Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Zbuduje "Dzban Bolesławca"
~Agnes85 niezalogowany
23 lipca 2016r. o 8:45
Wlaśnie....mieszkańcy, podatnicy za który zostanie wykonany ten "ala dzban" chcą wiedzieć ile będzie kosztować budowa tegoz dzbana i ile za robote weźmie p.Grobelny!!!

kilkaset tysięcy???
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
23 lipca 2016r. o 15:11
~Były ceramik napisał(a):
PanM napisał(a): Trochę to niefajnie że ratusz nie wszedł w porozumienie z Bolesławieckimi ceramikami aby oni współtworzyli dzieło.
Artysta na państwowej posadce jakoś tak nie do końca brzmi dobrze.
PanieM pozwolę sobie zabrać głos w sprawie "Garnca",mam nadzieję,że wizja Mateusza będzie bardziej konkretna niż "urna" panów Garnika i Trzaski,którzy na krytykę ich "dzieła"stwierdzili ,że są artystami i taką mieli wizję. Zastanawia się Pan dlaczego Ratusz nie wszedł w Porozumienie z bolesławieckimi ceramikami,odpowiedź jest prosta,żaden zakład nie posiada takiego pieca w którym można by wypalić tak duży dzban w całości to po pierwsze a po drugie Mateusz jest fachowcem i jestem przekonany,że zrobi to bardzo dobrze.Zastanawiam się tylko nad zdobieniem "garnca" czy nie lepiej zostawić go naturze ,ogniowi?Co zaś do krytyków rzeźby przed LO to zastanawiam się czy któryś z "krytyków"widział palące się drzewo-nie drewno ale stojące drzewo,raczej wątpię. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie to normalną rzeczą jest,że nawet urzędnik jak tworzy po za godzinami i miejscem swojej stałej pracy to otrzymuje wynagrodzenie a jeżeli robi to Artysta to tym bardziej mi się ono należy.


Z całym szacunkiem ale najwyraźniej niewłaściwie odczytał Pan moje intencje. Pisząc o zaproszeniu do projektu prywatnych ceramików miałem na myśli ich partycypowanie w tworzeniu , wypale oraz zysku.
W tym specyficznym przypadku taka wspólnota pozostawiła by po sobie dzieło dla przyszłych pokoleń.Nie dzieło jakiegoś tam artysty pracownika ratusza a dzieło lokalnych rzemieślników.To nie Pan Grobelny pisze / tworzy / ceramiczną historię naszego rejonu .Tworzy je spora rzesza ceramicznych manufaktur.[img=1469259981_emruczg.jpg]



Dopisane 23.07.2016r. o godz. 15:11:

Kubeczki na fotce robi firma " CERGOR " Z Nowogrodźca.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Theo niezalogowany
25 lipca 2016r. o 22:00
Jeżeli dzban będzie podobny garnca mistrza Joppego, to będzie piękny. Jeżeli natomiast pan Grobelny zaryzykuje ulepić coś podobnego do tego koszmaru, który stał kiedyś przed ratuszem, to będzie jego klęska artystyczna i wstyd dla miasta. Bolesławcowi już wystarczy abstrakcyjnych gniotów z ceramiki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zoja niezalogowany
25 lipca 2016r. o 22:51
Na cholerę nam jakaś gigant-skorupa ?
To kolejna, kosztowna fanaberia władz miasta !! :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 sierpnia 2016r. o 17:37
Miałem nadzieję że dzban będzie nawiązywał do historycznego Garnca Joppego. Dziś przechodziłem przez Rynek i rzuciłem okiem na to co pan Grobelny majstruje. Warsztat pozasłaniany parawanami. Jednak słońce zrobiło psikusa i przedarło się przez parawany, ukazując kształt tworzonego dzbana. Niestety nie mam dla Was dobrych wieści. O ile mnie wzrok nie zmylił to nowe dzieło naszego ceramiki nawiązuje bardziej do szkaradka "zdobiącego" rynek w Nowogrodźcu, niż do Garnca mistrza Joppego. Czyli bańka na dole z kominkiem u góry.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ceramik niezalogowany
8 sierpnia 2016r. o 17:40
Chcesz powiedziec ze dzban bedzie mial w sobie zbrojenie?
Toz to jakas porazka i podroba bedzie. Garniec nie powinien miec w srodku zbrojenia bo to zadne wyzwanie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 sierpnia 2016r. o 20:29
~ napisał(a): Miałem nadzieję że dzban będzie nawiązywał do historycznego Garnca Joppego. Dziś przechodziłem przez Rynek i rzuciłem okiem na to co pan Grobelny majstruje. Warsztat pozasłaniany parawanami. Jednak słońce zrobiło psikusa i przedarło się przez parawany, ukazując kształt tworzonego dzbana. Niestety nie mam dla Was dobrych wieści. O ile mnie wzrok nie zmylił to nowe dzieło naszego ceramiki nawiązuje bardziej do szkaradka "zdobiącego" rynek w Nowogrodźcu, niż do Garnca mistrza Joppego. Czyli bańka na dole z kominkiem u góry.

Pięknie to ująłeś ,,szkaradka zdobiącego Rynek w Nowogrodżcu "dziesięcioletni sukces Relicha.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~adam niezalogowany
8 sierpnia 2016r. o 23:04
Może ogłosić jakąś zbiórkę i zapłacić P. Grobelnemu żeby już żadnych "dzieł "dla Boleslawca nie tworzyl ? :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.