Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Dzień Flagi - kilka rad od wojskowych
~karol niezalogowany
1 maja 2016r. o 14:21
rady od wojskowych śmieszne a niby dlaczego od nich ONI SIE NIECH UCZĄ BO SA NIE DOUCZENI
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Joranda niezalogowany
1 maja 2016r. o 19:40
Sami "inteligenci" się wypowiadają, puste słowa pisząc na tak wzniosły temat.
Nie mając pojęcia i myśli na to co czytają. Prawdziwe wyobrażenie jest
takie, że jest to rozwój Polskości daje nam DZIEŃ FLAGI.
Jest to dzień naszych czasów, śmiało można sądzić - nie zostanie już
ona znowu tak łatwo utracona. Rozwijajmy się , cieszmy, a nie szmaćmy ten dzień , czy wojsko, bo niedouczone. Zawód wojskowego jest jednym z najwartościowszych zawodów.


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2730
#JOKER nieaktywny
1 maja 2016r. o 22:43
~ napisał(a): nie rozumiem ludzi którzy czczą kawałek szmaty, pomalowany w jakieś kolory i potrafią za to drugiego człowieka zabić.
Precz z wszelkimi takimi oszołomstwami.


masakra.... wolałbym żeby to tacy "fachowcy" wyjeżdżali za granicę w poszukiwaniu lepszego jutra ...... wstydź się ...

Why so serious??!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~dyzio niezalogowany
2 maja 2016r. o 21:31
"...Trzeba zwracać uwagę na właściwą kolejność barw umieszczonych na fladze, jeżeli umieszczone są pionowo, kolor biały powinien znajdować się po lewej stronie płaszczyzny oglądanej z przodu."

Polecam zarządowi Wodociągów - na Łasickiej trzepoczą flagi Indonezji :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Nemo niezalogowany
3 maja 2016r. o 0:32
Słyszałem o tym, lecz nie widziałem. Jutro z pewnością pójdę zobaczyć to arcydzieło. O ile nie zostanie do tego czasu naprawione, to też to zobaczycie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Nemo niezalogowany
3 maja 2016r. o 9:57
Byłem, sprawdziłem. Flagi są powieszone prawidłowo, białym pasem przy maszcie.

Ktoś mógł odnieść mylne wrażenie, że są źle powieszone, gdyż obrócone przez wiatr mogą się ułożyć tak, że biały pas jest bliżej elewacji, a czerwony od ulicy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Jerzy niezalogowany
3 maja 2016r. o 17:53
Godłem Rzeczypospolitej jest Orzeł Biały , i nic więcej !
Orzeł biały na czerwonym polu tarczy - to jest herb !
Typowo polskie niechlujstwo znalazło swe odbicie nawet w tekście konstytucji...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Jontek niezalogowany
3 maja 2016r. o 18:28
"Flaga państwowa z godłem nie powinna być używana przez obywateli, ponieważ jest zastrzeżona wyłącznie dla grupy podmiotów określonych w ustawie (placówki dyplomatyczne, lotniska, samoloty cywilne podczas lotów za granicą, kapitanaty portów, na statkach morskich".

Bzdura, by nie napisać - nieprawda.
Ustawa o godle, barwach i hymnie (...) Dz.U. 1980 Nr 7 poz. 18 nigdzie, NIGDZIE nie zakazuje zwykłym obywatelom posługiwania się flagą z godłem; lista grupy podmiotów, o której pisze Autor nie jest poprzedzona przymiotnikiem "wyłącznie.

Moim zdaniem FLAGA Z GODŁEM to nie tablica z godłem, którą wolno używać tylko niektórym instytucjom; to nie znak orła, który trzeba chronić aby np. na koszulkach reprezentacji nie zamienił się w bliżej nieokreślony bohomaz kuropodobny.

Zauważałem niejednokrotnie tendencję i urzędników, i wojskowych do zawłaszczania flagi z godłem. Mają oni swoje branżowe - przewidziane w ustawie - zarządzenia dot. korzystania z w/w symbolu. Nie znam tych zarządzeń bo mnie nie dotyczą; wszelkie zakazy dla obywateli w nich sformułowane nie mają racji bytu jako SPRZECZNE Z USTAWĄ.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza