykład, że każą ci płacić abonament. Każą ci płacić podatek (którego kiedyś nie było, a nastał wraz z zaciąganiem przez rząd długów), każą ci posyłać dzieci do szkoły (żeby niszczyć ich geniusz na rzecz podporządkowania stadu), każą ci płacić ZUS, chociaż od dłuższego czasu przyzwyczajają cię do myśli, że emerytury raczej nie dostaniesz, każą ci myśleć, że w Polsce jest demokracja a tymczasem większość wcale nie ma wpływu na losy kraju; każą ci myśleć, że trybunał konstytucyjny to ostoja praworządności a tymczasem powstał on po to by zalegalizować stan wojenny i tak trwa do dziś ten komunistyczny twór, każą ci myśleć, że mamy rząd, a to tymczasem jest prywatna firma, każą ci myśleć, że masz wybór, ale tak na prawdę podsuwają kilka równie szkodliwych i destrukcyjnych opcji do tego wyboru.
Więc pozornie masz wybór - możesz wybrać na którym kanale chcesz oglądać reklamy leków ( za wybór nieoglądania reklam musisz ekstra zapłacić), możesz wybrać czy chcesz, żeby twój mózg był prany przez satanistyczną muzykę, czy może film o superbohaterach broniących systemu przed złoczyńcami, możesz wybrać pastę do zębów z fluorem o dowolnej nazwie i cenie, ale zawsze z fluorem, możesz wybrać komu przekażesz 1% podatku, ale nie możesz tego podatku nie zapłacić...więc możesz decydować o czym tylko chcesz ;) pod warunkiem, że skorzystasz z jedynie słusznych opcji


Mądrych zawsze warto poczytać :) Ze swej strony dodam Skorniku , że moja Matka z " komunistycznej " emerytury była w stanie utrzymać i wychować dwójkę dzieci , czyli mnie i siostrę. Ja dzisiaj pracując osiem godzin , od ósmej do ósmej mam niekiedy trudności z zapewnieniem podstawowych produktów własnej dwójce ... szkodników :D Bożesz Ty mój , gdzież te czasy ? kiedy założyłem swą pierwszą firmę płaciłem jeden procent podatku obrotowego , a potem przyszedł Balcerowicz , guru powalonych neoliberałów i skończyło się eldorado. Ryży Olsen powiedział " Drodzy państwo , poważna ekipa bierze się za wasze portfele " i było to bodajże jego , jedyne prawdziwe oświadczenie.
Też uważam , że nowa władza to kolejny zestaw przebierańców , aby Polakom wydawało się wciąż , że żyją w " wolnym " kraju.
Ten kraj odzyska częściowo suwerenność , jeśli wypisze się z eurokołchozu i odzyska władzę nad produkcją i dystrybucją własnego pieniądza. Dopóki tak nie jest , to każdy i każda , opowiadający o demokracji i wolności , to kłamcy , zacząwszy od zaKODowanych przygłupów.

Miłego :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
17 marca 2016r. o 7:00
kiedy przed laty pisałem tutaj że nie będę głosował za przystąpieniem Polski do Unii jedni sie ze mnie śmiali a drudzy wyzywali od id.i.otów ...
a przecież pisałem tylko że to się ''czkawką odbije'' :D

dzisiaj piszę że nadchodzi prawdziwa ''wiosna ludów'' ;)
wielu już ostrzy ''ciupagi'' a niektórzy już robią zapasy opon...
będzie ciepło :D

i oby jak najszybciej :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8687
#jr nieaktywny
17 marca 2016r. o 7:44
falco napisał(a): kiedy przed laty pisałem tutaj że nie będę głosował za przystąpieniem Polski do Unii jedni sie ze mnie śmiali a drudzy wyzywali od id.i.otów ...
a przecież pisałem tylko że to się ''czkawką odbije'' :D

dzisiaj piszę że nadchodzi prawdziwa ''wiosna ludów'' ;)
wielu już ostrzy ''ciupagi'' a niektórzy już robią zapasy opon...
będzie ciepło :D

i oby jak najszybciej :D

Ci powiem, że my do zimna jesteśmy przyzwyczajeni, ale niech wymrozi tych islamistów, co to się do na wybierają


Dopisane 17.03.2016r. o godz. 07:41:

Pannazdzieckiem napisał(a):

Mądrych zawsze warto poczytać :)


Piotruś, lubię cię coraz bardziej :)


Dopisane 17.03.2016r. o godz. 07:44:

Ooo,chłopie, do drugiego kanału trza było mieć nawet specjalną przystawkę antenową ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza