Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Autostop

3453
#anielski nieaktywny
23 stycznia 2013r. o 9:55
Jeździł ktoś z was? :-) opowiadajcie..

I Like!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 stycznia 2013r. o 10:03
ja nie jeżdziłam i nie jezdzę bo się trochę boję i taki sposób podróżowania chyba nie za bardzo wygodny jest.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Xxx.. niezalogowany
23 stycznia 2013r. o 10:42
Ja tam jeżdżę drugi rok do szkoły jeżdże autostopem z Lw.do Bolesławca
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
287
#Anonim287 nieaktywny
23 stycznia 2013r. o 12:24
kiedyś jeździłem. Woodstock, Mazury, Hel... Każda podróż miała swoje niezapomniane klimaty, masa przygód. fajna zabawa, ale jest podobno coraz trudniej - kierowcy się boją.


z najdziwniejszych: jazda na stopa na odkrytej pace jakiegoś żuka wyładowanego nagrobkami z odzysku (deszcz jeszcze padał), autokarem relacji Gdańsk - Berlin za darmo, 2 dni odżywiania się wyłącznie gruszkami (staliśmy przy ogromnej gruszy jakieś 2 godz, nazbieraliśmy dwie reklamówki)... Oj, dłuuugo by opowiadać ;-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~alto niezalogowany
23 stycznia 2013r. o 13:02
anielski napisał(a): Jeździł ktoś z was? :-) opowiadajcie..


Ja jeździłem w 60-tych XX w. kiedy istniał i rozwijał się prawdziwy Auto-Stop. Zqwiedziłm kawał naszego kraju, od morza po Bieszczady. Najpierw trzeba było wyrobić sobie książeczkę Auto-Stop (w PTTK). warunkiem było posiadanie wasnej książeczki oszczędnościowej PKO z wkładem minimum 200 zł. Książąęczk Auto-Stop posiadało na okładce namalowany "lizak", którym zatrzymywało się samochody. Kierowcy (głównie zawodowi) zatrzymywali się bardzo chętnie, ponieważ w książeczce Auto-Stop były perforowane karty z talonami. W kartach tych autostopowicz wpisywał ilość kilometrów którą przebył tym samochodem, podpisywał talon i na pożegnanie wręczał go kierowcy. Kierowcy mając odpowiednią ilość talonów i tak udokumentowanych kilometró "usług" autostopowych mogli nabyć w sklepach na korzystnych warunkach deficytowe wówczas towary (pralki, lodówki, telewizory itd.) Dziś wydawać nam się to może dziwne ale wówczas działało bardzo dobrze i tysiące młodych ludzi zwiedzało za darmo kraj. Kierowcy też byli zadowoleni i chętni a ponadto nie obawiali się zabierać autostopowiczów. Talon za przejazd zawierał numer książeczki auto-stopu który pozwalał na identyfikację turysty w razie jakieś problemów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~autostopowicz niezalogowany
23 stycznia 2013r. o 13:15
polska-włochy-francja-holandia-polska miesięczny trip trzy lata temu chyba
a rok temu
z londyn-frnacja-hiszpania-polska
Czy potrzebujesz info/wskazówek czy chcesz tylko pogadać?
pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~''' niezalogowany
23 stycznia 2013r. o 13:23
Fajna sprawa, właśnie się w to wciągam. Do tej pory jak narazie krótkie trasy, ale planuje na wiosne Amsterdam>Malaga no i moze coś jeszcze jak warunki dopiszą:) POZDRAWIAM LUDZI POZYTYWNIE NASTAWIONYCH ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 stycznia 2013r. o 13:37
Bo to nie chodzi o wygodę tylko o przygodę ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza