Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Rejestracja auta sprowadzonego zza granicy.

5042
#DZL nieaktywny
16 marca 2012r. o 23:10
hemi napisał(a): ale na D1 OSTRY nie licz:D

Tablice imienne kosztują tysiączka a nie pięćset.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1547
#erik nieaktywny
17 marca 2012r. o 2:13
Wlosy sie jeza po przeczytaniu tego.Wyglada na to ,ze nie mam szans na sprowadzenie do Polski i zajerestrowanie mojej "antyczki".Mieszkam w USA , przychodzi czas na emeryture.Czas ten mam zamiar spedzic w Polsce.Mam tez zamiar swoj najbardzie ulubiony samochod Corvette "Stingray" z roku 1976,zabrac do Polski.Jest teraz wpelni sprawna i jezdzi na blachach "Earli American"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2820
#k1p nieaktywny
17 marca 2012r. o 9:12
Jeśli chodzi o przepisy dotyczące rejestracji auta na tzw. żółte tablice - tu dopiero zaczynają się schody. Nie wystarczy, że spełnisz wszystkie stawiane Ci warunki. Czasem musisz udowodnić, że Twoje auto zasługuje na miano zabytku.
Ja dałam sobie spokój. Swojego starocia rejestruję na białe tablice i czekam, aż głupie przepisy ktoś zmieni.
Kiedyś był nawet o tym program. Facet 4 lata jeździł na żółtych, aż przyszło do niego pismo, aby udowodnił wyjątkowość swojego samochodu, tzn. czy uczestniczył w jakiś rajdach bądź był własnością kogoś znanego...
Druga sprawa dotyczyła mężczyżny, który sprowadził dwa jeepy willisy w celu odrestaurowania. Dostał grzywne za nielegalne sprowadzanie odpadów :|
To jest Polska właśnie.
Był fragment tego programu w necie, ale nie potrafię go w tej chwili znaleźć.


Dopisane 17.03.2012r. o godz. 09:09:

DZL napisał(a):
hemi napisał(a): ale na D1 OSTRY nie licz:D

Tablice imienne kosztują tysiączka a nie pięćset.

O, jeszcze lepiej, myślałam, że 500 :-)


Dopisane 17.03.2012r. o godz. 09:12:

Przy okazji, macie namiary na najtańszego tłumacza niemieckiego? Potrzebuję przetłumaczyć brief i potwierdzić polsko-niemiecką umowę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6655
#dizast3r nieaktywny
17 marca 2012r. o 10:07
Witam, ma ktoś może namiary na jakąś osobę lub firmę zajmującą się sprowadzaniem aut z zagranicy? mam upatrzone auto i chciałbym je pojechać obejrzeć kupić i przywieść. Okolice Monachium.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6637
#ostry2011 nieaktywny
17 marca 2012r. o 11:38
na granicznej pan piotr k. :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mieszkaniec niezalogowany
17 marca 2012r. o 19:06
~k1p napisał(a):
WrednaTylda napisał(a): Odnośnie przeglądu : Jeżeli auto przyjechało na kołach i ma ważny brif ( tzn. przegląd rej. ) nie jest wymagane robienie go w kraju ( jest to działanie nie zgodne z prawem )

W zeszłym roku o to pytałam na bolcu, bo też słyszałam, że przegląd się honoruje, jeśli jest ważny (mój był jeszcze ponad rok). W odpowiedzi wiele osób pisało, że jest to bzdura i faktycznie, po wizycie w urzędzie, kazano mi zrobić nowy w Polsce.
Mimo wszystko, nadal jestem niemal pewna, że gdzieś jest zapis odnośnie tego, że honoruje się TÜV. Nawet zrobiłam jego tłumaczenie, ale odrzucono mi wszystko w urzędzie.
Może inaczej interpretują przepisy.
Dla przykładu: kilka lat temu zgubiliśmy jedną tablicę (DBL). Chciałam w urzędzie wyrobić wtórnik - kazali wyrobić nowe łącznie z dowodem i dość sporo zapłacić... Dwa lata temu kupiłam samochód z woj. pomorskiego, a w dowodzie adnotacja z datą i pieczęcią: "Wydano wtórnik tablicy rejestracyjnej" :|


pewnie zależało Ci na czasie dlatego polecili Ci wyrobić nowe blachy i nowy dowód... Na wtórnik niestety czeka się około tygodnia, bo jak się dowiadywałem producenta tablic mają w Poznaniu. A i jedną można domówić, tylko trzeba mieć już nowy wzór tzn. z gwiazdkami UE ;)

Poza tym nigdy nie miałem problemu z zarejestrowaniem pojazdu z Francji jak też pisze wcześniej kolega... Nie piszcie głupot! Trzeba dostosowywać się przepisów i idzie bez problemu... A jak się z czym nie zgadzacie, złóżcie wniosek i dostaniecie decyzję od której zawsze można się odwołać - jak jesteście pewni swojego! W zeszłym tygodniu rejestrowałem auto z zagranicy - najwięcej czasu w US... Na rejestracje czekałem jeden dzień - czy to tak długo - nie sądzę...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Rejestrator niezalogowany
25 marca 2012r. o 22:23
Czy Urząd Celny załatwię od razu jadąc raz do Żarskiej Wsi?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Rejestrator niezalogowany
25 marca 2012r. o 22:24
No i jaka jest kolejność? Czy mogę zacząć od skarbówki?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza