Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Gdzie się podziały tamte pochody
~ niezalogowany
1 maja 2016r. o 19:19
młodość fajnie się wspomina... ale co ma być fajnego w pieczętowaniu fałszu i obłudy? w latach 80 miałem kilkanaście lat, i tylko raz jakimś cudem udało się komuś wcisnąć mnie w jakiś mundurek na 1 majowy marsz, z czego już wówczas nie byłem zadowolony bo skala propagandy i zaklamania widziała każdego średnio rozgarnietego czlowiekieka
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2884
ela
1 maja 2016r. o 19:29
Za wcześnie się dodało. Ciąg dalszy
...wysłuchać na stadionie. Wieczorem chodziłam z mamą do kościoła na Mszę i dzień mijał.
Kiedy trochę podrosłam, przestałam chodzić na pochody i nikt mi w szkole głowy nie urwał, chociaż niektóre koleżanki "uprzejmie donosiły", że nie byłam. Kiedy byłam osobą pracującą, uczestniczyłam czasem w pochodzie. W końcu to dzień ludzi pracy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 maja 2016r. o 19:49
~ napisał(a): nie wymagaj rozumu od tych co maszerowali 1 maja dobrze się przy tym bawiąc... nie ten sort



A ty jesteś w ogóle pozagatunkowy. Odpad! :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
1 maja 2016r. o 19:54
~ napisał(a): młodość fajnie się wspomina... ale co ma być fajnego w pieczętowaniu fałszu i obłudy?


Czy ktoś dał tym ludziom prawo wyboru ? Tych ludzi , których znam nikt nie pytał, czy mają ochotę iść, był odgórny przykaz i tyle. Więc pewnie szukali jakiś pozytywów w tym wszystkim, np. spotkanie przy okazji znajomych.

A może jest ktoś na forum, kto chodził na takie pochody z przekonania ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
1 maja 2016r. o 22:31
alter napisał(a): Ludzie czekali na swoją kolej, aby siłą spędzeni przejść przed sługusami, zdrajcami narodu... kiedy ktoś upuścił w kałużę znienawidzoną czerwoną szturmówkę... nikt się po nią nie schylił :D


Zapomniałem dodać, że kiedy ta szturmówka wpadła do kałuży tłum się od niej odsunął, jak od czerwonej zarazy :)

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3004
#masi nieaktywny
1 maja 2016r. o 22:37
Ciekawe co Ci tamten alter odpisze :D

<b>elektrykabudowlana.pl</b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~robotnik niezalogowany
1 maja 2016r. o 22:43
Tylko takie matoły jak sr.alter nie wiedzą że od XIXw. czerwone flagi były symbolem krwi przelanej przez robotników protestujących przeciwko kapitalistycznym wyzyskiwaczom.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Sokrates niezalogowany
2 maja 2016r. o 8:41
Co może powiedzieć młodzież jak dla niej literatura to taka sama zaraza jak ta czerwona szturmowka. Dzisiaj młody człowiek mając kredyt na mieszkanie lub inny cel i pracując u pracodawcy który dobrze placi mając widmo zwolnienia utopił by każdego nawet rodziców. 1 maja to jeden dzień w roku. Wspominam go jako dzień bardzo wesoły a do pochodu nikt mnie nie zmuszał.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.