Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Ile płacicie za ogrzewanie gazowe?

~mała niezalogowany
1 sierpnia 2011r. o 20:30
ja mam mieszkanie szczytowe i choć ocieplone i elewacja po remoncie, niestety koszty ogrzania gazem sa spore :( ale za to MEGA wygodnie :)
Temp w dzień 22C w nocy 19C. W okresie grzewczym pieca wogóle nie wyłączam- nie jak moi sasiedzi, nie ma ich w domu i piec wyłączają, a po powrocie do domu włączają na kilka godzin a rachunki sa porównywalne, bo niestety "dobicie" temperatury jest bardzo gazożerne
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5239
#Nieska69 nieaktywny
1 sierpnia 2011r. o 21:13
Nam przyszło za zimę ponad 1500zł,a ponoć to jeszcze nie tak dużo. Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 sierpnia 2011r. o 21:53
mieszkanie 50 m2.Roczny koszt 2.500 zł ( w tym ciepła woda + zuzycie kuchenki )Wyjatkowo dużo w tym roku : 1512 m3 i wpadka na ten rok w taryfe W-3 !!.Mieszkanie nieocieplone, narożne. Piecyk beretta 10 letni, co sezon przegląd i konserwacja,Stan b.dobry. Regulacja termostatem. Niesamowite straty ciepła.Okna nowe -wymieniane.I pietro.Mieszkanie pod spodem opuszczone.Większość ciepła idzie w ściany i w komin.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mała niezalogowany
1 sierpnia 2011r. o 22:15
ja równiez mam taryfę W3 i miesięczne zuzycie (nie prognozowane) wynosi ZAWSZE ponad 400m3.. takie życie :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7388
#czarna2301 nieaktywny
2 sierpnia 2011r. o 10:14
witam ja mam kawalerke 37m2 i w okresie grzewczym co miesiac 295,95 lub 318zł ...gdzie jeszcze dodrzewaliśmy grzejnikiem elektrycznym...nie polecałabym mieszkania z własnym co napraawde...pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Paweł niezalogowany
2 sierpnia 2011r. o 10:49
Dom 300 m2 około 4400 za okres grzewczy od połowy września do prawie maja.
Też mi się wydaje że rozsądne pieniądze biorąć pod uwagę że paliłem do tej pory w kominku , szło drzewa od cholerki i kupę kurzu przy tym jeszcze było a pieniążki poruwnywalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
569
#Demonides nieaktywny
2 grudnia 2012r. o 21:05
Powoli nadchodzi kolejna zima, więc po roku odgrzeję stary temat.

Zobaczymy ile po nowym roku będzie tymczasowo taniej gaz i ciekaw jestem jak długo będzie obowiązywać ta tymczasowa obniżka.

A nawiązując do opłat za gaz to obecnie płacę grosze w stosunku do wcześniejszych opłat.
Od 2005 do 2010 zużywałem około 1300 – 1400 m3.
Po koniec 2010 roku wstawiłem sobie mały piecyk na drzewo, przez co zmalało mi zużycie gazu, na skutek czego przeszedłem do niższej taryfy (mniejsze opłaty).
W zeszłym roku zużyłem prawie 570m3, a w obecnym (bez grudnia) prawie 390 (latem 2010r. ociepliłem mieszkanie, więc spodziewam się jeszcze mniejszego zużycia).
Powierzchnia mieszkania jaką ogrzewam 84m2.
Tak więc dzięki piecykowi zszedłem z 1400 do 400m3, a co najważniejsze ogrzewając tym piecykiem mam w mieszkaniu ok. 23*C, gdzie przy gazie miałem ok. 19-20*C.

≈1000m3 mniej to w zależności od taryfy ok. 2100zł niższe rachunki.
Za 2100zł to mogę kupić drzewa na co najmniej dwa lata.

Podaję link do arkusza Excela w wersji MS Office 2007 (spakowanego systemowym archiwizatorem Windowsa - Win.Zip), w którym dokładnie można wyliczyć wysokość faktury jaką zapłacimy. Należy wprowadzić tylko datę poprzedniego odczytu, bieżącego odczytu oraz wartości poprzednich odczytów.
Ponadto w arkuszu tym można zobaczyć ile wyniosłaby nasza faktura w innej dowolnie wybranej taryfie.

http://www.excelforum.pl/download.htm?id=41625

<b style="color: #003DDF;">http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:<U>Demonides</U></b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 grudnia 2012r. o 21:34
Nieska69 napisał(a): Nam przyszło za zimę ponad 1500zł,a ponoć to jeszcze nie tak dużo. Pozdrawiam


Chyba w mieszkaniu bylo zimno co??
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.