Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~ niezalogowany
29 kwietnia 2017r. o 22:38
a ja myślałem że nadmuchiwana dziewczynka to ty
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
29 kwietnia 2017r. o 22:43
No widzisz. Dlatego wkleiłam obrazek, bo wiedziałam, że jak coś napiszę to znowu źle zrozumiesz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
30 kwietnia 2017r. o 16:26
Oto hipotetyczny obraz wszechświata .
Gdzie zdaniem wierzących znajduje się stwórca ?
Dlaczego nie potrafił zapanować nawet nad człowiekiem i dopuścił tyle odłamów religii ?
Po co mu ludzka wiara i posłuszeństwo skoro jest panem wszechświata ?

https://www.youtube.com/results?search_query=wszech%C5%9Bwiat+discovery


Dopisane 30.04.2017r. o godz. 16:26:

Tu przydała by się merytoryczna odpowiedź .

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
30 kwietnia 2017r. o 17:35
Jeśli już tak bardzo nurtuje cię to zagadnienie, to może najpierw zastanów się na tezą , którą z góry założyłeś, że jeśli Bóg istnieje, to myśli takimi samymi kategoriami i w taki sam sposób jak ty.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
30 kwietnia 2017r. o 18:19
kc napisał(a): Jeśli już tak bardzo nurtuje cię to zagadnienie, to może najpierw zastanów się na tezą , którą z góry założyłeś, że jeśli Bóg istnieje, to myśli takimi samymi kategoriami i w taki sam sposób jak ty.


Ta teza dzieli się na dwie części .
Pierwsza ; Po co stwórcy wszechświata władza nad niedoskonałymi nieposłusznymi nieokiełznanymi ludźmi ?
Druga : Po co człowiekowi wiara w stwórcę który oferuje jedynie obietnicę zbawienia / zmartwychwstania /a od chwili stworzenia świata nikt tej obietnicy nie doznał.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
30 kwietnia 2017r. o 18:35
PanM napisał(a):
kc napisał(a): Jeśli już tak bardzo nurtuje cię to zagadnienie, to może najpierw zastanów się na tezą , którą z góry założyłeś, że jeśli Bóg istnieje, to myśli takimi samymi kategoriami i w taki sam sposób jak ty.


Ta teza dzieli się na dwie części .
Pierwsza ; Po co stwórcy wszechświata władza nad niedoskonałymi nieposłusznymi nieokiełznanymi ludźmi ?
Druga : Po co człowiekowi wiara w stwórcę który oferuje jedynie obietnicę zbawienia / zmartwychwstania /a od chwili stworzenia świata nikt tej obietnicy nie doznał.


Nie, mylisz pojęcia.

Na samym początku założyłeś tezę "Bóg myśli i czuje tak samo jak ja" i jej konsekwencją są stawiane przez ciebie pytania.

Zastanów się najpierw nad tezą, bo źle postawiona naprowadza cię na błędne pytania i tworzy bezsensowne odpowiedzi. Dlatego kręcisz się w kółko.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
30 kwietnia 2017r. o 18:41
kc napisał(a):

Nie, mylisz pojęcia.

Na samym początku założyłeś tezę "Bóg myśli i czuje tak samo jak ja" i jej konsekwencją są stawiane przez ciebie pytania.

Zastanów się najpierw nad tezą, bo źle postawiona naprowadza cię na błędne pytania i tworzy bezsensowne odpowiedzi. Dlatego kręcisz się w kółko.


Skoro zaczyna Pan polemikę , proszę po raz enty nie wytykać mi co Pana zdaniem robię niewłaściwie a raz konkretnie napisać co jest właściwe lub jaki punkt widzenia jest Pana zdaniem prawidłowy.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
30 kwietnia 2017r. o 18:47
PanM napisał(a): Skoro zaczyna Pan polemikę , proszę po raz enty nie wytykać mi co Pana zdaniem robię niewłaściwie a raz konkretnie napisać co jest właściwe lub jaki punkt widzenia jest Pana zdaniem prawidłowy.


Przecież napisałam. Zmień założenie i wtedy znajdziesz odpowiedź na pytania, które w związku z tym przyjdą ci do głowy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.