Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Zlikwidowana kasa biletowa PKP IC i TLK

~Kasia niezalogowany
14 lipca 2013r. o 19:53
W sobotę chciałam kupić bilet PKP na trasę Bolesławiec-Gdańsk z przesiadką we Wrocławiu, wybrałam się na stację i mogłam kupić bilet ale tylko z Bolesławca do Wrocławia, bo na IC i TLK biletów nie sprzedają.
Sprytnie wyklikałam PKP Intercity i mogę kupić bilet i wydrukować, ale nie mogę skorzystać z promocji "bilet Rodzinny" tj. dla osoby dorosłej 33 % zniżki (jadę z dzieckiem), bo z niej można skorzystać tylko kupując bilet w kasie, więc chciałam kupić bilet we Wrocławiu (jest 20 minut na przesiadkę) i tu też kłody pod nogi bo nie mogę kupić biletu z kuszetką (chciałam jechać przez noc). Kuszetkę trzeba kupić najpóźniej 2 dni przed wyjazdem. Chciałam kupić samą kuszetkę przez internet a bilet we Wrocławiu, ale na infolinii powiedzieli, że tak się nie da bo kuszetka jest ściśle powiązana z biletem.
Najbliższa kasa biletowa jest we Wrocławiu (nawet nie ma w Legnicy) tak wyczytałam na ich stronie int. Mogę kupić bilet w biletomacie ale najbliższy biletomat również jest we Wrocławiu.
Wniosek taki, żeby pojechać pociągiem przez noc z kuszetką, z Bolesławca do Gdańska (lub w inną część Polski) i aby skorzystać z atrakcyjnych promocji muszę jechać po bilet do Wrocławia, minimum dwa dni przed odjazdem.
Nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
14 lipca 2013r. o 23:20
Myślę, że każdą ze spółek PKP trzeba podzielić na kolejne 10, wtedy będzie lepiej!

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 lipca 2013r. o 23:24
Hitler właśnie chciał zbudować eksterytorialną do Gdańska bo wiedział że z Bolesławca przez Wrocław się nie da.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
217
#Anonim217 nieaktywny
14 lipca 2013r. o 23:38
przyjazne państwo
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~znafca niezalogowany
15 lipca 2013r. o 16:17
wszystko się zgadza oprócz tego że kuszetki nie można kupić na ten sam dzień... (sprawdziłem przed chwilą Wrocław - gdynia)
można jeżeli jest wolne miejsce, standardowo wars trzyma jeden przedział sypialny i jeden kuszetkowy dla posłów. przeważnie posłowie nie jeżdżą pociągami wiec dwa dni przed odjazdem miejsce się zwalnia dla reszty podróżnych...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 lipca 2013r. o 17:08
Co do tematu to nie została zlikwidowana kasa IC (TLK to marka pociągów spółki PKP IC), tylko kasa Przewozów Regionalnych gdzie można było kupić bilety na pociągi spółki PKP intercity. Obecnie jest czynna kasa Kolei Dolnośląskich która sprzedaje bilety na pociągi KD i PR-u
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2438
#rafi nieaktywny
16 lipca 2013r. o 12:37
Z tego co wiem to nigdy nie można było kupić u nas takich biletów na IC czy TLK bo dla PKP IC było by to nie opłacalne zresztą te połączenia z Krakowem czy Berlinem są nie opłacalne raz ze Bolesławiec to za małe miasto a druga rzecz że te bilety kosztują z rezerwacją 60 dych i tej rezerwacji w Bolesławcu nie dokonamy nie wiem zresztą po co ta kasa ona nosi tylko nazwę IC ;) i nie została zlikwidowana bo nigdy nie można było kupić takich biletów w Legnicy już można

Lej na anonimów to wyrzutki bolec info. Wywalają swoje łzy na forum ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
657
#agak nieaktywny
16 lipca 2013r. o 23:35
~ napisał(a): Co do tematu to nie została zlikwidowana kasa IC (TLK to marka pociągów spółki PKP IC), tylko kasa Przewozów Regionalnych gdzie można było kupić bilety na pociągi spółki PKP intercity. Obecnie jest czynna kasa Kolei Dolnośląskich która sprzedaje bilety na pociągi KD i PR-u


Pogubiłam się.. to na interRegio i RegioEkspres tez już nie można?

Może ktoś mi powiedzieć, czy bilet TLK z rezerwacją miejsc można kupić bezpośrednio przed wyjazdem w kasie czy trzeba kupić przez neta? (mówię tu o większych miastach)

www.agakryspin.com
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.