Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Uczniowie poznają żydowską historię swojego miasta
14593
#klucznick nieaktywny
3 kwietnia 2016r. o 14:54


Zmoderowano 03.04.2016 godz.16:09 - powód: wypowiedz chama - konto zablokowane (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
3 kwietnia 2016r. o 14:56
emem napisał(a):
Żydzi zyli na polskich ziemiach i mieli wklad w rozwoj Polski i polskiej kultury - to fakt, ktoremu nie da sie zaprzeczyc. Tak samo jak wklad w rozwoj kultury mial kosciol katolicki.
Co jest zlego w poznawaniu historii wlasnego kraju?

Marcin

Z tego co pamiętam to wielokrotnie podkreślałeś też negatywne "zasługi" kościoła... Teraz podajesz również pozytywny wkład KK w rozwój kultury...
Czy tak samo możesz napisać o Żydach? Że poza niewątpliwie pozytywnym wkładem w rozwój Polski - mają także ciemne strony swojej działalności??
Bo ten program „Szkoły Dialogu to przedstawianie TYLKO pozytywnych aspektów życia Żydów w Polsce, a to nieprawda! Więc co to za "nauka" historii?? Uczymy tylko o rzeczach dobrych i nawet nie wspomnimy, że były również negatywne przykłady? To już nie nauka historii tylko indoktrynacja!!
Więc nie bardzo rozumiem twój zachwyt nad tym "programem"...

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
3 kwietnia 2016r. o 15:04
emem napisał(a):
~ww napisał(a): Nie dość że stawia żyda przed Polaka to jeszcze opluwa katolików, zastanów się chłopie co robisz. Jeśli mamy takich dziennikarzy to nie potrzebujemy wrogów sami się zniszczymy krzycząc POPRAWNOŚĆ POLITYCZNA.


I to jest wlasnie problem. Ja mowie o edukacji historii, a Ty o polityce. Nie podoba Ci sie edukacja historyczna, tylok dlatego, ze w temacie pojawia sie slowo "żyd", mimo ze zadnego zyda nie znasz, ani nigdy nie byles w Izraelu. Proponuje Ci - skontaktuj sie ze szkola, moze w ramach wyjatku pozwola wziac i Tobie udzial w zajeciach.


Przeczytałeś nie zrozumiałeś. Nie znając mnie już mnie oceniłeś, tylko dlatego że napisem że stawiasz żyda przed Polaka, odczytałeś to jako atak na żydów czy Izrael. I to nazywam dziadowską poprawnością polityczną. Ale muszę Ciebie zmartwić nic do nich nie mam choć wzburzają mnie wypowiedzi, również żydów, stawiających znak równości miedzy Polakami a nazistami i obarczających nas za mordy na żydach. A Pan jako dziennikarz powinien zachować bezstronność a nie robić osobiste wycieczki. I jeszcze jedno, również proponuje Panu udać się do szkoły tylko w Izraelu i zapoznać się z tym jak tam przedstawiana jest Polska a możne zrozumie Pan mój wpis.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
3 kwietnia 2016r. o 15:22
~ napisał(a):
~ww napisał(a): Nie dość że stawia żyda przed Polaka to jeszcze opluwa katolików, zastanów się chłopie co robisz. Jeśli mamy takich dziennikarzy to nie potrzebujemy wrogów sami się zniszczymy krzycząc POPRAWNOŚĆ POLITYCZNA.



Gdyby nie było takich ludzii jak Emem to już dawno ludzie tacy jak Ty zrobiliby Żydom powtórkę z holocaustu chociaż żaden z Was pewnie w życiu Żyda na oczy nie widział.

Już kiedyś był jeden taki co winą za niepowodzenie swojego narodu w I Wojnie Światowej obarczył Żydów (nie chcieli łożyć na ich wojenkę) i wymordował ponad 6 milionów Żydów.


Czy mnie znasz osobiście że tak twierdzisz , w którym miejscu mojego postu nawoływałem do mordów czy też do powtórki z historii czyli holocaustu ? Czy zdajesz sobie sprawę co znaczy słowo holocaust ? w tłumaczeniu oznacza całopalenie. Mówiąc holocaust pewnie masz na myśli próbę zagłady żydów w czasie II wojny światowej i masz rację, ale ja również odnoszę to słowo do Polaków gdyż w tym czasie próbowano również dokonać zagłady Polskiego narodu. Może nie wiesz ale w larach 1939-45 wymordowano trzy miliony Polaków ( choć do tej liczby są wątpliwości)a ogólnie pięć milionów wliczając to żydów posiadających Polskie obywatelstwo. Jeśli wypowiedziałem się w tym temacie to dlatego że więcej my Polacy wnosimy do przedstawienia prawdziwej historii niż robi to Izrael a niejednokrotnie obarczają nas winą za to co zgotowały im nazistowskie Niemcy i również nas obarczają tą zbrodnią i to mnie razi, fakt tego się nie wypieram. I jeszcze jedno widziałem żyda na własne oczy i to nie jednego, tylko nie przeżyj szoku ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Do emema i zwolenników niezalogowany
3 kwietnia 2016r. o 15:34
(..). Wystarczy jechać do Izraela i zobaczyć jak się pacyfikuje Arabów i Katolików. Istne getta. Mury, bramki. Oni tam wiecznie będą się tlukli to szykują na naszych ziemiach Judeopolonie. A my, jedni eutanazja a drudzy niewolnicy.


Zmoderowano 03.04.2016 godz.16:10 - powód: słownictwo (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
3 kwietnia 2016r. o 16:16
~Do emema i zwolenników napisał(a): (..). Wystarczy jechać do Izraela i zobaczyć jak się pacyfikuje Arabów i Katolików. I


Tak sie sklada, ze bylem w Izraelu kilka razy i widzialem. Ty chyba nie byles.
Przykladowo - na ulicach Tel Avivu spotkasz obok siebie zydow, katolikow i muzulmanow - jedzacych w jednej restauracji, przy jednym stole. Obok geje czy lesbijki - i nikomu nie przeszkadza religia czy orientacja.


Dopisane 03.04.2016r. o godz. 16:14:

~ napisał(a): A Pan jako dziennikarz powinien zachować bezstronność a nie robić osobiste wycieczki.


Na forum dyskusyjnym wystepuje jako osoba prywatna i mam prawo prezentowac wlasne zdanie podobnie jak inni dyskutujacy. Dlaczego chcesz mi je odbieac?

~ napisał(a): I jeszcze jedno, również proponuje Panu udać się do szkoły tylko w Izraelu i zapoznać się z tym jak tam przedstawiana jest Polska a możne zrozumie Pan mój wpis.


Bylem w Izraelu, rozmawialem - takze o Polsce. Wbrew temu co piszesz Polska jest przedstawiana zupelnie inaczej.


Dopisane 03.04.2016r. o godz. 16:15:

I jeszcze na koniec - ten temat dotyczy programu edukacji, ktory jest realizowany w szkolach. To NIE JEST polityka - tylko edukacja. Wiec nie mieszajcie polityki i wlasnych uprzedzen z tym czym jest historia.

Pozdr
emem


Dopisane 03.04.2016r. o godz. 16:16:

PS. Raz jeszcze przypominam, ze na tym forum nie bedziemy tolerowac zadnych wyzwisk i hejtu. Ze wzgledu na wulgaryzmy zablokowalismy dzisiaj uzytkownika 'klucznik' ktory obrazal innych dyskutantow i rzucal wyzwiskami.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Do emema niezalogowany
3 kwietnia 2016r. o 16:36
Wstyd, taka to wolność wypowiedzi!!! Za jakie słowa zablokowales klucznika? Za prawdę? Moje wypowiedzi tez kasujesz lub okrajasz. A napisałam o ignorancji i lizoodooopach.To obraza? A odkąd stałeś się taki wrażliwy? Jak kpiles i dopuszczales wredne obrażanie np. Ministra MON, czy ofiary zbrodni smoleńskiej to bylo Ci na reke?. Juz jest mi wiadomo kim Ty z Tatuskiem jesteście, jakie poglądy chcecie na sile czytajacym wtloczyc. W ramach solidarności z kluczykiem proszę też mnie zablokować. Juz zrobimy Wam prawdziwa reklamę. O Ministrze i Ofiarach można źle ale prawdy o Żydach nie można!!!! Hańba.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Do emema niezalogowany
3 kwietnia 2016r. o 16:53
Wstyd, taka to wolność wypowiedzi!!! Za jakie słowa zablokowales klucznika? Za prawdę? Moje wypowiedzi tez kasujesz lub okrajasz. A napisałam o ignorancji i lizoodooopach.To obraza? A odkąd stałeś się taki wrażliwy? Jak kpiles i dopuszczales wredne obrażanie np. Ministra MON, czy ofiary zbrodni smoleńskiej to bylo Ci na reke?. Juz jest mi wiadomo kim Ty z Tatuskiem jesteście, jakie poglądy chcecie na sile czytajacym wtloczyc. W ramach solidarności z kluczykiem proszę też mnie zablokować. Juz zrobimy Wam prawdziwa reklamę. O Ministrze i Ofiarach można źle ale prawdy o Żydach nie można!!!! Hańba.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.