Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

BolecAlbum: ocalić od zapomnienia (zdjęcie nr 18470)

8088
#zero nieaktywny
8 października 2012r. o 8:06
Erudyci się odezwali


Dopisane 08.10.2012r. o godz. 08:06:

~ napisał(a): zero, dobry nick sobie wybrałes, pasuje ci


Ha, no i kto miał rację :D :D :D :D

"Zakończył się remont cmentarza wojennego przy ulicy WILLOWEJ w Bolesławcu. Na cmentarzu pochowani są żołnierze ARMII CZERWONEJ (czyli rosyjscy), którzy polegli w Bolesławcu i jego okolicach pod koniec II wojny światowej." - cytat i zdjęcia z - Bolesławiec 24.pl

[img=1349676193_562ep0n.jpg]



[img=1349676243_6g3aor0.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9040
#BoEna nieaktywny
8 października 2012r. o 9:57
zero to co piszesz bardzo mnie zastanawia i wprowadza zamęt myślowy ....za chwilę wkleje fotkę z tego cmentarza. :)


Dopisane 08.10.2012r. o godz. 09:52:

To jest zdjęcie rozbitej płyty nagrobkowej z tego cmentarza.Napisy są wyrażnie w języku niemieckim.


Dopisane 08.10.2012r. o godz. 09:55:

[img=1349682922_jc4vyhh.jpg]



Dopisane 08.10.2012r. o godz. 09:57:

:D i tak powstała zagadka ..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 października 2012r. o 15:17
zero napisał(a):

Ha, no i kto miał rację :D :D :D :D


napewno nie ty
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8088
#zero nieaktywny
8 października 2012r. o 17:31
Ja już chciałem dać sobie spokój, ale wczoraj wieczorem oglądałem program w TV z p. Abramowiczem o ulicy Willowej i to on powiedział, że jest to cmentarz żołnierzy sowieckich :) ;)


Dopisane 08.10.2012r. o godz. 17:31:

~ napisał(a):
zero napisał(a):

Ha, no i kto miał rację :D :D :D :D


napewno nie ty


A właśnie, że ja :D :D :D :D

PS.: Na pewno piszemy oddzielnie :] :]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~WW niezalogowany
8 października 2012r. o 18:18
Tak,to jest cmentarz żołnierzy sowieckich.Nawet niedawno było głośno jak zawinęli z tamtąd ogrodzenie (prezydent także nagłaśniał),to mówili,że z cmentarza sowieckiego.Ale może być też tak,że jest tam pochowanych kilku lub kilkunastu niemieckich poległych,którzy tu walczyli i poprostu tu ich pochowali.W sumie wychodzi jakby 50%-50%.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2884
ela
8 października 2012r. o 19:02
BoEna napisał(a): Jak to rosyjski?

[img=1349602778_m6btvko.jpg]

To jest stary niemiecki cmentarz katolicki. Po wojnie byli tam chowani Polacy. Później powstał cmentarz przy Śluzowej i tam przenoszono ekshumowane ciała. Nie wszystkie rodziny to zrobiły i do tej pory pewnie są jeszcze niektóre groby. Dawno tam nie byłam. Obok jest cmentarz żołnierzy radzieckich (sowieckich), wolę mówić po polsku.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 października 2012r. o 23:29
zero napisał(a):

Ha, no i kto miał rację :D :D :D :D


Weź juz daj spokój, na zdjęciu, które wkleiła BoEna jest stary niemiecki cmentarz, tak jak napisała Ela

a tera wynocha do kąta
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~agaser niezalogowany
10 października 2012r. o 20:45
Na Willowej,za krzyżem wszak dwa cmentarze są-ten na którym chowano ludzi przed powstaniem cmentarza na Śluzowej i tam faktycznie większość nagrobków niemieckojęzycznych,a tuż obok jest cmentarz żołnierzy rosyjskich,wejście bardzo podobne jak na cmentarz na ul II ARMII WOJSKA POLSKIEGO
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.