Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Legalna trucizna

~W2 niezalogowany
12 sierpnia 2013r. o 17:53
Witam serdecznie . Jestem człowiekiem który kupując artykuły spożywcze nie sprawdza na każdym skład . Jak wiadomo dzisiaj we wszystkim jest dużo np e-245 itd itd . Więc kupuję i nie patrzę . Jednak ostatnio zainteresowały mnie napoje i galaretki o pięknym niebieskim zabarwieniu . Sprawdziłem ten barwnik o nazwie ,,błękit brylantowy " i byłem w szoku . Po pierwsze 1 - jest zakazany w niektórych krajach ,ale oczywiście nie w naszym 2 - Błękit brylantowy FCF wykazuje niejednoznaczne działanie rakotwórcze według kryteriów RTECS, . Myślę ,że warto akurat w tym przypadku warto zrezygnować z cieszącego oko kolorku :) Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
217
#Anonim217 nieaktywny
12 sierpnia 2013r. o 18:07
nie chcesz nie kupuj. Alkohol to też trucizna
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
12 sierpnia 2013r. o 19:29
aspartam to też trucizna, fluor w paście do zębów też
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~:-C niezalogowany
12 sierpnia 2013r. o 20:19
żona to też trucizna
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
12 sierpnia 2013r. o 20:21
w moich szkolnych latach [pamietam to] przeprowadzano fluoryzację zębów dzieciom w podstawówkach obowiązkowo.Smród ten pamiętam do dziś ,na wspomnienie mdli,efekt taki ,że młodzież potraciła zęby jeszcze przed 20-stym rokiem życia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
657
#agak nieaktywny
13 sierpnia 2013r. o 0:45
~ napisał(a): w moich szkolnych latach [pamietam to] przeprowadzano fluoryzację zębów dzieciom w podstawówkach obowiązkowo.Smród ten pamiętam do dziś ,na wspomnienie mdli,efekt taki ,że młodzież potraciła zęby jeszcze przed 20-stym rokiem życia.


Taa? Tobie też wypadły? :)

Ja zawsze czytam skład i niestety w co drugim produkcie jest jakiś syf: amoniak, karagen, aspartam czy inne g*. Unikać unikam, ale czasem nie mogę się powstrzymać i biorę mimo wszystko :D Nie dajmy się zwariować. : )

www.agakryspin.com
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
13 sierpnia 2013r. o 9:47
kostka rosołowa - sama trucizna
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
13 sierpnia 2013r. o 10:53
agak napisał(a):
~ napisał(a): w moich szkolnych latach [pamietam to] przeprowadzano fluoryzację zębów dzieciom w podstawówkach obowiązkowo.Smród ten pamiętam do dziś ,na wspomnienie mdli,efekt taki ,że młodzież potraciła zęby jeszcze przed 20-stym rokiem życia.


Taa? Tobie też wypadły? :)

Ja zawsze czytam skład i niestety w co drugim produkcie jest jakiś syf: amoniak, karagen, aspartam czy inne g*. Unikać unikam, ale czasem nie mogę się powstrzymać i biorę mimo wszystko :D Nie dajmy się zwariować. : )



Nie ,zeby zaraz wypadły,ale te płukania fluorem zaszkodziły,w zbyt młodym wieku zaczęły się kłopoty z zębami,pomimo zdrowego odżywiania i mycia pastą niwea.
Ja tez nie panikuję w związku z niewielką zawartością "syfu" w niektórych produktach,a to głównie z powodu ,że wiele rzeczy mam ,że tak powiem ,własnego wyrobu ,to mi troche chemii nie zaszkodzi,jednak z tym fluorem na zęby to było przegięcie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.