Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Kursy fotografii w Bolesławcu

4868
#Anna_eS nieaktywny
20 grudnia 2012r. o 16:18
Też byłabym zainteresowana kursem. Od jakiegoś czasu interesuje mnie fotografia jednak do tej pory nie mogłam sobie na wiele pozwolić (miałam Sony DSC H50). Ostatnio jednak nabyłam Nikona D5100 jednak z obiektywem najzwyklejszym kitowym. Samej to ciężko czegoś się nauczyć z książek (które ostatnio nabyłam) i ciężko wykrzesać motywację. Szkoda, że nie ma tutaj takiej grupy 'Totalne amatorstwo z jednym profesjonalistą' :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
20 grudnia 2012r. o 17:06
Krzyśku ... jakbyś mógł 3 stycznia przypomnieć w tym wątku o wernisażu, to będę wdzięczny ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
21 grudnia 2012r. o 10:27
Anna_eS napisał(a): Też byłabym zainteresowana kursem. Od jakiegoś czasu interesuje mnie fotografia jednak do tej pory nie mogłam sobie na wiele pozwolić (miałam Sony DSC H50). Ostatnio jednak nabyłam Nikona D5100 jednak z obiektywem najzwyklejszym kitowym. Samej to ciężko czegoś się nauczyć z książek (które ostatnio nabyłam) i ciężko wykrzesać motywację. Szkoda, że nie ma tutaj takiej grupy 'Totalne amatorstwo z jednym profesjonalistą' :D

Też niedawno nabyłem 5100 zacna amatorska zabawka, jak chcecie się czegoś dowiedzieć to możecie zapisać się do stowarzyszenia Camera, jest tam trochę ludzi co mają pojęcie o fotografii, zawsze można się czegoś dowiedzieć i nie jest tu potrzebny jakiś specjalny kurs, czasami wystarczą luźne rozmowy. A jeżeli jest taka potrzeba żeby zorganizować kurs to można to przemyśleć na którymś z zebrań i może coś się z tego urodzi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~)) niezalogowany
26 grudnia 2012r. o 22:58
a ten wernisaż będzie 3-go stycznia? Gdzie i o której godzinie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 grudnia 2012r. o 6:26
4go w BOKu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 grudnia 2012r. o 23:07
krzysztof20d napisał(a): w piątek 4go styczna zapraszam wszystkich na doroczną wystawę zdjęc członków CAMERY ,która odbędzie się w BOK-MCC. Po wernisażu byłaby okazja się spotkać i podyskutowac jeśli ktos by chciał:)


Wernisaż CAMERY - BOK-MCC, piątek 04.01.2013r., godz. 18.00 :)
Okazja, by obcować z pracami krzysztofa20d, szaryman`a i innych. Wydarzenie godne uwagi :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4885
#Anonim4886 nieaktywny
29 grudnia 2012r. o 15:13
Nieprawdą jest, że wybierając system, do końca żywota się na niego skazujemy .
Migracje są tu częstym zjawiskiem. I to w przeróżnych kierunkach.
Argumenty w stylu: ten system jest bardziej rozbudowany, tamten mniej, dla amatora są mało istotne.

Dlaczego ?

Ponieważ zazwyczaj kończy się na dwóch, noo.. czasem trzech obiektywach.

Ale pozostaje komfort psychiczny, że zawsze mogę coś dokupić, chociaż i tak tego nie zrobię.
Ale zawsze mogę..

Sprzęt różnych firm z jednej półki cenowej, daje zazwyczaj bardzo podobny obrazek. I tylko maniacy wykresów, testów będą się tu irytować.

Cóż zatem począć ?

Wybawieniem są tu sklepy, w których można "pobawić" różnymi modelami, różnych firm.
Czasem akurat ten aparat, nie inny tak polecany przez znajomego, bardziej leży nam w ręku.
Są to nader subiektywne odczucia, ale nie ma nic gorszego od fotografowania aparatem, którego z mieszanymi uczuciami bierze się w dłoń.

Czy zawsze lustrzanka ?
Zależy jaka.
Na pewno należy ją dokładnie poznać, by się później doskonale bez niej obyć.
Za wyjątkiem pracy zawodowej, tutaj (jeszcze) jesteśmy na nie skazani.

Lustrzanka np. bez funkcji podglądu głębi ostrości, pozbawiona funkcji wstępnego podniesienia lustra, jest sporo zubożonym aparatem. I tylko jakością obrazu deklasuje kompakty.



Kursy.

Krzysiek dobrze tu napomknął.

W sieci jest mnóstwo poradników, potrafiących znakomicie pomóc.
Niestety, trzeba włożyć w to trochę wysiłku.

Ale satysfakcja tym większa.

Owszem, ktoś bardziej obeznany może nam pokazać, funkcje, sposoby, techniki, ale.. nie pójdzie z nami w "teren", by prowadzić za rączkę.

Nauka metodą własnych prób i błędów najmocniej zapisuje się w pamięci.
Poza tym nie przejmujemy czyiś nawyków, tylko... wyrabiamy sobie własne.



Ale z drugiej strony...

Uroczystości otrzymania tytułu bazyliki mniejszej.

Jeden fachman podnosi co chwila na monopodzie aparat w górę, z włączonym dziesięciosekundowym samowyzwalaczem.
Nie przyszło mu oczywiście do głowy, by wyłączyć dźwięk odliczania.
I aparat ciągle popikuje w najważniejszych momentach.

Drugi wdrapał się na ambonę (!), by fotografować wiernych. Palnik lampy podniesiony do pionu, także każdym błyskiem "walił" w daszek akustyczny rozświetlając samego siebie.

Ci panowie, z takiego kursu mogliby sporo skorzystać.



Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3145
#hemi nieaktywny
29 grudnia 2012r. o 19:41
Szary jest takie stare powiedzenie:
Że profi dojedzie dalej zwykła seryjna terenówką niż amator profesjonalnym sprzętem.

Podobnie w aparatach,widze to po znajomych,których stać na foto,wstydzą się wywalić 800-1000 zł na jakis kompakt,czy inną hybrydę ,bo stać ich na to aby wywalić 2tys czy 3 tys na lustro i wtedy wyglądają na poziomie,a że lecą tylko w AUTO to inna kwestia..

Ja sam kupiłem lustro i mam zamiar się wziąć za ogarnianie:)

Literatura kupiona ,teraz czas na ćwiczenia:)

Widze po ruchu w temacie,że wiele jest takich osób jak ja i pewnie 4.01 będzie dobrym terminem aby jedno z Noworocznych postanowień poszło pełna parą:)
Do zobaczenia:)


Dopisane 29.12.2012r. o godz. 19:41:

U mnie jest Nikon 3100 z kitem 18-55 i wiem czego mi brakuje,jakiejś 105-ki.
A co do reszty to nie wiem co mi brakuje :P :P

Szkoda naszej Europy-była taka piekna,teraz czeka nas MuslimEuropa :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.