Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
W imię przyzwoitości
11445
PanM
12 maja 2017r. o 8:07
~~ napisał(a):

Jeszcze jedna zagubiona owieczka, która kiedy przyjdzie jego czas błagać będzie, o pochówek w poświęconej ziemi. Inaczej pozostanie tylko miejscówka przy płocie. I wielkie pretensje, żale rodziny do kapłana, że nie chce go pochować.

Boże miłosierny wybacz tej biednej zagubionej owieczce......


Z całym szacunkiem dobry bogobojny anonimie.
Jak zmarły ma dać znać COKOLWIEK.

A teraz poważnie -- Bywam na pogrzebach i niemal zawsze towarzyszy im ksiądz. Taka niestety wiara i ludzie nie chcą się nikomu narażać.
W swojej mowie ksiądz wypowiada takie oto słowa " Wieczne odpoczywanie racz mu dać panie " --- .
Jednak gdy się dokładnie przyjrzysz wokoło dostrzeżesz ile jest na grobach tabliczek / naklejek / z napisem / " GRÓB DO PONOWNEGO WYKORZYSTANIA " lub " PRZYPOMINAMY O KONIECZNOŚCI UISZCZENIA OPŁATY "
Jak widać o wiekuistym odpoczywaniu nie decyduje Bóg , nie działa obietnica księdza. Decyduje kasa. Kto płaci ma wieczność wiekuistą kto nie tego won łopatami na śmieci.
Co do księdza to nie tak dawno byłem na pogrzebie ateisty , który nigdy nie był w kościele i zawsze naśmiewał się z kościoła. Tak było do ostatnich chwil / wiem na pewno / Ale jego żona zapłaciła księdzu a ten odprawił swoje przedstawienie.Wiedział przecież za kogo odprawia mszę.
Obłuda to czy nie ?

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
12 maja 2017r. o 9:54
~~ napisał(a):
PanM napisał(a):
~~ napisał(a):

Jeszcze jedna zagubiona owieczka, która kiedy przyjdzie jego czas błagać będzie, o pochówek w poświęconej ziemi. Inaczej pozostanie tylko miejscówka przy płocie. I wielkie pretensje, żale rodziny do kapłana, że nie chce go pochować.

Boże miłosierny wybacz tej biednej zagubionej owieczce......


Z całym szacunkiem dobry bogobojny anonimie.
" Wieczne odpoczywanie racz mu dać panie " --- .
tabliczka " GRÓB DO PONOWNEGO WYKORZYSTANIA " l " PRZYPOMINAMY O KONIECZNOŚCI UISZCZENIA OPŁATY "
Jak widać o wiekuistym odpoczywaniu nie decyduje Bóg , nie działa obietnica księdza. Decyduje kasa. Kto płaci ma wieczność wiekuistą kto nie tego won łopatami na śmieci.

Życie pokaże kto ma rację, a Bóg nie będzie patrzał ile macie na koncie niebogobojny bluźnierco.


Chyba niestarannie czytasz dobry bogobojny człowieku.
Napisałem że kasa a nie słowo pasterza decyduje o tym czy spełni się słowo " WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ MU DAĆ PANIE "
Gdy ktoś kopnie nagrobek , nazywa się to bezczeszczeniem grobu. Ale gdy nie zapłacisz i zwłoki zostaną udeptane gumiakami to wszystko ok ?
Poza tym tu w tym wątku ktoś wierzący deklarujący znajomość tematu wielokrotnie oświadczał że Bóg pozostawia człowiekowi wolną wolę.
Wolna wola to znaczy nie nagradza i nie karze . Nie chwali i nie gani.
Na jakiej podstawie dobry bogobojny anonimie nazywasz mnie bluźniercą ?
Podaj proszę konkretny przykład którym na to zasłużyłem.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
12 maja 2017r. o 10:08
Bluźniercza zagubiona owieczko zrób rachunek sumienia, a dowiesz się dlaczego bluźnisz. Niech Bóg miłosierny ci wybaczy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
12 maja 2017r. o 11:42
~~ napisał(a): Bluźniercza zagubiona owieczko zrób rachunek sumienia, a dowiesz się dlaczego bluźnisz. Niech Bóg miłosierny ci wybaczy.


Prosiłem o konkrety / przykłady / dobry bogobojny Anonimie.Dlaczego bluźnierca , gdzie zagubiony i dlaczego owieczka ?
Jaki widzisz powód dobry bogobojny Anonimie abym ja robił rachunek sumienia ? Czy to cokolwiek zmieni ? Czy ktokolwiek zmieni to co było ?
Ponad dwa tysiące lat chrześcijaństwa i ani jeden zmartwychwstały .
Wielokrotnie pytałem dlaczego ?
Wyświęcono tylu świętych i nikt z nich nie zasłużył na zmartwychwstanie ?
Skoro nazywasz mnie bluźniercą , zagubioną owieczką , oświeć mnie proszę.
Jaki jest powód że Ty dobry bogobojny pozostajesz anonimem ? Wstydzisz się jawnej miłości do swego Boga ?
Nie nadstawiam Wam policzka .Po prostu nie mam ani nic do ukrycia ani złych intencji wobec kogokolwiek.


Dopisane 12.05.2017r. o godz. 11:42:

Jest wątek o Bogu -- tu piszemy o przyzwoitości elit rządzących wobec obywateli.
Wszystkich obywateli bez wyjątku.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
12 maja 2017r. o 12:27
Przy tak niedojrzałych pytaniach, biedna zagubiona owieczka powinna wrócić do poziomu katechezy podstawowej. ;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~miej go w opiece niezalogowany
12 maja 2017r. o 17:33
~~ napisał(a): Przy tak niedojrzałych pytaniach, biedna zagubiona owieczka powinna wrócić do poziomu katechezy podstawowej. ;(


Z twoim rozumkiem jedyna nauka to katecheza .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
12 maja 2017r. o 17:54
~~ napisał(a):
Jeszcze jedna zagubiona owieczka, która kiedy przyjdzie jego czas błagać będzie, o pochówek w poświęconej ziemi. Inaczej pozostanie tylko miejscówka przy płocie. I wielkie pretensje, żale rodziny do kapłana, że nie chce go pochować.

Boże miłosierny wybacz tej biednej zagubionej owieczce......


Olać księdza. Nie musi być przy pochówku. Cmentarz jest miejski, a nie prywatny księdza. Pochowa świecki mistrz ceremonii. Bez łaski i próśb rodziny. Wielkie halo - kto pochowa, kto pochowa... argumenty na poziomie średniowiecza.

Ciemnogród....

http://www.swieckipogrzeb.republika.pl/page12947868134b6ea5dd19f81.html

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
12 maja 2017r. o 17:56
"Świeckie ceremonie biją na głowę religijne obrzędy. Mistrz ceremonii skupia się bowiem na osobie zmarłego. Punktem kulminacyjnym pożegnania jest życiorys, który powstaje po rozmowie z rodziną. Można więc powiedzieć, że mistrzowie wiedzą o czym mówią. W przeciwieństwie do księży, którzy opowiadają wyczytane w podręcznikach regułki o życiu wiecznym, którego przecież sami nie mogli doświadczyć. Kapłani najczęściej odczytują wielokrotnie te same homilie, co sam odkryłem, gdy spostrzegłem na pulpicie w jednej z kaplic pogrzebowych pożółkłą ze starości kartkę z kazaniem, którą ksiądz z pospiechu zapomniał schować do kieszeni. "
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza