Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Wieniec z Tomaszowa najpiękniejszy
~ niezalogowany
30 sierpnia 2016r. o 22:02
~ napisał(a):
~ napisał(a): Powiat tradycyjnie chałturzył, bo komisje zamiast obejrzeć na żywo wieńce robiły im tylko zdjęcia i na podstawie zdjęć oceniały. Nawet nie raczyły informować organizatorów o której godzinie przyjadą robić te zdjęcia. Taka powiatowa bufonada i wypięcie w kierunku wszystkich organizatorów dożynek.

Jak możesz tak beszczelnie kłamać, przecież na zdjęciach widać jak komisja ocenia wieńce na żywo a nie ze zdjęcia.

Przepraszam miało być bezczelnie :*
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~;) niezalogowany
30 sierpnia 2016r. o 23:09
Tak szczerze to byłam na dożynkach w Trzebieniu i miałam przyjemność oglądnięcia wieńców na żywo, Brzeźnik naprawdę miał piękny wieniec szkoda że nie ma żadnego zdjęcia pomimo iż zdobył pierwsze miejsce w konkursie gminnym:) Cieszę się że w końcu "utarł ktoś nosa" Kraśnikowi Dolnemu gdyż jeszcze przed przyznaniem punktów niektóre osoby z tej wioski świętowały zwycięstwo:):):):) Wiele razy słyszałam też od mieszkańców Kraśnika żeby nie przykładać się tak do pracy nad wieńcem bo i tak oni wygrają, a tu taka niespodzianka :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
31 sierpnia 2016r. o 9:13
~ napisał(a):
~ napisał(a):
~ napisał(a): Powiat tradycyjnie chałturzył, bo komisje zamiast obejrzeć na żywo wieńce robiły im tylko zdjęcia i na podstawie zdjęć oceniały. Nawet nie raczyły informować organizatorów o której godzinie przyjadą robić te zdjęcia. Taka powiatowa bufonada i wypięcie w kierunku wszystkich organizatorów dożynek.

Jak możesz tak beszczelnie kłamać, przecież na zdjęciach widać jak komisja ocenia wieńce na żywo a nie ze zdjęcia.

Przepraszam miało być bezczelnie :*

Fotka tylko z jednych dożynek o niczym nie świadczy. Byli ale tylko w 2 gminach a dożynki były w 4, na pozostałe wysłali fotografa jak zwykle zresztą. Swoją drogą w jaki sposób ocenili wieńce z Nowogrodźca skoro dożynki za tydzień? Przecież mieli oceniać wieńce z całego powiatu...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
31 sierpnia 2016r. o 9:35
Wszystkie wyglądają jak kapliczki . W zeszłym roku też były kapliczki i nic to nie pomogło :/ Zbiory mizerne a jakość tragiczna.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Majra niezalogowany
31 sierpnia 2016r. o 9:48
Przemawia przez ciebie zazdrość i zawiść.Nic takiego o czym piszesz nie miało miejsca.Byłam tam i widziałam-nikt nie świętował żadnego zwycienstwa....Po prostu wieniec z Kraśnika Dolnego był najdokładniej zrobiony-nie wystawały żadne druty, nie był malowany i nie był wyższy niż 1.80.W przyszłym roku nie będzie problemu z " utarciem nosa "bo z tego co wiem jeżeli nie zmienią się zasady tzn.ocena przez fachowców , to z Kraśnika Dolnego NIE BĘDZIE żadnego wieńca.Cieszysz się ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~anna niezalogowany
31 sierpnia 2016r. o 10:05
To jasne ze wieniec z Kraśnika był najlepszy.
Komisja powinna moze wybrać się na dożynki w Spale i wysłuchać etnografów.. tego jak powinien być wykonany wieniec.
To byłąby ważna lekcja.
Co do Brzeżnika......... nie powinien zająć pierwszego miejsca.
Dlaczego?
Zła technika tzn. sznurek kleje i taśma klejąca.....
Nie miałby najmniejszych szans na wojewódzkich. Tak wybieraja ludzie którzy nie mają pojęcia o wieńcach.
Mimo wszystko chylę czoła przed wszystkimi tym którzy poświęcili swój czas dla utrzymania tej tradycji. Wykonanie takich wieńców wymaga pomysłu kreatywności i czasu. Za to wszystkim piękne dzięki, bo było na co popatrzec......
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~:) niezalogowany
31 sierpnia 2016r. o 10:22
Jaka zazdrość? Ja nie brałam udziału w konkursie tylko byłam gościem . Też mieszkam na wsi i myślę ze konkurs wieńca nie powinien przysłaniać całej imprezy. Życzę Kraśnikowi więcej luzu i następnym razem nie należy "chwalić dnia przed zachodem słońca". Mi osobiście najbardziej podobały się wieńce Brzeźnika i Żeliszowa. A co do tej oceny przez "fachowców" to chyba nie jesteście aż takimi artystami żeby tego zwykli ludzie nie mogli zrobić.Przecież to dożynki i tylko dobra zabawa powinna się liczyć:) POZDRAWIAM
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Majra niezalogowany
31 sierpnia 2016r. o 10:28
Dzięki bardzo za pozdrowienia !
Ciężko mówić o luzie gdy pracujesz ciężko codziennie przez 3 miesiące , żeby było jak najlepiej a tydzień przed dożynkami słyszysz jak przedstawiciele innych wsi zmawiają się ,żeby broń Boże nie głosować na Kraśnik obojętnie jaki będą mieli wieniec bo nie mogą ciągle wygrywać.Nie jest to fair , prawda ? A dożynki były bardzo fajne...to fakt :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.