Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Muszę płacić za coś czego nie ma
~Ks niezalogowany
17 listopada 2016r. o 23:34
Ja też zostałam przez gminę zmuszona do podpisania umowy.jako przedsiębiorca mam wyższa stawkę niż osoba prywatna.smieci praktycznie nie miewam. O papiery i kartony biją się przechodnie,plastiki i folie zabieram do domu gdzie mam odpowiedni pojemnik. Przez kilka miesięcy miałam zawieszona działalność i również wtedy musiałam płacić za pusty kosz. próbowałam negocjować częstotliwość opróżniania pustego kosza np co kwartał, to mi pogrozili,ze i tak powinni być u mnie co dwa tyg i powinnam płacić 2razy tyle. W skali roku są to dla mnie duże koszty,poniewaz działalność jednoosobowa najczęściej działa na granicy opłacalności. Ps nie jestem z gminy Nowogrodziec
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 listopada 2016r. o 12:43
~Ks napisał(a): Ja też zostałam przez gminę zmuszona do podpisania umowy.jako przedsiębiorca mam wyższa stawkę niż osoba prywatna.smieci praktycznie nie miewam. O papiery i kartony biją się przechodnie,plastiki i folie zabieram do domu gdzie mam odpowiedni pojemnik. Przez kilka miesięcy miałam zawieszona działalność i również wtedy musiałam płacić za pusty kosz. próbowałam negocjować częstotliwość opróżniania pustego kosza np co kwartał, to mi pogrozili,ze i tak powinni być u mnie co dwa tyg i powinnam płacić 2razy tyle. W skali roku są to dla mnie duże koszty,poniewaz działalność jednoosobowa najczęściej działa na granicy opłacalności. Ps nie jestem z gminy Nowogrodziec


To dla czego na boga się nie buntujecie ? Jak barany na rzeź . Ja się nie godzę na takie poniewieranie. Co to znaczy ? jak urzędas coś wymyśli a kilku "radnych" przyklepie i już są w mojej kieszeni. Ja się nie zgadzam z tym i dla tego działam w Stowarzyszeniu "VE-TO". Nie chowajcie głowy w piach i podejmujcie próby zmieniania tej niekorzystnej rzeczywistości.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 listopada 2016r. o 17:01
Dyrektywy, które wprowadziła Unia Europejska dla czystości Ziemi, mają na celu zmniejszenie powstawania odpadów komunalnych. Dlatego śmieci segregujemy albo oddajemy za opłatą do dalszego przetwarzania jako surowiec wtórny. Żadna gmina nie zabroni Polakowi zarabiać na swoich surowcach wtórnych. Jest to pomysł na dochodowy biznes. W Niemczech np. jest wiele firm, których właściciele wzbogacili się na przysłowiowych śmieciach, chociaż śmieciami nie są. Może w naszym Bolesławcu powstaną takie skupy ? Zapewne wielu z nas wolałoby odnieść do skupu "za pieniądze" niż "za darmo" do gminnego kolorowego kontenera. W wielu większych miastach przedsiębiorcy mali czy duzi tak robią i jeszcze na tym zarabiają. Nawet pokusiła się nie jedna Spółdzielnia Mieszkaniowa, która zarabia na rzecz swoich lokatorów. Proszę zauważyć, że w krajach europejskich o wiele bogatszych od naszego, butelki plastikowe i szklane przyjmują sklepy i klientowi za to płacą. Niestety w naszym kraju to nieopłacalne. A może to gminy na tym zarabiają zamiast ich mieszkańcy. To nie jest normalny kraj, który czerpie korzyści z nic nie robienia. Uchwały i ustawy winny zostać zweryfikowane przez Unię Europejską, bo dzisiaj gminy uzyskują bezpodstawne wzbogacenie, gdyż albo źle interpretują przepisy, albo świadomie z premedytacją zawłaszczają majątek swoich mieszkańców.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 listopada 2016r. o 17:23
Pani, która w swojej firmie na nieruchomości niezamieszkałej, nie wytwarza odpadów komunalnych, których nie odbiera także gmina - nie mogła ponosić żadnej opłaty na rzecz gminy. Dopiero jak w jakimś miesiącu powstały u Pani odpady, wtedy Pani zgłasza do gminy i tylko za ten miesiąc gminie wpłaca należność, bo od Pani gmina odebrała odpad. proszę wystąpić do gminy o zwrot niesłusznie pobranej opłaty. W przypadku odmowy, złożyć pozew o zapłatę do sądu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~k1p niezalogowany
18 listopada 2016r. o 22:34
"Proszę zauważyć, że w krajach europejskich o wiele bogatszych od naszego, butelki plastikowe i szklane przyjmują sklepy i klientowi za to płacą."

Nie płacą, tylko oddają kaucję, którą zapłacił klient, gdy kupował pełną butelkę czy puszkę. Rozwiązanie jest dobre, ale pisanie o tym, że "płacą" za puste opakowanie jest dużym przegięciem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
19 listopada 2016r. o 0:06
Ludzie . Poczytajcie oświadczenia majątkowe pracowników urzędu, którzy są do składania tych oświadczeń zobowiązani i analizujcie je. Porównajcie swoje dochody z tymi oświadczeniami. Emeryt czy pracownik fizyczny to nie jednokrotnie ma tyle za rok co nie jeden kierownik czy kierowniczka za miesiąc a dla nas podwyżki opłat i brak szacunku.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
19 listopada 2016r. o 0:14
jak ktoś zarabia więcej od ciebie, to brak szacunku? :D dobre, cytat tygodnia :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ula niezalogowany
19 listopada 2016r. o 7:45
Ja myślę,ze to chodzi o nas biedniejszych,ze to oni nie mają do nas szacunku
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza