Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
O co tak naprawdę chodzi w połączeniu Tysiąclecia z Kosiby?
~ niezalogowany
14 czerwca 2016r. o 8:30
~x napisał(a): Problem jest w tym, że tę obwodnicę radny chce budować otaczając domy na Kopernika i Konradowskiej z 2 stron ulicami ( z jednej strony Kopernika/Konradowska z drugiej Jagiellonów). Chciałbym zapytać tych, którzy popierają tę inwestycję, czy poparli by ją gdyby to ich dotyczyło i gdyby otoczono ich dom drogami z dwóch stron?
Dodatkowo jest łącznik między domami Konradowska 44 i 46 zostawiony przez miasto do połączenia Konradowskiej z Jagiellonów. Powinno się skorzystać z tego miejsca.
To jest osiedle, a na osiedlu nie buduje się obwodnicy, czy łącznika.
Skrócenie czasu o 1 minutę nie ma znaczenia, więc argumenty są zupełnie nietrafione.
Dlaczego nie wybuduje się łącznika za gospodarstwem rolnym w kierunku Kosiby?
Inwestycja spowoduje przejęcie działek ludzi ze Starzyńskiego, którzy na nich odpoczywają. Miasto zamiast rozwijać się na zewnątrz dusi się w swoich granicach. Potrzebny jest plan perspektywiczny, na lata.


________________________________________________
Dlaczego jest cisza o łączniku między domami Konradowska 44 i 46, na którym postawiono warsztat.

Wiadomo, że ten budynek był "załatwiony" przez ówczesnego radnego(właściciela tego budynku) i uzyskał on pozwolenie na budowę od obecnego prezydenta Romana.

To był absurd, zabranie drogi dojazdowej oraz zeszpecenie ulicy.
Kolejny absurd to teraz budowanie tej drogi i chęć postawienia nam przed domami ekranów wyciszających. Jakaś kpina.
Jeśli nasze sprzeciwy nie zostaną uwzględnione, przedstawimy naszą sprawą do wyższych instancji.


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mieszkanka Konradowskiej niezalogowany
14 czerwca 2016r. o 8:39
~ napisał(a):
Ktoś napisał: Kłamiesz Wojciechu!,
bo tak zwana przez Ciebie "większość z Konradowskiej" podpisała protest do Prezydenta - 130 osób.Natomiast co do mieszkańców ze Starzyńskiego i Kosiby to też są przeciw - NIE SZCZUJ LUDZI NA SIEBIE !. Tu nie wydaje się pieniędzy Konradowskiej,Kopernika,Piastów czy Jagiellonów a wszystkich mieszkańców i podatników Gminy Bolesławiec.Nie ma chodników,drogi są łatane,nie ma przedszkola na osiedlu 40-lecia,poczty z prawdziwego zdarzenia czy zwykłego bankomatu a walczymy o jakąś wymyśloną przez urzędnika drogę - niech powiedzą ile ten łącznik,który skróci czas przejazdu o 2-3 minuty do słynnego TESCO będzie kosztował.

A może ty mieszkasz w Osiecznicy i mało wiesz o naszych potrzebach
Tam masz ciszę i spokój,tutaj natomiast chcesz zmienić życie setkom ludzi! w tym wielu działkowcom właśnie ze Starzyńskiego i Kosiby,którzy tak wypoczywają po pracy i emerytom, dla których działka to sposób na dalszą aktywność życiową.
Ty też się kiedyś zestarzejesz - jeszcze o tym nie myślisz!


Nie wiem skąd pomysł, że mieszkam w Osiecznicy? hehe
Mieszkam w jednym z ostatnich domków na Kosiby. Nie znając mnie, proszę nie zarzucać mi kłamstwa. Nie wiem kto i co podpisywał i z jakich ulic. Mogę się wypowiedzieć tylko w swoim imieniu i grona znajomych, z którymi rozmawiałem. Nie będę oczywiście przytaczać nazwisk, bo chyba nie o to chodzi. Mój syn uczęszcza do szkoły na 1000-lecia, zakupy robię praktycznie tylko w TESCO, mięso w INTER ;) Co dzień więc drogę pomiędzy ul. Kosiby a 1000-lecia pokonuję wielokrotnie. Łącznik byłby udogodnieniem dla mnie i podobnych mi (jak pisałem wielu z osiedla 40-lecia myśli tak samo). Oczywiście rozumiem, że są inne potrzeby miasta oraz różne opinie, ale nie mogę mówić negatywnie o inwestycji, która w znaczącym stopniu ułatwiłaby mi komunikację do miejsc, w których często bywam.
Jeżeli mowa o działkowcach, to nie wiem w czym problem. Miasto się rozwija adaptując kolejne tereny. Taka praktyka jest czymś normalnym i nikt nie powinien się temu dziwić.



Proponuję, aby panu poprawić byt i codzienność - zrobić koło waszych domków z drugiej strony drogę i może jeszcze zabrać wam część posesji, bo akurat komuś to będzie pasowało i skróci drogę o 1 minutę. I na koniec dla całkowitego komfortu postawić przed oknami 2m panele wyciszające.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mieszkanka Konradowskiej niezalogowany
14 czerwca 2016r. o 8:41
~z Bolesławca napisał(a): To bardzo typowe dla obecnych włodarzy. Rada Miasta jaka Rada- kilku wdzięcznych za " stołeczki" ludzików, którym najbardziej pasuje zasiadać w pierwszych rzędach na wszystkich darmowych imprezach z miną " i czy mnie widzicie"

Dlaczego mieszkańcy nie zaczną głośno mówić że urzędnicy miejscy, Pan Prezydent i Rada to wkońcu tylko pracownicy kontraktowi zatrudnieni przez mieszkańców / przez wybory/ przez podatki mieszkańców wynagradzani i winni pracować na ich dobro, a nie na własny wizerunek coraz bardziej watpliwy.

Czy nie czas to zmienić i głośno żądać tego co dla mieszkańców naprawdę dobre.





POPIERAM !!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 czerwca 2016r. o 9:00
budowac i to raz dwa
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~wieszcz niezalogowany
14 czerwca 2016r. o 9:47
Wieszcze ze ta decyzja bedzie przyslowiowym gwozdziem do trumny wyborczej obecnej wladzy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Konradowska niezalogowany
14 czerwca 2016r. o 16:01
Panie Wojciechu ciekawi mnie to kiedy pan rozmawiał z mieszkańcami konradowskiej ??? Chyba tylko wtedy jak startował Pan w wyborach! Nikt się nie zgadza na żadną drogę i żadne ekrany wygłuszające!z ulicy konradowskiej,jagielonow Kopernika a nawet Piastów lista osób podpisując petycję jest spora wiec nie chce mi się wierzyć że jest ktoś za z ulicy konradowskiej . Chcemy żyć spokojnie jak do tej pory jak i również działkowcy ...!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~absurd planistyczny niezalogowany
14 czerwca 2016r. o 19:49
Pomyłka,pomyłka...czy z nami leci pilot?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 czerwca 2016r. o 7:39
budować
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.