Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Nie wyrabiam psychicznie

7035
#tomciowis nieaktywny
19 lipca 2015r. o 22:53
Jeżeli ma pomóc to tylko Jacek Olesiński
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ktoś niezalogowany
11 sierpnia 2015r. o 0:03
jutro idę zobaczyć po siłowniach gdzie jak i co.Zaczne chodzić na siłownię to jakoś po części przestane myśleć...
tak jeśli ktoś czyta przydało by się poznać kogoś do 22 lat,chodzi o płeć żeńska :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~pytanie niezalogowany
11 sierpnia 2015r. o 11:16
~ktoś napisał(a): jutro idę zobaczyć po siłowniach gdzie jak i co.Zaczne chodzić na siłownię to jakoś po części przestane myśleć...
tak jeśli ktoś czyta przydało by się poznać kogoś do 22 lat,chodzi o płeć żeńska :)



Nie chcę tu się bawić w proroka ale widać masz depresję z powodu samotności :/ Ile masz lat? Jeśli nie tajemnica?
Osobiście znam osobę z depresją. Powiem tak . Straszna przypadłość , choroba. Całe lata moje uszy słyszały i były "konfesjonałem" dla tej osoby. Najpierw cierpliwie godzinami wysłuchiwanie, potem jakieś rady okazanie cierpliwości. Ciągłe gadanie ty mnie nie rozumiesz itd. Oczywiście osoba zdrowa nie jest w stanie do końca zrozumieć i nie zrozumie. Wnioski moje są takie. Każdy człowiek ma chwile załamki ale każdy radzi sobie inaczej. Nawet zdrowi ludzie nie cierpiący na depresję maja różne chwile i są dni że jakoś tak ciężej na ciele i duszy. Kwestia radzenia sobie , i jedni szybciej pozbywają się takiego stanu walcząc z psychiką inni zapadają się w otchłań smutku i żalu. Jedno wiem na ten temat, że to jest decyzja. Podejmujesz decyzję każdego dnia czy sie pogrążasz czy walczysz z tym. Owszem dobrze jest kiedy masz kogoś koło siebie kto cię wspiera i jest to potrzebne , jednak osoba z depresją może stac się tzw. "wampirem energetycznym" niestety. Ciągle potrzebuje uwagi by móc zrzucać swoje cierpienie na innych jednak sama nic nie robi jednocześnie by sie tego stanu pozbyć. Niektórym się wydaje że czyjaś pomocna dłoń wyciągnięta do takiej osoby pomoże jej w walce z depresją. Myślę że nie koniecznie musi sie tak stać. Znam ludzi co latami ględzą w kółko i to samo jak nie widza sensu życia mając od tego życia wszystko co potrzebne. Jak zwal tak zwał, osoba z depresją musi walczyć i każdego dnia podejmować decyzje i wybierać nie dołowanie się, tak jak człowiek uzależniony musi podjąć decyzję że nie bierze. Nie ma innej drogi. to jest TWOJA decyzja.I choć by tu spłynęło tysiące najlepszych porad okraszonych miłością i akceptacją nie każdemu to pomoże. No może na chwile a potem znowu to samo. Weź życie za bary i się z nim zmierz.P drugie przyczyny depresji sa różne.Utrata bliskiej osoby , jakaś trauma życiowa, lub po prostu samotność
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
11 sierpnia 2015r. o 11:47
Dodam jeszcze jedną rzecz. Jeśli ktoś chce być "konfesjonałem " dla osoby z depresją musi uważać by sam nie został wciągnięty przez tę drugą osobę. TO trochę jak z alkoholikami i ich partnerami którzy jak się fachowo mówi są współuzależnieni pomimo że np ta druga połowa nie pije. Podobnie jest z osobami z depresją. Wspieranie osoby z depresją może trwać tak długo że sam zaczniesz żyć tym czym żyje osoba z deprechą. Tym bardziej jeśli bardzo zależy ci i masz ambicję pomóc takiej osobie, przejmujesz się wkładasz w to serce, i z czasem zauważasz że problemy tej osoby są już i twoimi.
Przeczytałam ktosiu twoje wpisy, i powiem ci że to co piszesz to bardzo podobna sytuacja do tej osoby co znam. Ciężko tak na forum coś radzić na oślep nie znając ciebie i twoich problemów
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ktoś niezalogowany
13 sierpnia 2015r. o 12:11
mam 22 lata, nie mam za bardzo z kim pogadac o tym wszystkim i tak mnie meczy... przyjaciol nie mam bo sie przejechalem troche za bardzo i tak teraz jest ze sam jestem.Mam nadzieje ze nie bede ze soba rozmawial bo to juz chyba chore
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
13 sierpnia 2015r. o 12:35
Chłopaku masz 22 lata i całe życie przed sobą.Nie załamuj się i nie zadręczaj a przede wszytkim nie siedź w czterech ścianach.
Bierz rower między nogi i jedź przed siebie.Nie ważne gdzie, ważne aby fizycznie się zmęczyć. Zacznij biegać, załóż słuchawki na uszy z jakąś energetyczną muzą- nie jakąś zamułą i jazda! Szukaj sobie zajęcia jakiegokolwiek.
Wiem, że łatwo się mówi ale uwierz mi- ja mam jeszcze gorszą sytuację od Twojej, wiem co to depresja i wiem co to brak wsparcia i osoby z którą można pogadać.Ja to doskonale rozumiem;-)
Postaw sobie cel, jakikolwiek i staraj się do niego dążyć.Nie będzie łatwo na pewno ale próbuj i nie poddawaj się.;-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
13 sierpnia 2015r. o 13:18
~ napisał(a): Zacznij biegać, załóż słuchawki na uszy z jakąś energetyczną muzą- nie jakąś zamułą i jazda!

Nie namawiaj chłopaka do samobójstwa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~stokrotka niezalogowany
13 sierpnia 2015r. o 13:58
to prawda,musisz sam zaczac dzialac,a przede wszystkim trzeba miec jakies zajecie,zeby wypełnic nim mysli i czas,zeby nie byc samemu w czterech scianach,trzeba wyjsc do ludzi
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza