Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Tropem Wilczym–Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
14240
M21W2
26 lutego 2017r. o 19:53
fobiak napisał(a):
M21W2 napisał(a):
fobiak napisał(a):
M21W2 napisał(a):
~~ napisał(a):


Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120–180 tysięcy osób. W ostatnich dniach wojny na terenie Polski działało 80 tysięcy partyzantów antykomunistycznych. Ostatni członek ruchu oporu – Józef Franczak ps. „Lalek” z oddziału kpt. Zdzisława Brońskiego „Uskoka” – zginął w obławie w Majdanie Kozic Górnych pod Piaskami (woj. lubelskie) osiemnaście lat po wojnie – 21 października 1963 roku. W praktyce jednak większość organizacji zbrojnych upadła na skutek braku reakcji mocarstw zachodnich na sfałszowanie przez PPR wyborów do Sejmu Ustawodawczego w styczniu 1947 i powyborczej amnestii, po której podziemie liczyło nie więcej niż dwa tysiące osób.


nie pisz co jest prawda, jesli ukradles tekst i zasmiecasz nim kazdy temat. nie jestes taki inteligentny aby pisac o prawdzie historycznej bo ona prawdy nie potrzebuje, zapisala sie sama. tzw. "wykleci" byli byndytami i ani ty ani kupa marnych historykow tego nie zmieni.
Podaj mi źródło na które ty się powołujesz .


na to, ze jestes zlodziejem i ukradles tekst, masz chociazby tutaj zrodlo:
http://www.powiatsuski24.pl/rozmaitosci/1-marca-dzien-pamieci-o-zolnierzach-wykletych/rir

to, ze tzw "wykeci" byli bandytami mozesz sobie poczytac na portalach historycznych. innych zrodel tobie nie podam a to dlatego, ze historia z tego okresu, za czasow prl nie byla jeszcze opracowana, zyli jeszcze ludzie, ktorzy ja poznali na wlasnej skorze i nie bylo potrzeby aby im wciskac kit. ostroznie, niezapisana jeszcze historie, zaczeto obalac wlasnie od 1993 roku, wymyslono "wykletych" pozniej powolano ipn i zatrudniono tysiace historykow oplacanych przez rzad, ktory zapragnal miec wlasna historie (sama przynaleznosc do solidarnosci to bylo za malo). jak juz historycy porobili swoje doktoraty, z dokumentow niedostepnych dla polaka, dopuszczono narod do akt ale nie do wszystkich.
jesli chcesz zrodel to dotrzyj do nich sam, przejedz sie po wioskach i pytaj starszych ludzi z naszego terenu a nie szukaj filmikow z polesia w roli glownej z nowo odznaczonym "bohaterem" i podwyzszona renta. dotrzyj do swiadkow ofiar ich bandytyzmu a nie propaguj tu smieci rzadowych. chyba, ze bierzesz za to pieniadze, takie jak historycy z ipn.
Jeżeli powołanie się na opracowanie historyków i wklejenie to dla ciebie złodziejstwo to ja napiszę - mamy nowego geniusza ,powaliłeś mnie wiedzą w tym temacie a konkretnie żądną , to za czasów PRL żołnierze niezłomni, polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne nazywano bandytami . W 1993 r. pojawiła się po raz pierwszy wystawa im poświęcona i nadano jej nazwę Żołnierze Wyklęci , żołnierze niezłomni ,powojenne podziemie niepodległościowe . Zostań ze swoją wiedzą ja zostanę ze swoją . Dzięki za dyskusję . Pozdrawiam .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~~102 niezalogowany
26 lutego 2017r. o 20:04
Na Podhalu pamiętają Kurasia jako mordercę i to nie na podstawie "sfałszowanych" akt, a na podstawie opowieści rodziców czy dziadków.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
26 lutego 2017r. o 20:12
~~~102 napisał(a): Na Podhalu pamiętają Kurasia jako mordercę i to nie na podstawie "sfałszowanych" akt, a na podstawie opowieści rodziców czy dziadków.


a zydzi mordowali niemców w czasie II WŚ, tak zdarzało się.... to fakt niezbity
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
26 lutego 2017r. o 20:19
zapomnieliście tu wspomnieć o chyba kapralu pewnej jednostki co to odmówił wykonania rozkazu do wyjazdu z jednostki w stanie wojennym bo wolał ''oglądać telewizję''

jak on to się nazywa ?...zaraz ...przypomnijcie mi ...y bo to wasz człowiek :D

Zastosowana autokorekta


"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~zen niezalogowany
26 lutego 2017r. o 20:22
a wasze miejsce jest w więszośći na 1000 lecia !!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
26 lutego 2017r. o 20:26
M21W2 napisał(a):
fobiak napisał(a):
M21W2 napisał(a):
fobiak napisał(a):
M21W2 napisał(a):
~~ napisał(a):

Jeżeli powołanie się na opracowanie historyków i wklejenie to dla ciebie złodziejstwo to ja napiszę - mamy nowego geniusza ,powaliłeś mnie wiedzą w tym temacie a konkretnie żądną , to za czasów PRL żołnierze niezłomni, polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne nazywano bandytami . W 1993 r. pojawiła się po raz pierwszy wystawa im poświęcona i nadano jej nazwę Żołnierze Wyklęci , żołnierze niezłomni ,powojenne podziemie niepodległościowe . Zostań ze swoją wiedzą ja zostanę ze swoją . Dzięki za dyskusję . Pozdrawiam .


pannazdzieckiem zalozyl tutaj temat, szczepic sie czy nie, zle zrobiles, ze sie zaszczepiles, przeciwko prawdzie. z jednej stronie sczepionka u ciebie zadzialala ale sie nie poinformowales o skladze szczepionki i masz teraz zzarta mozgownice.
ty chciales zrodla, to tobie napisalem, gdzie mozesz szukac, ja nie potrzebuje zrodel.

"to za czasów PRL żołnierze niezłomni, polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne nazywano bandytami ."

nie mysl, ze sie cos zmienilo, oni sa dalej bandytami i pozostana tym kim byli.

jesli wklejasz czyjas prace to napisz, ze to nie twoje, sa rozne sposoby.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
26 lutego 2017r. o 22:12
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
26 lutego 2017r. o 22:16
bandyta to przyszedł ze wschodu w sowieckim mundurze a każdy kto sie znim układał to kolaborant :P czerwone s
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.