Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Jak pomóc bezdomnemu ?

4669
#Shakur nieaktywny
10 marca 2013r. o 17:36
Z początku myślałem że chłopak serio jest biedny i wgl. nawet widziałem jak jakaś kobieta dała mu coś do jedzenia, obrażony wziął. Lepiej, widziałem jak gonił jakąś dziewczynę żeby mu dała pieniądze. Dosłownie 20 minut później widziałem jak obok Carrefoura, koło zasp śniegu pił ze swoim mistrzem jakieś tanie wino.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Już realista niezalogowany
10 marca 2013r. o 20:26
Jak tak jest i to ten sam człowiek, to smutna prawda:( Powyższe opisy dotyczą niskiego i wyglądającego na nastolatka chłopca?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
10 marca 2013r. o 20:45
U mnie pod robotą tez taki flegmatyk stoi(rozmazuje szyby)nie jeden człowiek załatwiał mu pracę ale znika wtedy na 2 dni i znów jest.Po prostu tak jest mu widocznie lepiej bo robi kiedy chce co chce zawsze mu grosz jakiś wpadnie a jakie bajki potrafi sklecić niczym Andersen-taki sobie KIEROWNIK

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
983
#Calahan nieaktywny
10 marca 2013r. o 21:22
~ napisał(a): Doskonale wiem, gdzie mieszka(ł), matka faktycznie kazała opuścić mu dom, bo pił, kradł (wynosił też z domu), nie uczył się i dostał do wyboru - dom, albo picie - wybrał to drugie. Rodzina stara się w tej chwili wydostać z patologii i póki co, wszystko idzie w dobrym kierunku. Matka ma już pracę i trójkę młodszego rodzeństwa do wychowania, oprócz tego pasożyta.
Pomieszkuje chłopak w różnych miejscach, a na alkohol i jedzenie dostaje pod marketem. Jak mu mało, to kradnie - siedział ostatnio parę miesięcy w areszcie.
Ten starszy pan, to nie ojciec, tylko kompan do nalewek, a raczej jego mistrz w pozyskiwaniu środków na alkohol.
Pomóc sobie nie da, brzydzi si pracą...
To w skrócie tyle.
Pomimo tego co robi, ten chlopak ma powazne problemy w zyciu i najlepiej porozmawiac z nim osobiscie o wszystkim. Niedlugo prawdopodobnie trafi do wiezienia i byc moze bedzie to dla niego korzystne. Bog jest w stanie kazdego wyrwac nawet z calkowitego dna i dac calkiem nowe zycie, jesli tylko czlowiek zapragnie Bozej milosci i odwrocenia sie od grzechu :).

Jeśli chcemy żyć jak w bajce, najpierw sami musimy zostać bohaterami nie z tej bajki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~b niezalogowany
10 marca 2013r. o 21:25
Jeżeli to ten sam chłopak to cóż,przykre,ale wyraz twarzy ma on taki ,że wzbudza litość.Może on sam wie ,że tak dzieciuchowato wygląda i wykorzystuje to,sama mu dawałam jedzenie nie tak dawno,był trzezwy,tylko taki jakiś niewyspany i zziębnięty.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
983
#Calahan nieaktywny
10 marca 2013r. o 21:30
~b napisał(a): Jeżeli to ten sam chłopak to cóż,przykre,ale wyraz twarzy ma on taki ,że wzbudza litość.Może on sam wie ,że tak dzieciuchowato wygląda i wykorzystuje to,sama mu dawałam jedzenie nie tak dawno,był trzezwy,tylko taki jakiś niewyspany i zziębnięty.
Ten chlopak nie ma czesto co jesc, wiec jedzenie jak najbardziej mozna mu dac. Wzbudza litosc bo wymaga litosci. Problemy z alkoholem i inne jego problemy nie rozwiaza sie jesli zostanie pozostawiony tylko sam sobie, a wystarczy z nim szczerze porozmawiac by dowiedziec sie cos wiecej :). Zachecam rowiez innych chrzescijan do modlitwy o tego czlowieka.

Jeśli chcemy żyć jak w bajce, najpierw sami musimy zostać bohaterami nie z tej bajki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Seba1607 niezalogowany
11 marca 2013r. o 7:48
Nie wiem czy wszyscy piszemy o tym samym chłopaku , ale ubiegłego sezonu- pracuje w firmie ogrodniczej , mieliśmy za zlecenie kosić trafo-stacje TAURON i miedzy innymi w B-cu też , i właśnie za Ceerefurem koło przedszkola i ZUS , widziałem za każdym razem młodego chłopaka ,tak do 25 lat to max i tak jak piszecie wina , nalewki to na porzadku dziennym . Przyznam ze Żal troche go , ale też mnie to trochę zniesmacza ,że można się tak staczać na dno i nic z sobą nie robić , szczerze to ja na miejscu rodziców nie wiem czy ma ojca, ale bym mu niezłe wpierd.. spuścił i wybił bym mu szybko picie z głowy . Wydaje mi się oczywiście nie jestem za rozwiazywaniem problemów z użyciem przemocy , ale czasami wydawać się może że w ostateczności to jedyne rozwiazanie .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2820
#k1p nieaktywny
11 marca 2013r. o 11:23
Czy macie na myśli chłopaka, który często stoi pod Biedronką na Wróblewskiego? Tam też jest taki jeden, blondynek.
Kurczę, dałam mu dwa razy jakiś prowiant, ale zawsze prosił o pieniądze lub o coś do jedzenia.
Wzbudził we mnie litość. Albo ma dobry bajer, alebo faktycznie potrzebuje pomocy.
Z drugiej strony, ludzie ogarnięci nałogiem też potrzebują pomocy. Nawet chyba bardziej niż inni...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza