Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

2900
#falco nieaktywny
10 sierpnia 2017r. o 20:00
~~ napisał(a):
falco napisał(a): ciekawy ''logiczny'' wywód :D
po co ?
po co?
po co?
skoro tak widzisz tą swoją ''logikę '' to dlaczego po prostu nie położysz się pod płotem i nie poczekasz na śmierć ... ;)
w tym co napisałeś nie widzę żadnej logiki a tylko niezłą porcję bzdur

falco, to Ty stosujesz logikę, którą pokazałem. I dlatego sam siebie zapytaj, dlaczego jeszcze nie leżysz pod płotem czekając na śmierć. Ja stosuję logikę chrześcijańską, a to oznacza, że żyję najlepiej jak potrafię do naturalnego końca. Codziennie starając się poprawić i być lepszym dla innych ludzi. Nawet jak to słabo wychodzi, to jest zawsze ponowna próba. Może się uda. Bo moja logika pokazuje, że trzeba się starać. A Twoja mówi, że wszystko jest względne i bez sensu.



nie bardzo rozumiem
''logikę chrześcijańską ''?
to ''niechrześcijanie ''nie żyją najlepiej jak potrafią ?
starasz się poprawiać ?ok rób to ale jednocześnie nie ''szufladkuj '' innych bo wówczas te wszystkie Twoje ''próby '' są diabła warte
może dlatego też kolejnego dnia właśnie ''ponawiasz próby'' ;)
popatrz co sam piszesz - ''twoja logika ''
co wiesz o niej ?
tyle co wyczytasz? tyle co sobie po swojemu zinterpretujesz?

ale masz rację w jednym -uważam że wszystko jest względne ale już nie wszystko pozbawione sensu ...
bo Ty widzisz sens w tym co robisz ,co piszesz a ja ..też widzę sens
;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
10 sierpnia 2017r. o 20:08
hmm
sens i bezsens
kolejne regułki zasady i ograniczenia
szczęśliwy ten kto ich nie ma ;)
a kto ich nie ma?
no to pa :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
10 sierpnia 2017r. o 20:14
Archwium > Numer 318 (02/2000) > Na progu XXI wieku > Idioktualiści

Tomasz Włodek
Idioktualiści
Bycie postmodernistycznym filozofem jest w gruncie rzeczy bardzo proste. Po pierwsze - należy używać zdań długich, gramatycznie poprawnych, lecz nie niosących żadnej treści. Po drugie: należy stosować terminy kończące się na "-izm". I po trzecie - należy zamieszczać dużo odnośników do prac innych myślicieli postmodernistycznych

Jeżeli jakaś teoria filozoficzna nie daje się
przetłumaczyć na góralski, to jest to teoria fałszywa.
Józef Tischner


ot taki fragmencik ....
resztę może ktoś inny wklei :D
może jakiś ''strażnik etyki i moralności ''

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
10 sierpnia 2017r. o 20:33
falco, musisz temat dobrze przemyśleć. Jeżeli wszystko jest względne to oznacza to, że nie ma żadnych wartości uniwersalnych. I gubi się jakikolwiek sens. To tak jakbyś zabrał ustalone jednakowo dla wszystkich "0" z termometru. Nie wiadomo, że czy jest ciepło cz zimno, bo każdy ma na swoim termometrze co innego. I ludzie się nie mogą porozumieć. Co prawda odczuwają swoim ciałem temperaturę i potrafią się instynktownie zachować w obliczu możliwości poparzenia, ale nie potrafią precyzyjnie ustalić z innymi, kiedy można się poparzyć. I tak działa lewicowa inżynieria społeczna. Tobie i bardzo wielu innym już wmówili, że wszystko jest względne. Dlatego coraz częściej ludzie nie potrafią się porozumieć. Od kilku lat zamiast prawdy lewicowi postmoderniści mówią o postprawdzie. Czyli stanie, w którym fakty się nie liczą, a liczą się indywidualne odczucia. To jest szatańskie szaleństwo - doprowadza do zniszczenia kultury zachodniej i zachodnich społeczeństw.
A zmanipulowani ludzie, którzy uznają, że wszystko jest względne nie są w stanie rozpoznać stanu rzeczy.
Zapewne jesteś rozumnym człowiekiem więc odpowiedz mi na pytanie. Skoro wszystko jest względne to czy względne są prawa fizyki? Kiedyś o tym pisałem do DP - jeżeli wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia to spróbuj zaprzeczyć prawu grawitacji. Jaki będzie rezultat?
falco, zapamiętaj, że idee mają swoje konsekwencje. Relatywizm, postprawda i inne lewicowe pomysły niszczą szybko społeczeństwa zachodu. I te społeczeństwa już wymierają na potęgę. Za 100 lat zostanie mniej niż 30% ludzi z obecnych społeczeństw tzw. kultury łacińskiej - ogólna liczba ludności będzie większa bo muzułmanie szybko się sprowadzają i rozmnażają.
Przez akceptację "względności" nie widzisz tego, nie widzisz źródeł problemu i jesteś aktywnym uczestnikiem akcji kasacji kultury łacińskiej.
Jest jak w piosence - "Bo gdy Titanic tonął, to też orkiestra grała". Twoi potomkowie będą żyli albo jako muzułmanie. albo nie przyjmując islamu jako ludzie drugiej kategorii zgodnie z prawem szariatu.
Miłych snów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
10 sierpnia 2017r. o 20:37
ale bedą żyli
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
10 sierpnia 2017r. o 20:42
Droga DP.
Może wiesz, jak wygląda rola kobiety w islamie? Chciała byś, żeby Twoja córka lub wnuczka była piątą nałożnicą i służącą czwartej żony? Może wiesz, jak wygląda wolność słowa w islamie? Może wiesz, jak wygląda demokracja w wydaniu islamskim? Piszesz, że będą żyli. A ja mam pytanie - a dlaczego nie mogą żyć jako wolni ludzie w wolnych krajach zgodnie z zasadami kultury łacińskiej? Nie byłoby lepiej? A jeżeli byłoby lepiej to dlaczego tak usilnie się teraz niszczy fundament wolnych społeczeństw cywilizacji łacińskiej? Odpowiedz na te pytania, proszę.
Miłych snów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
10 sierpnia 2017r. o 20:45
dobrze wiesz ze nie ma wolności jest zmowa słowa

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
10 sierpnia 2017r. o 20:59
~~ napisał(a):

pominę same odniesienia do nauki i tych termometrów i zasady grawitacji bo nauka i wiara ie zawsze szła ze sobą ''pod rękę '' i robi to nadal

piszesz o postmodernistach dla których nie liczą się fakty a indywidualne odczucia i to już jest ta ''półprawda''
szatańskie szaleństwo zabija kulturę zachodu?
a kto zabił nasza ,polską kulturę ? dlaczego mam myśleć o moich potomkach skoro nikt nie chce dzisiaj pamiętać o moich przodkach ?
świat a więc i my idziemy do przodu
dzisiaj zle widzimy muzułmanów ale pamiętaj że podobnie świat tak właśnie widział chrześcijan
;)
kulturę łacińską niech hołubi ten komu jest ona naprawę bliska ... ;)
może nie o wszystkim wspomniałem ale szykuję się do filmu a w ''pięć minut '' nie o wszystkim można popisać
dobrej nocy

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.