Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
200 zl mandatu dla kierowcy BMW
~~feel niezalogowany
2 czerwca 2017r. o 10:33
Nie ma sprawiedliwości na tym świecie....stworzył zagrożenie....nie ważne ze on tylko ucierpiał...konsekwencje powinny być surowsze....bo następnym razem kogoś na drodze pozabija.....ktoś przekroczy prędkość o 20 km/h i ma 4 punkty...a tu nic zero...żenada......uważam że Bolecinfo powinno interweniować w tej sprawie....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~feel niezalogowany
2 czerwca 2017r. o 10:36
Po co wyprzedzał jak było ślisko????kto szybko jeździ tego później wolno niosą...tylko szkoda że w takich sytuacjach niewinni ludzie cierpią a nie sprawcy wypadków....a tu jeszcze taki śmieszny mandat!!!!proszę Bolecinfo o interwencję w tej sprawie gdzieś wyżej....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Czaruś Matura niezalogowany
3 czerwca 2017r. o 19:17
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
3 czerwca 2017r. o 19:35
ja jestem za tym spowodowal wypadek. kolizje ze swojej winy czyli nie dostosowanie predkosci do warunkow itd. obciazac wszysstkimi kosztami a oc dowalic razy 3 dla kierowcy i zabrac prawko na 3 mce
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8687
#jr nieaktywny
3 czerwca 2017r. o 20:14
jacy wszyscy chętni do karania
czujecie się kompetentni do osądzania ludzi?
kto ma roszczenie grzywny od tego człowieka - niech to roszczenie udowodni - wyrządził komuś krzywdę?

"~~ed:Za to, ..., że mógł kogoś zabić." - ja też mogę w każdej chwili - nie można nikogo ukarać za coś, czego nie zrobił.

ten kierowca już zapłacił podatek od własnej głupoty - po co go jeszcze za to karać? podwójna kara?

"~~: Nie znacie przepisów, a się wypowiadacie. Owszem 200zł kary to śmiech na sali, jestem zdania, że wysokość grzywien powinna być podniesiona co najmniej 4-krotnie."

mafijny rząd za pomocą mundurowych grabi nasze społeczeństwo ponad miarę, grzywna może mieć uzasadnienie wyłącznie w przypadku kiedy ktoś poniesie szkodę i wtedy grzywna powinna być rekompensatą dla pokrzywdzonego, ale jakie uzasadnienie ma mandat, którego beneficjentem jest podobno skarb państwa? - czy państwo poniosło jakąkolwiek szkodę? proszę o przedstawienie dowodu.

nakładanie haraczy na ludzi, kiedy nie ma poszkodowanego - to jawny rabunek, zwłaszcza, kiedy podstawą roszczenia są nielegalne przepisy uchwalane przez nieuprawnione organa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~xD niezalogowany
3 czerwca 2017r. o 22:24
typowy burak w BMW
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
3 czerwca 2017r. o 23:14
Ktoś napisał: grzywna może mieć uzasadnienie wyłącznie w przypadku kiedy ktoś poniesie szkodę i wtedy grzywna powinna być rekompensatą dla pokrzywdzonego, ale jakie uzasadnienie ma mandat, którego beneficjentem jest podobno skarb państwa? - czy państwo poniosło jakąkolwiek szkodę? proszę o przedstawienie dowodu.


skończ pier..ić,.... kara z reguły jej stosowania ma być surowa i dotkliwa, aby w przyszłości nigdy więcej nie miało miejsca niepodporządkowanie się normom prawnym. Wykroczenie nie musi być skutkowe, aby kogoś ukarać, a grzywna nie jest żadną rekompensatą. Dajmy na to jedziesz bez zapiętych pasów bezpieczeństwa to dostajesz 100zł mandatu. Nie wyrządzasz nikomu krzywdy, jednakże przez swoją roztropność narażasz wszystkich na niepotrzebne wydatki, bo przy lekkiej stłuczce nawet nie z twojej winy, lądujesz na przedniej szybie i łamiesz kinol. Jak myślisz za czyje pieniądze sie wtedy leczysz? Za kasę wszystkich podatników. A dlaczego wszyscy mają się składać na twoją lekkomyślność?
Druga sprawa to taka, że w obecnej sytuacji grzywna 200zł to śmieszna suma. Z tego co obserwuje to ludzie nie boją się kar i mandatów, mają gdzieś wysokość mandatu, bo ich na to po prostu stać.
Trzecia sprawa to taka że ludzie sami dają się okradać z pieniędzy. Prosta sprawa nie chcesz stracić kasy to jeździj zgodnie z przepisami.
A kary za łamanie przepisów powinny być zdecydowanie wyższe. Tylko takie jest lekarstwo na piractwo drogowe. Wszyscy jeździli by jak w skandynawii obawiając się grzywien.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8687
#jr nieaktywny
4 czerwca 2017r. o 0:36
ty bezimienny, a dlaczego wszyscy składają się na pasożytów ustalających takie przepisy?
a powiedz mi co rozumiesz pod hasłem "normy prawne"?, bo zdaje się że błędnie interpretujesz prawo. - to nie są normy prawne, tylko mafijne zasady obdzierania ze skóry, które można, jak to sie obecnie dzieje, na zasadzie kupczyczki legislacyjnej, mnożyć bez końca, żeby mieć kolejne preteksty nakładania haraczy na otumanione stado. jesli tego nie widzisz, to gorzej niż myślałem

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.