Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Sprzątanie ulicy Prusa

~Mr. White niezalogowany
23 lipca 2013r. o 16:35
Od pewnego czasu sprzątanie ulicy Prusa odbywa się za pomocą dmuchawy z napędem spalinowym :| Do tego człowiek obsługujący ten innowacyjny środek czyszczący notorycznie z zacięciem sadysty zmienia obroty silnika. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że robi to około 07:00. A noce jak wiadomo są ciepłe. W zawiązku z tym ludzie mają pootwierane okna, do których wdzierają się duszące spaliny z ww. urządzenia.

Drodzy prominenci, być może ktoś z was to przeczyta i zmieni godziny sprzątania lub samo urządzenie? Myślę, że ręczna miotła jest bardziej proekologiczna choć na pewno mniej innowacyjna. Z całą pewnością mniej zanieczyszcza nasze drogie posegregowane środowisko.

Z góry dziękuję.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Bogusia niezalogowany
24 lipca 2013r. o 11:13
Ostatnio byłam uczestniczką takiego sprzątania na ul. Kubika. Podjechałam świeżo umytym samochodem na parking pod Techniką Biurową. Widziałam pracowników, którzy zgarnęli na kupki śmieci i czekali na środek transportu. OK. Za kilkanaście minut podchodzę i widzę, że samochód na śmieci stoi, dwóch pracowników stoi w cieniu a trzeci z dmuchawą idzie i rozpyla śmieci? pozostałości po śmieciach? lub tylko kurz na stojące na parkingu samochody. W tym również mój świeżo umyty. Wprawdzie to było godz. 7 i ma tylko pośredni związek z poprzednim postem, ale jakiś szacunek dla mienia innego człowieka powinien obowiązywać również pracowników opłacanych przez miasto.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~wielkie halo niezalogowany
24 lipca 2013r. o 11:20
7 rano to przecież nie noc, ludzie idą do pracy a że na Prusa mieszkają prawie sami bezrobotni i emeryci co lubią pospać do 11 to bardzo mi ich wszystkich szkoda..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
24 lipca 2013r. o 11:44
~wielkie halo napisał(a): 7 rano to przecież nie noc, ludzie idą do pracy a że na Prusa mieszkają prawie sami bezrobotni i emeryci co lubią pospać do 11 to bardzo mi ich wszystkich szkoda..


Ja akurat o 07:00 jestem po nocce, więc nie ma mowy o bezrobociu.
Wiem, że u nas w klatce mieszkają starsi ludzie, którzy nie wychodzą z łóżka.
Ulica Prusa ma specyficzny układ budynków więc spaliny wpadają bezpośrednio do mieszkania. Ja mogę wstać i zamknąć okno, ten starszy musi to wdychać.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~pracująca nieemerytka niezalogowany
24 lipca 2013r. o 12:07
~wielkie halo napisał(a): 7 rano to przecież nie noc, ludzie idą do pracy a że na Prusa mieszkają prawie sami bezrobotni i emeryci co lubią pospać do 11 to bardzo mi ich wszystkich szkoda..


Nie wiem, gdzie widziałałeś/aś emeryta śpiącego do 11;) a idąc twoim tokiem rozumowania to z racji tego, że ktoś pracuje i zaczyna pracę o 8, 9 czy nawet później to musi wstawać o świcie, nie mówiąc już o tych, którzy o 6 rano kończą nocne zmiany i chcieliby po pracy odpocząć.

W poniedziałek była to nie 7, a 6.15, więc dla mieszkańców jest to na prawdę uciążliwe, a jest tak nie tylko ze sprzątaniem ulic, ale mam wrażenie że w ostatnim czasie wszystkie prace porządkowe, koszenie trawy itp. zaczynają się w okolicach Rynku, Prusa, ponieważ każde tego typu prace rozpoczynaja sie przed 7 rano, jakby nie było w mieście miejsc gdzie służby te również mogą pracować
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
24 lipca 2013r. o 12:23
Zawsze jest tak że na budowie i służby sprzątające zaczynają pracę od 7.00. Gdybyście pracowali cały dzień na takim upale, to byście wiedzieli, że z rana jest człowiek najwydajniejszy i robi się najlepiej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
24 lipca 2013r. o 13:12
Jakby zaczynali koszenie, czy sprzątanie ok. południa, to pracowaliby do 20-tej. Wtedy też by wam nie odpowiadało, że hałasują, bo większość ludzi ok. 15-17 wraca z pracy i chciałaby odpocząć, a nie słuchać warkotu i terkotu...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
24 lipca 2013r. o 13:22
~ napisał(a): Jakby zaczynali koszenie, czy sprzątanie ok. południa, to pracowaliby do 20-tej. Wtedy też by wam nie odpowiadało, że hałasują, bo większość ludzi ok. 15-17 wraca z pracy i chciałaby odpocząć, a nie słuchać warkotu i terkotu...


Co prawda, to prawda :) Ale też prawda, że Polaczkom nikt nigdy nie dogodził. Żeby się na głowie stawało, to zawsze jest jakieś ALE :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza