Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Dziesięcina - Jugosławia

4320
#izarex nieaktywny
26 maja 2010r. o 22:26
Witam,
Drodzy Bolesławianie, proszę o pomoc, moja Babcia i Dziadek urodzili się w Dziesięcina - Jugosławia / celowo nie odmieniam miejscowości / tak jest zapisane w akcie zgonu. Wiem, że władze PRL spolszczyły tą nazwę. W tym roku chcę ze swoim ojcem pojechać na tereny byłej Jugosławii i odnaleźć tą miejscowość tak, aby Ojciec mógł zobaczyć tereny i ziemie swoich przodków. Nie znam nazwy Dziesięcina po Serbsku i nie sposób jest ją zlokalizować w Internecie. Cała rodzina, która mogłaby znać właściwą nazwę już nie żyje, lub nie pamięta jak to się wymawiało lub pisało.
Gorąco dziękuje za pomoc.

Rafał
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~pinochet niezalogowany
26 maja 2010r. o 22:59
Devetina
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 maja 2010r. o 23:01
Idź do urzędu gdzie Dziadkowie dostali mieszkanie. W dokumentach może być niespolszczona nazwa miejscowości. Zresztą ludzi zasiedlano też grupowo w kamienicach, więc ich sąsiedzi mogą też być stamtąd
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2995
#janez07 nieaktywny
26 maja 2010r. o 23:02
Moja babcie też z Jugosławii :D Mój tato do dziś słucha Jugosłowiańskich piosenek :)

Bez gwiazdy nie ma jazdy!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3046
#sentinel nieaktywny
26 maja 2010r. o 23:11
izarex napisał(a): Nie znam nazwy Dziesięcina po Serbsku i nie sposób jest ją zlokalizować w Internecie.
Rafał


Może to tak być napisane: Desetak

GG 2563898
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~prnjavor niezalogowany
24 czerwca 2011r. o 22:12
A nie chodzi o Dziewięcinę - Devetina?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mmm niezalogowany
24 czerwca 2011r. o 23:16
Jesli jest to osada (gromada) zalozona przez polskich emigrantow przybylych na poczatku ubieglego wieku na tereny bylej Jugoslawi, to prawdopodobnie owa miejscowosc dzis nie istnieje.Tak bylo z wiekszoscia osad zalozonych przez polakow.Dzis zostaly tylko poedyncze resztki trudne do zidentyfikowania.Mimo wszystko zycze powodzenia i prosze sie nie zniechecac,nie wszystko jest regula.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 lutego 2012r. o 10:39
Witam
Udało się zlokalizować tę miejscowość??
Też jestem zainteresowany odnalezieniem, ponieważ
mój tato również urodził się w Dziewięcinie.

pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.