Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Separatyści ze Szczytnicy?
9283
#Kazimierz Marczewski nieaktywny
22 marca 2016r. o 13:15
MieszkaniecOs.

Szanowny Panie!
Proszę przesłać ten wniosek wraz z podpisami to go opublikujemy.
Podział miejscowości jest faktycznie informacją interesującą w końcu tak dużo miejscowości w Polsce się nie dzieli i nie powstaje. A w powiecie bolesławieckim nie pamiętam aby kiedykolwiek się podział miejscowości się dokonał.

Pozdrawiam Serdecznie.

Zmoderowano 22.03.2016 godz.17:50 - powód: korekta cytowania (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 marca 2016r. o 17:06
jozekarbuzek napisał(a):
~Tania napisał(a): Wystrzelać tą patologia całą


wystrzelać tę patologię całą
jak już chcesz zabijać to rób to bezbłędnie
Kto jaką bronią walczy od takiej zginie-znamy wszyscy te stare powiedzenie-jak świat. 5 te przykazanie -nie zabijaj !!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ klient niezalogowany
22 marca 2016r. o 17:10
~jozekarbuzek napisał(a): A co nie stać Was by zrobić aktualne ?
Ile u pana JÓzia w pawilonie koła ,,Grazki,,kosztuje ...klej?-chce kupic :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ diabełek niezalogowany
22 marca 2016r. o 17:18
Proponuje nazwe wies -Anioły ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
41
#jegomosc nieaktywny
22 marca 2016r. o 17:24
~MieszkaniecOs. napisał(a):

Jeżeli redaktor już podaje informację o złożeniu wniosku o oddzieleniu osiedla to może załączył by ten wniosek, może wiele osób inaczej patrzyło na sprawę po zapoznaniu się z problemami mieszkańców?


Panie MieszkańcuOs. myślę, że niepotrzebnie nie docenia Pan naszych czytelników. Myślę, że każdy logicznie myślący człowiek doskonale wie, że takich podziałów nie dokonuje się dla zabawy albo przez "widzimisię" tylko, że chodzi tu o chęć samostanowienia, decydowania o sobie i wreszcie o kasę na inwestycje. Niestety istnienie odrębnej wsi tego nie gwarantuje:( ale w mojej ocenie jest to jak najbardziej uzasadniony krok. Mamy w gminie przykłady, kiedy po jednej stronie ulicy jest jedna miejscowość, a po drugiej druga. Odległość między Szczytnicą, a "osiedlem" jest niemała i istnienie dwóch miejscowości jest logiczne.


www.djdowynajecia.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 marca 2016r. o 17:54
To Szczytnica - po podziale - połączy się z Trzebieniem?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mm niezalogowany
22 marca 2016r. o 18:10
~MieszkaniecOs. napisał(a): Redaktor szuka sensacji pisząc 3 artykuły po 5 zdań, gratuluję profesjonalizmu. Jeżeli wasza redakcja ma aż tyle do zaprezentowania, to współczuję mieszkańcom spotkania z waszym dziennikarzyną. Ale portal nabija wejścia, reklamy pracują i właściciele są zadowoleni.

Jeżeli redaktor już podaje informację o złożeniu wniosku o oddzieleniu osiedla to może załączył by ten wniosek, może wiele osób inaczej patrzyło na sprawę po zapoznaniu się z problemami mieszkańców? Każdy z nas chce mieć w swojej miejscowości chodniki, place zabaw, boisko, oświetlone ulice i zrobione drogi. Dlaczego My, mieszkańcy osiedla musimy dokładać do chodnika na wsi zamiast inwestować w swoje osiedle? Nie chcemy by nasze osiedle kojarzyło się z ruinami, śmietnikami i patologią. Obecna Pani Radna, w porównaniu do poprzednich wiele zrobiła dla osiedla i dobrze, że porusza takie tematy.
Ja nie wiem o co wam chodzi, ciągle coś sie dzieje w gminie. Jeżeli chodzi o osiedle to pamiętam czasy gdy nie było drogi asfaltowej ze szczytnicy na osiedle . Pare lat tamu był znowu wylewany asfalt, oświetlenie ulic i bloki macie, doprowadzenie kanalizacji też bardzo dużo kosztowało, a drodzy mieszkańcy osiedla jeżeli chodzi o dodatkowe patrole policji na osiedlu to kto za to płaci? Cala gmina. Sale dla młodzieży macie (z komputerami), 2 place zabaw też. Nie pier.... że gmina nic nie robi na osiedlu bo to kłamstwo!. Wójt chciał wam podłączyć we współpracy z jakąs firmą z Wrocka gaz to nie chcieliście. Ja nie wiem o co wam chodzi! Po prostu wygląda to tak jak byście chcieli wszystko zagarnąć dla siebie żeby tylko wójt wam wciskał kasę na wszystko... A wy i tak bylibyście nie zadowoleni.... My tez musieliśmy na wiosce długo czekać na orlik czy plac zabaw pod szkołą i jakoś nie protestowaliśmy... aaa i jeszcze jedno... jak był dzień dziecka na wiosce to też nie protestowaliście żeby do nas przyjechać z osiedla... a jak przychodzi co do czego to szczytnica i gmina jest bee...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~MieszkaniecOs. niezalogowany
22 marca 2016r. o 20:27
Panie @jegomosc, doskonale rozumiemy, że podział miejscowości nie robi się dla zabawy albo przez "widzimisię". Stąd moje pytanie do redaktora, dlaczego nie został opublikowany wniosek. To redaktor piszący informacje powinien zadbać o rzetelność artykułu a nie czytelnik, ale prościej skrytykować kogoś z góry za chęć zmiany wizerunku naszego osiedla. We wniosku był poruszony problem zlokalizowania naszego osiedla. Za każdym razem wzywając służby ratownicze, musimy parę minut tłumaczyć gdzie znajduje się takowe osiedle, a przecież liczy się każda sekunda. Proszę wytłumaczyć komuś obcemu jak trafić na nasze osiedle. Proszę znaleźć choć na jednej z map nasze osiedle, podpisane bądź zaznaczone jako miejscowość. Szczytnica jako miejscowość kończy się tuż za torami. Na krzyżówkach brak jakichkolwiek kierunkowskazów że takowe osiedle istnieje.

Jeżeli już podlegamy pod wieś Szczytnica, to niech to będzie oznaczone. Na osiedlu zameldowanych jest dużo więcej mieszkańców niż na wsi, a przecież nie każdy mieszkaniec ma tu meldunek.

@mm Chyba powinieneś się cieszyć z dodatkowych patroli policji, bo kradzieże były tak samo na wsi Szczytnica, jak i w innych wsiach. Może jak by te patrole jeszcze jeździły po wsiach zamiast spędzać pół zmiany w KFC na kawce, to by to przyniosło jakiś skutek. Może problemu trzeba szukać gdzie indziej?

Pokaż gdzie napisałem że gmina nic nie robi, z czego to wywnioskowałeś?
Tak mamy kanalizację (co chyba jest normą w XXI wieku), mamy drogi ale większość nadaje się do łatania (za moje zawieszenie w samochodzie nikt nie zapłaci) a na wiosce nagle powstaje piękna obwodnica tuż spod domu P.Radnego.

Co do dnia dziecka to jest to od paru lat finansowane z funduszu sołeckiego. Tylko chciał bym podkreślić że większość dzieci uczących się w szkole jest z osiedla a nie ze wsi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA Dni otwarte w Ultima