Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Przyjazne(?) ciepło z sieci

~ niezalogowany
23 stycznia 2013r. o 15:20
Właśnie dzisiaj miała miejsce awaria magistrali śródmiejskiej. ZEC tłumaczy że rura jest SKORODOWANA i ma 40 lat.
Już wiecie po co im potrzebni jesteście, trzeba wymienić skorodowane rury ale kasy na to ni ma i szukają jeleni :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8402
#minciu nieaktywny
27 stycznia 2013r. o 12:31
Jaki jest koszt podgrzania 1m3 wody za pomocą prądu, gazu lub jakiegokolwiek innego źródła energii? Liczył ktoś kiedyś lub sprawdzał?

Kocioł jedno funkcyjny kondensacyjny z zasobnikiem to 22zl/m3. Taniej wyjdzie tylko kocioł na pelet 17zl/m3 wody. Przepływowy podgrzewacz elektryczny 30zl/m3.

Pamiętajcie, że z pustego salomon też nie naleje. Nawet jak macie kolektory słoneczne, to zimną wodę do ich napełnienia również musicie kupić.


W ZEC cena jest standardowa ale odpada wam koszt serwisu. Wszystko jest wliczone w cenę. Ściany puste, nic na nich nie wisi. Możecie być również pewni, że wasza kamienica nie wystąpi w głównej roli w wiadomościach wieczornych, pod tytułem Czad lub wybuch gazu.

28zl/miesiąc - To jest mój abonament na GAZ. Nic z tego nie mam. Rocznie wychodzi około 340zl za nic. Za głupią gotowość do dostarczenia gazu do mojego domu. Ci którzy narzejaką na ZEC to za takie pieniądze mają 10-17m3 ciepłej wody w zależności jak was podliczą.

Ja mieszkałem juz w budynku z ciepłem miejskim, z ogrzewaniem gazowym i węglowy. W budynkach ocieplonych i standardowych. Koszt-Wygoda-Komfort wszystko przemawia za ogrzewaniem miejskim.

Kto ma ogrzewanie gazowe nastawione na 22-23*C na stałe cały sezon grzewczy i podzieli się z nami kosztami takiego ogrzewania? Ile metrów ma mieszkanie i ile kosztuje cały sezon? Tylko zaznaczam, właściele piecyków gazowych z temperaturą poniżej 20*C nie zabierajcie głosu, bo to nic nie mówi, prócz tego że macie wyziębione mieszkania:)

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
27 stycznia 2013r. o 15:52
co to jest abonament na gaz?

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 stycznia 2013r. o 16:14
minciu napisał(a): Możecie być również pewni, że wasza kamienica nie wystąpi w głównej roli w wiadomościach wieczornych, pod tytułem Czad lub wybuch gazu.


Wystąpi za to w serialu "rura pękła, osiedle nie ma ciepłej wody"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8402
#minciu nieaktywny
27 stycznia 2013r. o 18:38
skorn napisał(a): co to jest abonament na gaz?

Tak zwane Opłaty stałe :) Nie zależne od tego czy korzystasz z gazu czy nie.

Do tego dochodzą opłaty zmienne średnio 2zl za 1m3 gazu jeśli się nie mylę:)


Dopisane 27.01.2013r. o godz. 18:38:

~ napisał(a):
minciu napisał(a): Możecie być również pewni, że wasza kamienica nie wystąpi w głównej roli w wiadomościach wieczornych, pod tytułem Czad lub wybuch gazu.


Wystąpi za to w serialu "rura pękła, osiedle nie ma ciepłej wody"



Brak ciepłej wody czy ogrzewania to niewielki problem dla lokatorów, w porównaniu do cichego zabójcy czy rozwalonego mieszkania/budynku po małym pierdut..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 stycznia 2013r. o 19:51
minciu napisał(a): ]
Brak ciepłej wody czy ogrzewania to niewielki problem dla lokatorów, w porównaniu do cichego zabójcy czy rozwalonego mieszkania/budynku po małym pierdut..


Ile znasz takich przypadków wybuchu w Bolesławcu na przestrzeni 10 lat? Są to wypadki marginalne.
Zatrucie tlenkiem węgla powoduje zaniedbanie kanału odpływu spalin a nie zepsucie junkersa. Podgrzewacz nie może zaczadzić człowieka sam z siebie
Jeżeli każdy ma kuchenkę na gaz to ma ją zlikwidować bo może gaz wybuchnąć tak jak w przypadku junkersa? Co ty za argumenty dajesz?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8402
#minciu nieaktywny
27 stycznia 2013r. o 20:33
u mnie w klatce jednemu sąsiadowi kiedyś wywaliło szyby, ale to było z 15 lat temu, to chyba już się nie liczy? Ja nie śledzę takich historii na bieżąco.

Ale mogę jeszcze dodać odpowiednik awarii rur ZEC'u, to brak prądu. Bez prądu nie ma ciepła z gazu.

Nie wiem jak często zdarzają się awarie rur ZECu, ale jestem pewien, że nie częściej jak przerwy w dostawie prądu czy awarie piecyków gazowych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~joko niezalogowany
27 stycznia 2013r. o 20:41
minciu napisał(a): 28zl/miesiąc - To jest mój abonament na GAZ. Nic z tego nie mam. Rocznie wychodzi około 340zl za nic. Za głupią gotowość do dostarczenia gazu do mojego domu. Ci którzy narzejaką na ZEC to za takie pieniądze mają 10-17m3 ciepłej wody w zależności jak was podliczą.


A myślisz że w ZEC-u jest inaczej?
Poczytaj ich taryfę. Oprócz opłaty za ciepło pobierają też:
- opłatę za zamówioną moc,
- opłatę stałą za przesył ciepła,
- opłatę zmienną za przesył ciepła
policz sobie to zobaczysz ile to kasy. Twój abonament to pikuś.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza