Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Stare zdjęcia z Bolesławca.

~ niezalogowany
6 kwietnia 2012r. o 15:56
Zajrzyj na stronę, której adres Ci podałem i porównaj sobie 2 herby.
Ten na ratuszu i w ratuszu. Na jednym i drugim jest czarny ptak. Ten z herbu w ratuszu to faktycznie czarny orzeł, zaś drugie ptaszysko... sam oceń :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~cuper niezalogowany
6 kwietnia 2012r. o 17:08
Chociaz mieszkam daleko od Bolca,wciaz pamietam gdzie sie urodzilem i jestem pewien mojego lokalnego patriotyzmu do konca moich dni.I dlatego meczy mnie pytanie-KTO, kiedy i dlaczego podjal decyzje o wyburzeniu tak WIELKIEJ czesci starej czesci miasta i budowie ohydnych blokowisk np.ul.Asnyka?Czy to prawda,ze cegly z rozebranych budynkow uzyto do odbudowy Warszawy?Podzielcie sie swoja wiedza-z gory dziekuje :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
6 kwietnia 2012r. o 17:42
cuper, z asnyka ani jedna cegla nie wyjechala do warszawy z tego powodu, ze asnyka przebudowano w latach 60-tych, odbudowa warszawy byla juz zakonczona i nastapil okres rozbudowy. budynki na asnyka nie odpowiadaly nowoczesnemu standardowi sanitarnemu ani mieszkalnemu, ludziom przymarzaly doopska w srooczach na polpietrach a przez drewniane sufity slychac bylo kiedy sasiadka ma okres. na asnyka staly tylko 3 kamienice nie wymagajace kapitalnego remontu. mieszkancy chcieli miec lazienki w mieszkaniach, wiec dobrze, ze te rudery wyburzono. decyzje wydal urzad wojewodzki we wroclawiu. sentyment do ulic z widokowek jest uzasadniony z tego powodu, ze nie widac na nich klatek schodowych, drewnianych trzeszczacych schodow, budynkow od strony podworek, nieszczelnych okien i czesto niskich stropow w mieszkaniach.
tez zione sentymentem do ziemianek na widokowkach ale mieszkac w nich to bym nie chcial.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6807
#cemoi07 nieaktywny
6 kwietnia 2012r. o 17:43
~ napisał(a): Zajrzyj na stronę, której adres Ci podałem i porównaj sobie 2 herby.
Ten na ratuszu i w ratuszu. Na jednym i drugim jest czarny ptak. Ten z herbu w ratuszu to faktycznie czarny orzeł, zaś drugie ptaszysko... sam oceń :)


Też piastowski orzeł, do 1945 na zwieńczeniu hełmu wieży ratuszowej również znajdował się czarny, z rozpostartymi skrzydłami, piastowski orzeł.
Ci którzy go strącili, tez tak jak ty myśleli, że to "jakaś niemiecka wrona", ale większość z Onych, którzy wówczas przyjechali do Bunzlau, nie miała ukończonych nawet siedmiu klas podstawówki.

Ty powinieneś się trochę od nich różnić, minęło już blisko 70 lat od tamtego wydarzenia, miałeś i chyba jeszcze masz możliwość uczenia się, wydano dziesiątki książek historycznych i heraldycznych, masz możliwość przeczytać coś na ten temat.

Ty tego nie robisz, obserwujesz, porównujesz i wyciągasz błędne wnioski - inne być nie mogą, bo nie masz żadnej wiedzy, a ta na której się opierasz ("...czarna wrona..") to tylko powtarzanie sloganów niedouczonych komunistycznych propagandzistów.

Czytaj i ucz się, a nie będziesz głupot powtarzał.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7352
#MiM nieaktywny
6 kwietnia 2012r. o 18:24
Nie myślałem że moje "polowanie na herby" może wyzwolić tyle emocji ;)
Nie dziwię się że tyldzie może się nie podobać orzeł z herbu na ratuszu. Mnie też on orła nie przypomina.
Orzeł piastowski miał biały łuk biegnący od skrzydła do skrzydła. Ten niczego takiego nie posiada. Skrzydła ma takie że już kurczak (nielot) ma dorodniejsze. Poza tym patrzy na swoje lewe skrzydło a nie tak jak Pistowski Orzeł, na prawe. [img=1333728927_4rqaino.jpg]



Dopisane 06.04.2012r. o godz. 18:24:

no i jeszcze szpony takie jakieś skulone

zapraszam na bunzlau.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6807
#cemoi07 nieaktywny
6 kwietnia 2012r. o 18:32
Przyjrzałem się temu zdjęciu, dzięki, przyznaję iż orzeł patrzący w lewo, zburzył moją skromną wiedzę.

Przyznaję, że nie wiem co to za orzeł, bo orzeł to jest. Będę dociekał, a na razie przepraszam i wycofuję się z opinii o adwersarzu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7352
#MiM nieaktywny
6 kwietnia 2012r. o 18:46
A tak przy okazji, gdyby ktoś miał namiary na jakiś herb do "upolowania" to czekam na info ;)


Dopisane 06.04.2012r. o godz. 18:46:

herb Bolesławca oczywiście

zapraszam na bunzlau.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6807
#cemoi07 nieaktywny
6 kwietnia 2012r. o 18:48
cemoi07 napisał(a): Przyjrzałem się temu zdjęciu, dzięki, przyznaję iż orzeł patrzący w lewo, zburzył moją skromną wiedzę.

Przyznaję, że nie wiem co to za orzeł, bo orzeł to jest. Będę dociekał, a na razie przepraszam i wycofuję się z opinii o adwersarzu.


Piastowski orzeł księstwa oleśnickiego patrzył w lewo, co było odniesieniem do pozycjonowania orła na jednej z pieczęci Konrada II, ale Bunzlau nigdy nie miało nic wspólnego z księstwem oleśnickim, dalej nie wiem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.